Dwie czerwone kartki i porażka w Pruszkowie – fatalna inauguracja rundy wiosennej Siarki Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg przegrała 1:3 (1:3) w Pruszkowie z miejscowym Zniczem, w meczu inaugurującym rundę wiosenną II ligi. Po porażce Siarka spadła na dziesiąte miejsce w tabeli i traci do miejsca premiowanego awansem osiem punktów.

Gospodarze już po niespełna 30 minutach prowadzili trzema bramkami, najpierw dwukrotnie Artura Melona pokonał Daniel Nawrocki w 6 i 14 minucie, zaś w 28 minucie na listę strzelców wpisał się Karol Grudniewski. Jedyną bramkę dla tarnobrzeskiego zespołu zdobył w 38 minucie Mohamadou Traore.

Tarnobrzeska drużyna mecz kończyła w „dziewiątkę” po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali Karol Hodowany w 89 minucie i Dariusz Frankiewicz w doliczonym czasie gry.

W ramach 21. kolejki Siarka zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z wiceliderem rozgrywek Energetykiem ROW Rybnik. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 14. marca, początek godz.15.

ZNICZ PRUSZKÓW – SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (3:1)

1:0 – Nawrocki 6′
2:0 – Nawrocki 14′
3:0 – Grudniewski 28′
3:1 – Traore 38′

SKŁADY WYJŚCIOWE

Znicz: Bigajski – Kucharski, Jędrych, Niewulis, Pielak – Tomczyk, Januszewski, Żurek, Nawrocki, Banaszewski – Grudniewski
Siarka: Melon – Nadolski, Kukiełka, Stefanik, Hodowany – Frankiewicz, Chrabąszcz, Oziębała, Parobczyk, Truszkowski – Traore

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 20. KOLEJKI II LIGI: Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 3:3, Nadwiślan Góra – Energetyk ROW Rybnik 3:3, Rozwój Katowice –  Stal Stalowa Wola  1:5 , Raków Częstochowa – Górnik Wałbrzych 1:0,  Błękitni Stargard Szczeciński – MKS Kluczbork 1:3, Okocimski Brzesko – Zagłębie Sosnowiec 1:0, Legionovia Legionowo – Kotwica Kołobrzeg 3:1, mecz pomiędzy Limanovią Limanowa a Wisłą Puławy został przełożony na inny termin
źródło: Lajfy.com. 90minut.pl