Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pewne zwycięstwo piłkarek ze Stalowej Woli

Kwiecień 13, 2015 12:01 AM

Trzecia Liga podkarpacka właśnie zainaugurowała swoje rozgrywki w rundzie wiosennej. Podczas swojego pierwszego meczu po przerwie piłkarki Aquili Stalowa Wola podejmowały Syrenki Roźwienica. Dzięki swojej świetnej grze gospodynie mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Mimo, iż kobieca piłka nożna wciąż jest mało popularna w naszym kraju, to również i tam wymagający kibic znajdzie coś dla siebie. Mecze piłkarek nie są wcale mniej emocjonujące od tych płci męskiej. Taką tezę może obronić meczem Aquili Stalowa Wola z Syrenką Roźwienica. Kibice zebrani na trybunach mogli oglądać wyśmienite spotkanie zakończone trzema bramkami. Taki wyniki szczególnie powinien cieszyć kibiców gospodarzy.

Przerwę zimową zawodniczki Aquili Stalowa Wola spędziły na pozycji wicelidera w III Lidze podkarpackiej. Przy takim stanie to właśnie gospodynie tego spotkania były uznawane za faworyta. Również i wynik tego meczu można była obstawiać. Jeżeli szukasz niesamowite zakłady premii koszykówki–kliknij tutaj.

Spotkanie pomiędzy Aquili Stalowa Wola, a Syrenką Roźwienica zostało rozegra na bocznym boisku stadionu przy ulicy Hutniczej. Dzięki przewadze własnego boiska, to właśnie piłkarki ze Stalowej Woli lepiej weszły w ten mecz. Pokazały to szczególnie w swoim przygotowaniu kondycyjnym. Zawodniczki z Roźwienicy nie mogły nadążyć za szybkimi akcjami gospodyń. Pierwszego gola dla Aquili zdobyła Patrycja Łach. Mimo prowadzenia Stalowa Wola nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia dwubramkowej przewagi. Udało to się po bramce Jagody Cichoń. Wynik meczu ustawiła Oliwia Zbęk. Syrenka Roźwienica mogłaby przegrać jeszcze wyżej te spotkanie, ale Paulina Portka nie wykorzystała rzutu karnego.

Dzięki wygranej Aquili 3:0 zawodniczki wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli z 16 punktami. Do prowadzącej Tarnovii Tarnów piłkarki ze Stalowej Woli tracą aż 17 punktów.

Wynik meczu może nie tylko cieszyć same zawodniczki, ale również trenera drużyny. Piłkarki Aquili pokazały podczas spotkania, że przerwę między rundami przepracowały bardzo solidnie. Przy takiej dyspozycji mogą realnie myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.