Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: „Piszczele łączą pokolenia – zdrowie, odpoczynek, rekreacja” – spacer badawczy (fotoreportaż)

Kwiecień 5, 2015 10:14 AM

W Sandomierzu na terenie parku „Piszczele” odbył się spacer badawczy pod nazwą „Piszczele łączą pokolenia – zdrowie, odpoczynek, rekreacja” przeprowadzony przez kandydatów na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży – uczniów Gimnazjum nr1 w Sandomierzu, Macieja Lalaka i Piotra Żyłke.

Poprzez nagłośnienie wydarzenia – przy użyciu plakatów i portali społecznościowych – spacer cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich grup wiekowych. Dzięki temu realizatorzy mogli powiększyć swoją wiedzę na temat problemów i zalet dot. Parku „Piszczele”, które odczuwają spacerowicze. Kandydaci w czasie spaceru przeprowadzili ankiety i wywiady z napotkanymi osobami, które poparły akcję realizacji owego projektu.

Po wstępnym przeanalizowaniu zebranych informacji przez gimnazjalistów, zauważyli oni, że w parku jest wiele problemów do rozwiązania. Po merytorycznym podejściu do sprawy, uczniowie wybrali główne cale modernizacji parku, są to m.in. skatepark, plac zabaw oraz lepsze oświetlenie i bardziej zaawansowany monitoring.

Realizatorzy projektu stworzyli mapę zmian, którą przedstawili przedstawicielowi Rady Miasta – Robertowi Kuroszowi. O swoich planach poinformowali, również Naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego – Grzegorza Cieża. Wymienione osoby wyraziły chęć poparcia inicjatywy młodych ludzi.

foto: Michał Karelus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>