Tarnobrzescy siłacze Patryk Korczyński i Dawid Staszuk przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata (video)

Do startu w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc przygotowują się siłacze z tarnobrzeskiego klubu integracja. Udział w prestiżowych zawodach które rozegrane zostaną w maju w Szwecji zawodnicy wywalczyli dzięki fantastycznym startom podczas Mistrzostw Kraju w Chorzowie.

Dawid Staszuk uzyskując wynik 227,5 kg zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii wagowej 105 kg wśród juniorów do lat 23, natomiast w kategorii seniorów zajął wysokie piąte miejsce. Drugi z naszych reprezentantów Patryk Korczyński dźwigając sztangę o ciężarze 260,5 kg zdobył złoty medal wśród juniorów do lat 23, natomiast w kategorii seniorów zajął trzecie miejsce, zdobywając pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorów w przeszło dwudziestoletniej historii tarnobrzeskich ciężarów. Uzyskany przez Patryka wynik jest nowym oficjalnym rekordem Polski juniorów do lat 23 w kategorii wagowej do 120 kilogramów.

Do mistrzostw świata pozostało niecałe dwa miesiące. W tym czasie zawodników czekają ciężkie treningi, bo w dyscyplinie jaką uprawiają ważna jest nie tylko siła ale również technika. Przed mistrzostwami globu tarnobrzescy siłacze są optymistami i liczą na walkę o najwyższe lokaty. Dla Patryka Korczyńskiego będzie to debiut w wyższej kategorii wagowej, w której większość rywali będzie cięższa od naszego młodego zawodnika.

O posumowanie startu w Mistrzostwach Polski i przygotowaniach do startu w Mistrzostwach Świata opowiedzieli nam Patryk Korczyński i Dawid Staszuk:

Jak powinno wyglądać prawidłowe wyciskanie sztangi leżąc opowiada Patryk Korczyński: