Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wybrano “Sandomierzanina Roku” i “Nadzieję Sandomierza”

Marzec 9, 2015 11:16 AM

Alicja Kaszyńska – realizatorka wielu wystaw oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych, która swoją działalnością promuje Sandomierz w ogólnopolskim środowisku artystycznym została uhonorowana tytułem “Sandomierzanina Roku” w XV edycji plebiscytu. Tytuł “Nadziei Sandomierza” przyznano Karolinie Strzeleckiej, działającej w Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Organizatorem plebiscytu jest Klub Miłośników Sandomierza. Jego głównym założeniem jest wyłonienie ciekawych osobowości Sandomierza. – Tytułem Sandomierzanina Roku honorujemy osoby, które pracują bezinteresownie na rzecz naszego miasta, sprawiają, że w Sandomierzu żyje się lepiej, promują go w kraju i poza granicami. Pomagają także tym, którzy potrzebują wsparcia – mówił Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza im. Mariana Polońskiego.

W tym roku nominację do prestiżowego tytułu „Sandomierzanina Roku 2014” otrzymali: Andrzej Chrząstowski – autor publikacji o dziejach Sandomierza, kolekcjoner sandomierskich pamiątek, historyk – amator badający sandomierskie materiały archiwalne, Alicja Kaszyńska – organizatorka i fundatorka Domu Pracy Twórczej w Sandomierzu, Andrzej Bolewski – radny z 35-letnim stażem pełniący różnorakie funkcje w Radzie Miasta Sandomierza, założyciel i wieloletni Prezes SBM w Sandomierzu, jeden z najaktywniejszych obrońców kierujących w 2010 r. akcją przeciwpowodziową, chroniącą wały przy hucie szkła i osiedlu mieszkaniowym, Andrzej Sarwa – sandomierski pisarz, poeta, tłumacz i dziennikarz, Janusz Suszyna – zaangażowany realizator projektu nawiązującego do historii Sandomierza, związanego z powrotem do hodowli winorośli i odtwarzaniem tradycji winiarskich w okolicach Sandomierza.

UZDOLNIONA MŁODZIEŻ

Podczas uroczystej gali rozstrzygnięta została również młodzieżowa edycja plebiscytu, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowana corocznie z myślą o najbardziej uzdolnionej młodzieży, laureatach konkursów i olimpiad, ambitnych społecznikach, a także dobrze zapowiadających się sportowcach.

Obok laureatki plebiscytu e gronie nominowanych uczniów sandomierskich szkół znaleźli się również: Katarzyna Góras z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, Jakub Sioda z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Patrycja Klocek z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Gabriela Teter z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Radosław Wręczycki z II Liceum Ogólnokształcącego.

NAGRODA FAIR PLAY DLA JACKA ŁABUDZKIEGO

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zamku Kazimierzowskim, Sandomierzanin Roku 2013 – Jacek Łabudzki ultramaratończyk, wielokrotny mistrz Polski i Świata w biegach, popularyzator sandomierskiego sportu, otrzymał z rąk posła Zbigniewa Pacelta Nagrodę Fair Play, przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski. Wyróżniono go w ten sposób za pomoc, jakiej udzielił amerykańskiemu zawodnikowi na trasie biegu w Tajlandii.

Uroczysty XV finał plebiscytu Sandomierzanin Roku 2014 i Nadzieja Sandomierza 2014 uświetniły występy: Sandomierskiej Orkiestry Dętej oraz Sandomierskiego Studia Piosenki.

źródło: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

One Response to Wybrano “Sandomierzanina Roku” i “Nadzieję Sandomierza”

  1. Sandomierz Odpowiedz

    9 marca 2015 at 17:54

    5tka Sandomierz Sia la la la la !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>