Koszykarze Jeziora przegrywają w Radomiu i kończą sezon na ostatnim miejscu

Przegraną z Rosą Radom koszykarze Jeziora Tarnobrzeg kończą sezon 2014/15 Tauron Basket Ligi. Z bilansem siedmiu zwycięstw i 23 porażek tarnobrzeska drużyna kończy sezon na ostatnim miejscu.

Jezioro było trudniejszym rywalem dla gospodarzy, niż można było się tego spodziewać. W pierwszej kwarcie Rosa potrafiła wygrywać 15:10 po trójce Mike’a Taylora, ale późniejsze dwie trójki Josha Millera zmieniały sytuację. Radomianie po tej części gry mieli trzypunktową przewagę. W drugiej kwarcie ważne rzuty trafiali Kevin Wysocki i Craig Williams, a tarnobrzeżanie nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale nawet prowadzili 40:35 na koniec pierwszej połowy.

Pięć punktów z rzędu Millera w trzeciej kwarcie dało nawet trzynastopunktową przewagę zespołowi trenera Zbigniewa Pyszniaka. Rosa odrabiała jednak straty i dzięki akcjom Michała Sokołowskiego oraz Danny’ego Gibsona jeszcze w tej części meczu zbliżyła się na cztery punkty. W ostatniej kwarcie radomianie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze zanotowali m.in. serię 11:0 i nie pozwolili ekipie Jeziora przez sześć minut zdobyć żadnych punktów. Ostatecznie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego wygrała 71:64.

Najlepszym zawodnikiem Rosy był Mike Taylor, który rzucił 20 punktów. Danny Gibson dodał do tego 11 punktów. W ekipie Jeziora wyróżniał się Josh Miller z 19 punktami i trzema asystami.

ROSA Radom – Jezioro Tarnobrzeg 71:64 (25:21, 10:19, 19:19, 17:5)

ROSA: Taylor 20 (4×3), Gibson 11 (1×3), Sokołowski 10, Zalewski 8 (2×3), Witka 5 (1×3), Szymkiewicz 5 (1×3), Turek 5, Majewski 4, Bonarek 2, Adams 1.
Jezioro: Miller 19 (4×3), Wysocki 10, Wall 9 (1×3) i 10 zb., Williams 9 (1×3) i 12 zb., Patoka 7 (1×3), Morawiec 5 (1×3), Wojdyr 5