Tarnobrzeg: Siatkarze KPS Siarki MOSiR z Superpucharem (fotoreportaż)

O siatkarski Superpuchar prezydenta Tarnobrzega walczyli IV ligowi siatkarze KPS Siarki MOSiR Tarnobrzeg ze zwycięzcą tegorocznej edycji Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, drużyną W. G. Morgan.

Pierwszy set padł łupem faworytów spotkania czyli siatkarzy Siarki, którzy pewnie wygrali 25:13. Znacznie ciekawszy przebieg miała druga odsłona meczu, w której mimo solidnej gry drużyny Morgana lepsi w końcówce okazali się podopieczni trenera Karola Szczepanika, którzy wygrywając dwa sety automatycznie zdobyli trofeum. Mimo iż wynik rywalizacji był już wiadomy, drużyny rozegrały jeszcze trzeciego seta, w którym lepsi okazali się zwycięzcy TALPS-a, wykorzystując fakt iż w tej odsłonie Siarka zagrała w mocno eksperymentalnym składzie.

Dodatkowym i najważniejszym aspektem niedzielnego spotkania była jednak nie walka o punkty, lecz cel charytatywny całego przedsięwzięcia. W trakcie wydarzenia przeprowadzono bowiem zbiórkę pieniędzy i materiałów na wyprawkę szkolną dla podopiecznych tarnobrzeskiego Domu Dziecka. Niestety, jedna z dwóch puszek do których zbierano datki została skradziona.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia, w szczególności sponsorom, którymi byli: Prezydent Tarnobrzega, MOSiR, Polkar Tarnobrzeg, PAWBUD Sokolniki, Pares Motor Tarnobrzeg, Bar Mała Przystań Łoniów, NEIKO Tarnobrzeg.