Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dopełniają Jezioro Tarnobrzeskie wodą z Wisły

Marzec 14, 2015 10:40 AM

W miniony czwartek rozpoczął się coroczny przerzut wody z rzeki Wisły do Jeziora Tarnobrzeskiego (tzw. dopełnianie) do poziomu lustra wody w zbiorniku do rzędnej +145,80 m n.p.m.

Dopełnienie jeziora rozpoczęto po wykonaniu trzech serii pomiarów jakości wody w Wiśle, co jeden dzień, w przekroju Nagnajów (247,7 km) tj. w byłym punkcie pomiarowo kontrolnym regionalnej sieci państwowego monitoringu wód powierzchniowych. Proces ma na celu napowietrzenie wody w jeziorze.

Komisja ds. gospodarowania wodą Jeziora Tarnobrzeskiego omówiła wyniki badań jakości wody w Wiśle pobranej w dniach 10-12 marca br., stan wody rzeki Wisły jej poziom i przepływ, który kształtuje się na poziomie ok. 184 m3/s., dobrą jakość wody potwierdzoną badaniami przez Wojewódzki Inspektorat Środowiska w Rzeszowie z 3 kolejnych dni oraz odpowiedni przepływ wody w Wiśle mieszczący się w przedziale 150 ÷ 450 m3/s.

Aktualnie ilość wody wpływającej do Jeziora Tarnobrzeskiego kształtuje się na poziomie ok. 5 m3/s.
Poziom wody w Jeziorze Tarnobrzeskim przed napełnieniem wynosił + 145,21 m n.p.m., a po napełnieniu wrośnie o około 59 cm. Napełnianie potrwa do 20 marca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>