Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zamiast świętować protestowały. Pielęgniarki i położne domagają się podwyżek obiecanych w porozumieniu płacowym (zdjęcia oraz video)

Maj 12, 2015 11:16 PM

Pielęgniarki i położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu pikietowały dzisiaj pod dyrekcją lecznicy domagając się poprawy warunków pracy i podwyżek. Pikieta w Tarnobrzegu nie był wyjątkiem, dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek, w całym kraju odbyły się podobne protesty lub dwugodzinne strajki ostrzegawcze pielęgniarek i położnych.

Od dyrekcji domagano się przede wszystkim wywiązania z części porozumienia płacowego zawartego we wrześniu ubiegłego roku, gwarantującego wypłatę drugiej transzy podwyżek. Miesiąc temu dyrektor placówki Wiktor Stasiak wypowiedział porozumienie, tłumacząc się złą kondycją finansową szpitala, spowodowaną m.in. brakiem wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzisiejsza pikieta nie przyniosła żadnych pozytywnych rozwiązań, dlatego pielęgniarki i położne nie wykluczają wystąpienia na drogę sądową lub strajku.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

11 Responses to Tarnobrzeg: Zamiast świętować protestowały. Pielęgniarki i położne domagają się podwyżek obiecanych w porozumieniu płacowym (zdjęcia oraz video)

  1. ADHD Odpowiedz

    12 maja 2015 at 23:52

    Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Sytuacja potwierdza jak mało są warte słowa polityka PiSu.

  2. Malmsteen Odpowiedz

    13 maja 2015 at 03:46

    Jakby miał trochę honoru i godności toby się do dymisji podał. Rzutki i energiczny manager w nowoczesnym stylu, heheheh.

  3. pacjent Odpowiedz

    13 maja 2015 at 07:52

    PODWYŻKI? za co? Powinno się zapytać pacjentów kto na podwyżką zasługuję, a które panie zwolnić.

  4. KASANDRA Odpowiedz

    13 maja 2015 at 09:21

    Jak za co ? Za ciężką pracę. Tylko osoba która która nigdy nie była w szpitalu tak źle może oceniać pracę pielęgniarek. A te pisowiec Stasiak powinien podać się do dymisji natychmiast. Przed wyborami samorządowymi obiecywał tak jak i Kiełb wiele ,a teraz się wycofuje. To niewiarygodni ludzie którzy powinni jak najprędzej odejść bo są nieudacznikami.

  5. były pacjent Odpowiedz

    13 maja 2015 at 11:23

    jedni i drudzy są nieźli tylko pielęgniarki mało zarabiają. Ile pielęgniarki doliczają miesięcznie do wypłaty z kopert od pacjentów? 1-2 wypłaty? Wpierw niech same będą kryształowo czyste bo k. nie są!

  6. Pierwszy Odpowiedz

    13 maja 2015 at 19:46

    brzydkie te piguły! może powodem ich frustracji jest brak sexu

  7. Janusz Odpowiedz

    14 maja 2015 at 17:02

    Pierwszy życzę Ci obyś trafił do szpitala i zabrakło tych brzydkich pielęgniarek

  8. coś Odpowiedz

    15 maja 2015 at 17:13

    Wymagają od pielęgniarek wyższego wykształcenia, pielęgniarki uzupełniają wykształcenie na własny koszt. Wymagania rosną – trzeba dać pielęgniarkom podwyżki. Lekarze zarabiają krocie, a wyręczają się pielęgniarkami to jest typowy wyzysk człowieka przez człowieka.Bardzo przykre.

  9. Lolek Odpowiedz

    15 maja 2015 at 22:07

    Trochę ekonomii o której plótł jak papuga dyrektor przez małe “d”. Koszty dyżurów lekarskich – prawie 1 mln złotych miesięcznie (!!) (dokładnie 913 920zł) + pensja. Łatwo policzyć
    1 dzień powszedni = 105zł/godz. x 16 godz. dziennie x 16 oddziałów (8 godz. lekarz pracuje na etacie 16 dyżuruje)= 26 680zł dziennie
    22 dni powszednie = 26680zł x 22 dni = 591 360zł
    8 dni świątecznych i sobót = 105 zł/godz x 24godz. x 16 oddziałów x 8 dni = 322 560zł
    RAZEM 322 560zł + 586 960zł = 913 920zł (!!)
    Do tego należy dodać dyżur telefoniczny lekarza nr II również płatny – ile nie wiem.
    Panie Stasiak – zerwij umowy na dyżury z lekarzami i zawrzyj nowe np. za 50zł/godzinę i już są pieniądze dla pielęgniarek i to niemałe.

  10. Eeeh Odpowiedz

    19 maja 2015 at 08:29

    Zasadnicze pytanie: ile zarabia taka pielęgniarka?

  11. jasiek Odpowiedz

    20 maja 2015 at 19:37

    Ja uważam , że w szpitalu w Tarnobrzegu nikomu się nie nalezy podwyzka z prostego wyliczenia , gdyż ich praca nie ma nic wspólnego z ratowaniem zdrowia i życia , a wiem to na własnym przykladzie przychodzac w tym szpitalu na swiat, byly niedopełnione standardy leczenia , ze mogłam być w chwili obecnej osoba niepełnosprawną intelektualnie i ruchowo, a dowiedziałam się tego wszystkiego na studiach medycznych , w zwiazku z tym cała ta sytuacja mnie irytuje i wręcz drażnią wypowiedzi poszkodowanych pracowników, a winni całej mojej sytuacji własnie byli lekarz i pielegniarka , nie mam zaufania do służby zdrowia w tarnobrzeskiej lecznicy, wiecej sympati i empatii do pacjenta, a inni was tak samo potraktują, proszę zrozumieć też niewinnych ludzi, a nie tylko domagać się własnych subwencji w postaci lepszego wynagrodzenia, jaka praca taka płaca, i można by bylo na ten temat duzo pisać i żalić się , ale wyszłam obronną ręka z całej tej sytuacji pozostały niewielkie niuanse zdrowotne , które teraz jak przychodzi się do lekarza to pokutuja i człowiek czuje w tym momencie dyskomfort psychiczny , ale to już nikogo nie obchodzi, bo się mówi ze ja mam serce do pracy i do ludzi , te słowa są nic nie warte, jak podpis dyrektora