Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: 25-latek znęcał się nad ciężko chorym ojcem

Marzec 5, 2015 5:02 PM

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który stosował przemoc domową wobec ciężko chorego ojca. Mężczyzna złamał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i nie dostosował się do nakazu opuszczenia mieszkania.

Sprawca wszczynał awantury, znieważał ojca, żądał od niego pieniędzy na zakup dopalaczy. Gdy spotykał się z odmową, niszczył wyposażenie mieszkania, groził pokrzywdzonemu pobiciem a także pozbawieniem życia.

Konsekwencją postępowania 25-latka było prowadzone przez policjantów dochodzenie. W grudniu ubiegłego roku policjanci przekazali materiały prokuratorowi, który zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym. Gdy po kilku tygodniach stosowane środki okazały się niewystarczające, podejrzany został objęty dodatkowym środkiem w postaci nakazu opuszczenia mieszkania i przebywania poza nim do maja 2015 roku.

28 lutego 2015 roku mężczyzna wrócił do domu ojca, gdzie ponownie wszczął awanturę. Pokrzywdzony powiadomił funkcjonariuszy. 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega trafił do policyjnej izby zatrzymań. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że podejrzany w dalszym ciągu znęca się nad ojcem, czyli narusza orzeczony wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego, a także narusza nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 25-letniego mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych – tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od stycznia 2015 roku Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu wszczęła 17 postępowań przygotowawczych dotyczących przemocy domowej.

źródło: Policja

2 Responses to Tarnobrzeg: 25-latek znęcał się nad ciężko chorym ojcem

  1. Vlad Odpowiedz

    6 marca 2015 at 07:54

    Już ja bym się poznęcał na tym typowym szmaciarzu

  2. vertigo Odpowiedz

    6 marca 2015 at 23:08

    Dopalą mu w pupę tak, że zacznie to lubieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>