Jezioro Tarnobrzeg lepsze od Anwilu Włocławek (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrali z Anwilem Włocławek 83:75 (24:18, 20:23, 22:17, 17:17) w meczu 27. kolejki Tauron Basket Ligi. To siódma wygrana podopiecznych trenera Pyszniaka w kończącym się sezonie 2014/15.

Anwil rozpoczął spotkanie od prowadzenia 4:0 po trafieniu Chase’a Simona, ale od tego momentu Jezioro zanotowało serię aż 13:1. W tym fragmencie świetnie radził sobie przede wszystkim Josh Miller. Goście zbliżyli się później jeszcze na trzy punkty, ale po pierwszej kwarcie to tarnobrzeżanie wygrywali 24:18. W drugiej części spotkania przewaga gospodarzy wzrosła do 10 punktów po rzucie Millera, ale ekipa z Włocławka walczyła o lepszy wynik. Ostatecznie dzięki trafieniu Hrvoje Kovacevicia przegrywała tylko trzema punktami po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Anwil zbliżył się na jeden punkt, ale akcje Kevina Wysockiego i Jakuba Patoki uspokoiły sytuację gospodarzy. Pod koniec tej części gry dzięki kolejnemu rzutowi Millera przewaga Jeziora ponownie wzrosła do 10 punktów. W ostatniej części gry włocławianie potrafili zmniejszać straty do czterech punktów, ale wtedy znowu skuteczni byli Miller, Wall i Williams, którzy nie pozwolili już na nic więcej. Ostatecznie Jezioro wygrało 83:75.

Do zwycięstwa tarnobrzeski zespół poprowadziła dwójka Amerykanów, Craig Williams zanotował 23 punkty i 11 zbiórek, zaś Josh Miller dodał do tego 21 punktów i pięć asyst. W ekipie gości Konrad Wysocki zdobył 18 punktów i siedem zbiórek.

W ramach 28. kolejki Jezioro rozegra wyjazdowe spotkanie z Polfarmexem z Kutna. Mecz odbędzie się w środę 15. kwietnia, początek godz. 18.

Jezioro Tarnobrzeg – Anwil Włocławek 83:75 (24:18, 20:23, 22:17, 17:17)

Jezioro: Williams 23 (3×3), Miller 21 (3×3), Kevin Wysocki 13 (1×3), Patoka 11 (1×3), Wall 11 (1×3), Wojdyr 4, Młynarski 0, Morawiec 0
Anwil: Konrad Wysocki 18 (1×3), Witliński 15, Vaughn 14 (4×3), Surmacz 11, Kovacević 9 (1×3), Simon 8, Krajniewski 0, Raczyński 0