Remis Siarki Tarnobrzeg w Kluczborku

Siarka Tarnobrzeg zremisowała w Kluczborku z miejscowym MKS-em 1:1 (0:0) w meczu 25 kolejki II ligi. Dla gospodarzy wynik spotkania oznacza stratę pozycji lidera rozgrywek.

Pierwszy gol w meczu padł dopiero w 56 minucie po trafieniu Piotra Giela. Siarka wyrównała w 76 minucie, kiedy to Marcin Stefanik na raty wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Mariuszu Kukiełce.

Po meczu powiedzieli:
Trener Siarki Ryszard Kuźma – Jesteśmy zadowoleni oczywiście z tego jednego punktu, chociaż oczywiście mogliśmy się pokusić o lepszy rezultat ale trzeba szanować to co jest. Myślę, że w pierwszych fragmentach meczu mieliśmy kilka sytuacji, takich po odbiorze piłki, po przechwycie, gdybyśmy tu zachowali więcej spokoju, więcej zimnej krwi to myślę, że mogliśmy objąć prowadzenie i wtedy ta gra by inaczej wyglądała. Te dwie ostatnie przegrane troszeczkę wpłynęły na naszą psychikę i to było widać w poczynaniach, wszyscy bardzo chcieli ale jak się bardzo chce i robi się to nerwowo to niestety nie wszystko wtedy wychodzi. Ale ciężko zawodnicy popracowali, trochę pocierpieli na boisku i myślę, że ten wynik dziś w Kluczborku był zasłużony

Trener Kluczborka Andrzej Konwiński: Ja bardzo krótko ten mecz podsumuję, pierwsza połowa można powiedzieć badaliśmy się nawzajem, szukaliśmy sytuacji ale jeden ani drugi zespół się nie otworzył. W drugiej połowie można powiedzieć w przeciągu kilku minut mieliśmy przeciwnika na 2:0 (…) Kolejny raz jest tak, że liczymy na trzy punkty mamy jeden, w przeciwieństwie do trenera ja jestem zawiedziony tym wynikiem, bo nie liczyłem tutaj na to żeby stracić bramkę i remisować. Trochę szczęścia nam tutaj dziś zabrakło

W następnej kolejce Siarka podejmie na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 18. kwietnia, początek godz.12.

MKS Kluczbork – Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)
1:0 – Giel 56′
1:1 – Stefanik 76′ (k)

Żółte kartki: Swędrowski – Szczepankiewicz, Hodowany, Truszkowski
Czerwona kartka: Burski (MKS-86)

MKS: Pogorzelec – Arian, Gierak, Ganowicz, Orłowicz, Kasperkiewicz, Reinhard, Nowacki (73. Kojder), Niziołek, Giel (78. Burski), Grzegorzewski (27. Swędrowski)
Siarka: Szczepankiewicz – Hodowany, Nadolski, Stefanik, Stępień, Kukiełka, Tunkiewicz (67. Truszkowski), Chrabąszcz (60. Koczon), Więcek, Oziębała (77. Persona), Traore

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 25. KOLEJKI II LIGI: Limanovia Limanowa – Stal Mielec 0:1, Okocimski Brzesko – Znicz Pruszków 0:0, Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 0:2, Kotwica Kołobrzeg – Rozwój Katowice 1:2, Zagłębie Sosnowiec – Nadwiślan Góra 3:2, Wisła Puławy – Energetyk ROW Rybnik 4:2, Górnik Wałbrzych – Stal Stalowa Wola 1:3