Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Złote Gody w zamku

Maj 1, 2015 10:48 AM

Jedenaście par z Tarnobrzega otrzymało w środę na Zamku Tarnowskich w Dzikowie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Polski zostało ustanowione w 1960 roku. Jest nagrodą za spędzenie półwiecza w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość odbyła się w zamku, a dokładniej w Sali Sejmowej. W pięknej scenerii, w obecności swoich rodzin oraz bliskich małżonkowie odebrali gratulacje oraz medale.

- Wyrażam ogromny szacunek dla Państwa – mówił podczas uroczystości Józef Motyka, wiceprezydent Tarnobrzega. – Nie byłoby Was tutaj dzisiaj, gdybyście nie dochowali sobie wierności. Życzę kolejnych tak dostojnych jubileuszy i wielu samych pomyślnych dni. Życzę tego, abyście się Państwo nadal tak pięknie wspierali – dodał zastępca Prezydenta.

Na koniec dla wszystkich szczęśliwych małżonków odśpiewano gromkie sto lat. Były także kwiaty i symboliczna lampka szampana.

Wśród odznaczonych par znaleźli się Państwo:

Marianna i Eugeniusz Urbanowie, Maria i Marian Śmidowscy, Genowefa i Władysław Połowniakowie, Lidia i Jan Berów, Zofia i Jerzy Rawscy, Irena i Józef Bezdzietni, Iwona i Ryszard Gdula, Danuta i Edward Marchewkowie, Maria i Stanisław Pytel, Władysława i Stanisław Wojnasowie, Zofia i Marian Żyłowie.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Złote Gody w zamku

  1. DAE Odpowiedz

    1 maja 2015 at 23:24

    znaczy zaczął się okres godowy w Tbgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>