Jezioro Tarnobrzeg przegrało z Asseco Gdynia (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z Asseco Gdynia 78:87 w meczu 22. kolejki Tauron Basket Ligi. O porażce w dużej mierze zadecydowała druga kwarta, w której podopieczni trenera Pyszniaka rzucili zaledwie 7 punktów przy 24 gdynian.

Początek meczu był lepszy dla gospodarzy. Dzięki akcji 2+1 Jakuba Patoki tarnobrzeżanie prowadzili 13:7. Maksymalna przewaga Jeziora to siedem punktów, ale później serią 7:0 mogło pochwalić się Asseco, które tym samym doprowadziło do remisu. Ostatecznie po pierwszej kwarcie zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka wygrywał 26:21. Druga część meczu była już zupełnie inna. Gdynianie szybko wyrównali, a po trafieniu Ovidijusa Galdikasa mieli dwupunktową przewagę. Drużyna trenera Davida Dedka znalazła sposób na gospodarzy i powstrzymała ich atak. Tę kwartę Asseco wygrało aż 24:7 i w pewnym momencie prowadziło nawet 16 punktami po akcji Jakuba Parzeńskiego.

W trzeciej kwarcie głównie dzięki trafieniom Kevina Wysockiego i Craiga Williamsa Jezioro zbliżyło się do rywali na dziewięć punktów. Następnie trójki trafiali jednak Lazar Radosavljević i Przemysław Frasunkiewicz i Asseco ponownie kontrolowało sytuację. W ostatniej części meczu tarnobrzeżanie zdecydowali się na kolejny zryw. Tym razem po rzucie wolnym Daniela Walla znowu brakowało im tylko dziewięciu punktów do remisu. Trafienia Frasunkiewicza i Galdikasa nie pozwalały jednak na więcej gospodarzom, którzy ostatecznie przegrali 78:87.

Po 16 punktów dla gości rzucili Piotr Szczotka i Przemysław Frasunkiewicz. 12 punktów i 17 zbiórek dodał Ovidijus Galdikas. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Craig Williams z 22 punktami, 12 zbiórkami i trzema asystami.

W ramach 23. kolejki Jezioro rozegra wyjazdowe spotkanie z Wilkami Morskimi ze Szczecina. Mecz odbędzie się w niedzielę. 15 marca.

Jezioro Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 78:87 (26:21, 7:24, 22:28, 23:14)

Jezioro Tarnobrzeg: Williams 22 (4×3), Miller 21 (3×3), Wall 13 (2×3), Wysocki 9, Bell 8, Patoka 3, Morawiec 2
Asseco Gdynia: Frasunkiewicz 16 (4×3), Szczotka 16, Walton 14, Galdikas 12, Matczak 10 (2×3), Parzeński 7, Radosavljevic 7 (1×3), Kowalczyk 5