przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczennice Colegium Gostomianum chcą bezpiecznych i tematycznych ścieżek rowerowych w Sandomierzu

Kwiecień 3, 2015 10:05 AM

Izabela Kos i Justyna Słabiak – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum chcą by w Sandomierzu wybudowano bezpieczne ścieżki rowerowe. Uczennice biorące udział w projekcie edukacyjnym „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”, swoje propozycje przedstawiły burmistrzowi miasta.

Celem projektu edukacyjnego jakim jest rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży, jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat podejmowany przez daną edycję Sejmu.

- Pragniemy coś zmienić w naszym mieście i okolicach. Dlatego realizujemy projekt o miejscach dla młodzieży. Naszym celem jest budowa bezpiecznych ścieżek rowerowych, które będą reprezentować różne szlaki, na przykład smaków regionalnych czy zabytków. Pragniemy aby mieszkańcy Sandomierza poznawali historię i tradycję naszego regionu. Doskonale wiemy, że poruszanie się rowerem po Sandomierzu i okolicach czasem nie jest możliwe, a już na pewno nie jest bezpieczne. Nie chcemy stać obojętnie wobec problemów, które istnieją w naszym mieście. Pragniemy mieć możliwość wprowadzania zmian i poprawiania przyszłości mieszkańców Sandomierza. Chcemy aby młodzież rozwijała swoje zainteresowania, przebywała na świeżym powietrzu i aktywnie spędzała czas, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach – epoce komputerów – opowiadają autorki projektu.

- Naszym zadaniem jest przeprowadzenie badania wybranego miejsca w przestrzeni publicznej oraz zaproponowania zmian i działań wynikających z uzyskanych wniosków. Następnie opublikujemy relacje z wykonanego zadania na platformie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży – dodają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>