Wisła Sandomierz wygrywa z Sołą Oświęcim. Dwie bramki Jarosława Piątkowskiego (fotoreportaż)

Wisła Sandomierz wygrała z Sołą Oświęcim 2:1 (0:0) w meczu na szczycie III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Dzięki zwycięstwu Wisła utrzymała pozycję lidera rozgrywek powiększając przewagę nad wiceliderem z Oświęcimia do czterech oczek.

Dzisiejszym spotkaniem kibice Wisły żyli od kilku tygodni. Gra obu drużyn w pierwszej połowie nie rozpieszczała. Już w pierwszej akcji goście oddali strzał na bramkę, ale dobrze zachował się Stanisław Wierzgacz. Wiślacy oddali zaledwie kilka strzałów. Najlepsze okazje mieli – w 34. minucie Bartosz Szepeta, jednak strzelił prosto w bramkarza, oraz w 45. minucie Jarosław Piątkowski, który z najbliższej odległości uderzył zbyt lekko.

Druga część meczu to zupełnie inna postawa Wisły. W 49. minucie Piątkowski przejął bezpańską piłkę w narożniku pola karnego i kropnął z całej siły, nie dając szans na skuteczną interwencję golkiperowi Soły. Kilka minut później z dystansu uderzył Dawid Dynarek, ale futbolówka poszybowała daleko od bramki gospodarzy. W 69. minucie niepilnowany Kamil Szewczyk mocnym strzałem sprzed „szesnastki” zdołał pokonać Wierzgacza. Remis nie trwał długo, bo już w 73. minucie z prawej strony boiska z piłką ruszył Piątkowski i uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobył drugiego gola. W ostatnich minutach spotkania z dystansu uderzył Mateusz Podstolak, jednak minimalnie chybił.

W następnej kolejce zespół z Sandomierza zmierzy się również z trudnym rywalem – Wisłą II Kraków. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 11. kwietnia w Myślenicach, początek godz.17.

Wisła Sandomierz – Soła Oświęcim 2:1 (0:0)

1:0 – Piątkowski 49′
1:1 – Szewczyk 69′
2:1 – Piątkowski 73′

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (74, 8. Bartłomiej Gołasa) – 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 20. Michał Motyl (90, 16. Michał Wawryszczuk), 7. Kamil Hul, 18. Bartosz Szepeta (64, 9. Jarosław Pacholarz) – 19. Kacper Rak (65, 4. Rafał Mikulec).

Soła: 12. Daniel Bomba – 16. Adrian Stanek, 22. Sebastian Stemplewski, 4. Rafał Skrzypek, 18. Łukasz Ząbek – 19. Grzegorz Talaga, 23. Dawid Dynarek, 5. Kamil Szewczyk (76, 6. Artur Czarnik), 10. Paweł Cygnar, 8. Dariusz Zapotoczny – 7. Jakub Snadny (59, 20. Adam Janeczko).

żółte kartki: Piątkowski – Skrzypek, Janeczko.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 21. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Wierna Małogoszcz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2, Granat Skarżysko-Kamienna – Beskid Andrychów 3:1, Korona II Kielce – Wisła II Kraków 1:6, Partyzant Radoszyce – Poroniec Poronin 1:0, Hutnik Nowa Huta – Czarni Połaniec 3:1, Unia Tarnów – Garbarnia Kraków ?, Wolania Wola Rzędzińśka – Łysica Bodzentyn ?, MKS Trzebinia – Poprad Muszyna ?

źródło: Wisła Sandomierz