Wisła Sandomierz wygrywa z Popradem z Muszyny i wraca na fotel lidera (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz wygrała z Popradem Muszyna 3:0 (1:0) w meczu 25. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Swój mecz przegrała zajmująca przed tą kolejką pierwsze miejsce Soła Oświęcim i to sandomierska drużyna po krótkiej nieobecności powróciła na fotel lidera rozgrywek.

Na prowadzenie sandomierska drużyna wyszła w 19. minucie, po tym jak podyktowany za faul na Kamilu Hulu rzut karny, na bramkę zamienił Bartłomiej Gołasa. W 51 minucie Kamil Hul pokonał z bliskiej odległości bramkarza gości podwyższając prowadzenie gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 84 minucie Jarosław Pacholarz.

W środę 29. kwietnia sandomierska drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie z Czarnymi z Połańca (godz.17) zaś w niedzielę 3. maja podopieczni trenera Krawca podejmą Hutnik Nowa Huta (godz.17).

Wisła Sandomierz – Poprad Muszyna 3:0 (1:0)
1:0 – Gołasa 19′ (k)
2:0 – Hul 51′
3:0 – Pacholarz 84′

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 14. Daniel Chorab, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa – 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak (72, 9. Jarosław Pacholarz), 27. Kamil Oślizło, 20. Michał Motyl (72, 16. Michał Wawryszczuk), 4. Rafał Mikulec (61, 17. Łukasz Adamczyk) – 7. Kamil Hul (87, 23. Jakub Kwiecień).

Poprad: 1. Maciej Duda – 2. Michał Dudek, 10. Mariusz Merklinger, 13. Piotr Saratowicz, 3. Mateusz Fabisiak – 15. Mirosław Cichoń (69, 4. Kamil Maślanka), 11. Maciej Sobas (81, 5. Piotr Plata), 9. Piotr Zachariasz, 8. Mateusz Orzechowski, 6. Dawid Polański (42, 16. Arkadiusz Podgórni) – 14. Robert Oleksy (89, 7. Paweł Hadała).

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 25. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Beskid Andrychów – Wierna Małogoszcz 1:0, Garbarnia Kraków – Soła Oświęcim 2:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła II Kraków 1:2, Unia Tarnów – Poroniec Poronin 1:1, Granat Skarżysko-Kamienna – Łysica Bodzentyn 0:1, Korona II Kielce – Czarni Połaniec 2:2, Partyzant Radoszyce – Hutnik Nowa Huta 0:0, Wolania Wola Rzędzińska – MKS Trzebinia 1:0

żółte kartki: Podstolak, Piątkowski – Podgórni

źródło: Wisła Sandomierz

foto&video: Piotr Morawski