Złote i brązowe medale zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w słoweńskim Lasko

Trójka tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg walczyła w ostatnich dniach w słoweńskim Lasko o medale i punkty do światowego rankingu. Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka wracają do kraju z medalami.

Złoto w grze singlowej w łączonych klasach 8 i 9 wywalczyła Karolina Pęk. W rywalizacji grupowej zawodniczka IKS-u pokonała reprezentantki Francji i Rosji nieoddająca ani jedno seta. W grze ćwierćfinałowej duży opór postawiła Norweżka Aida Dahlen, który wygrała dwa pierwsze sety. Jednak kolejne trzy po zaciętej walce należały do Karoliny. Po dobrej rozgrzewce w ćwierćfinale Karolina nie dała szans zawodniczkom z Rosji i Brazylii, kolejno wygrywając grę półfinałową i finał do zera. Dzięki znakomitej postawie w Słowenii reprezentantka Polski zdobyła kolejne punkty do rankingu światowego (obecnie 5 miejsce) i ma szansę na poprawę swojej pozycji.

Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka startujący w klasie 4 zajęli drugie miejsca w swoich czteroosobowych grupach i awansowali do 1/8 finału. Obaj trafili na wyżej notowanych w światowym rankingu zawodników. Maciej po zaciętej walce w każdym secie przegrał z Egipcjaninem 3:0 (9,12,9). Natomiast Krzysztof trafił na szóstego zawodnika globu Koreańczyka KIM Jung-Gil. Zawodnik z Azji okazał się lepszy nie tylko od reprezentanta Polski wygrywając z nim 3:1 (8,9, -8,5), ale od wszystkich, którzy stanęli na jego drodze tego dnia. W finale słoweńskiego turnieju pokonał doskonale dysponowanego Tajwańczyka Chaiwut Wanchai 3:1 i tym samym wywalczył złoty medal w kasie 4.

W rywalizacji drużynowej Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka reprezentowali Polskę w klasie 4, a Karolina Pęk razem z Małgorzatą Jankowską zagrały w łączonych klasach 8 i 9. Obie polskie pary wywalczyły medale. Panie zdobyły złoto pokonując wszystkie drużyny do zera. Panowie w półfinale musieli uznać wyższość reprezentantów Turcji i wspólnie z zawodnikami z Egiptu cieszyli się z brązowych medali.

– Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszego klubu i kraju oraz wywalczenie kolejnych medali. Ich występy i sukcesy to doskonała promocja Tarnobrzega. Z chwilkę już kolejny wyjazd na turniej, tym razem na Słowację do Bratysławy na Slovakian Open 2015 i walka o Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach – komentuje Rajmund Zięba, prezes klubu.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg