Tarnobrzeg: Po raz 35. pobiegli w biegu Siarkowca (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz 35 w Tarnobrzegu odbyła się edycja Biegu Siarkowca. Bieg od czterech lat poświęcony jest postaci wybitnego tarnobrzeskiego biegacza Kazimierza Sławka.

W tym roku na starcie biegu usytuowanym przed Zakładami Chemicznymi w Machowie zameldowała się prawie 200 osobowa grupa zawodniczek i zawodników. Wzorem dwóch poprzednich edycji, 10 kilometrowy dystans jaki mieli do pokonania biegacze nie przebiegał jak za dawnych lat ulicami Tarnobrzega lecz wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Niezmienna pozostaje meta biegu, usytuowana na Placu Bartosza Głowackiego.

Jako pierwszy linię mety miną Damian Noga z UKS Żaczek Połaniec, z czasem 31 minut, 24 sekund. Drugi na mecie zameldował się Bogdan Dziuba ze stalowowolskiego Klubu Biegacza, który 10 kilometrów pokonał w czasie 32 minuty i 22 sekundy, trzeci zaś był Piotr Haręzga z LUKS Krośnianka (35 minut, 12 sekund).

Najszybszą kobieta okazała się Marta Prajzner która ukończyła bieg z czasem 39 minut i 15 sekund.

Jak co roku obok biegu głównego odbyły się również biegi młodzieżowe, bieg open oraz najbardziej elektryzujące i emocjonujące samych biegaczy jak i ich rodziców – sztafety przedszkolaków.