Porażka na zakończenie sezonu. Siarka Tarnobrzeg gorsza od Rakowa Częstochowa (fotoreportaż oraz video HD)

W rozegranym dziś w Tarnobrzegu meczu ostatniej kolejki II ligi sezonu 2014/2015 miejscowa Siarka uległa Rakowowi Częstochowa 1:2. Dzięki odniesionemu triumfowi goście zagrają w barażowym dwumeczu z Pogonią Siedlce, którego stawką będzie miejsce na zapleczu ekstraklasy.

Siarka po doznaniu pięciu kolejnych ligowych porażek koniecznie chciała zakończyć rozgrywki w jak najlepszym stylu. Od pierwszych minut zawodów na Stadionie Miejskim próbowała narzucić częstochowianom swój styl gry i możliwie szybko zdobyć gola. Okazji nie brakowało, ponieważ już w 9 minucie w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund bramkarz gości Mateusz Kos mógł dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki własnej bramki. Niestety dla miejscowych graczy najpierw obronił w sytuacji sam na sam z Robertem Tunkiewiczem, chwilę potem odbił próbę Jakuba Więcka. Szkoda, że zwłaszcza w tym drugim przypadku nikt z zielono – czarno – żółtych nie zdołał dobić piłki do pustej bramki bo udanej interwencji golkipera Rakowa.

W 17 minucie znów w roli głównej wystąpił Kos. Tym razem umiejętnie skrócił kąt strzału Marcinowi Truszkowskiemu, dzięki czemu uchronił swój zespół przed wznawianiem gry od środka boiska. W 33 minucie dla odmiany to Artur Melon pewnie chwyta futbolówkę po rzucie wolnym egzekwowanym przez Dariusza Pawlusińskiego. To jednak gospodarze przeważali w tej części gry. Posiadali wyraźną inicjatywę i optyczną przewagę. Grali też bardzo uważnie w obronie co niestety nie było ich znakiem firmowym w wielu poprzednich występach.

Ambitna gra przyniosła Siarkowcom gola w 37 minucie zawodów. Karol Hodowany wymienił piłkę z Łukaszem Nadolskim po czym obrócił się z nią i dograł na wolne pole nadbiegającemu Tunkiewiczowi, który przymierzył tuż zza pola karnego w samo okienko bramki Mateusza Kosa. To było jak najbardziej zasłużone objecie prowadzenia przez miejscowych piłkarzy. Prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka arbitra w pierwszej części meczu.

PO PRZERWIE

Niedługo po przerwie, bo już w 48 minucie strzelec gola dla Siarki, Tunkiewicz mógł pokonać Kosa po raz drugi. Tym razem jednak jego atomowe uderzenie nie bez problemów golkiper gości sparował na rzut rożny. Trzy minuty później częstochowianie doprowadzają do wyrównania. Robert Brzęczek zagrał na skrzydło do Łukasza Buczkowskiego, który tak dokładnie obsłużył podaniem Wojciecha Okińczyca, że ten po prostu nie mógł zmarnować okazji z zaledwie kilku metrów.

W 56 minucie Łukasz Nadolski dośrodkował piłkę w pole karne gości wprost na głowę Marcina Stefanika. Kos był jednak na posterunku i zażegnał niebezpieczeństwo. W 60 minucie bardzo niecelnie uderza z ostrego kąta Pawlusiński. Chwilę później Raków marnuje jeszcze lepszą okazję. Szybka kontra trzech atakujących na jednego obrońcę ostatecznie kończy się fatalnym pudłem w wykonaniu Kayode Baloguna. W 77 minucie defensorzy Siarki na raty wybijają piłkę po ogromnym zamieszaniu we własnym polu karnym.

Kiedy wydawało się, że wynik w tym spotkaniu już nie ma prawa ulec zmianie goście zadali decydujący cios. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry długą piłkę na tak zwaną aferę rozpaczliwie zagrał Peter Hoferica. Uprzedzający Baloguna Mariusz Kukiełka wybił ją jednak głową zbyt krótko. Dokładnie pod nogi nabiegającego dynamicznie Wojciecha Reimana, który pomimo asysty Karola Hodowanego momentalnie uderzył zdobywając rzutem na taśmę – kto wie, czy nie najważniejszego gola dla Rakowa w ostatnich kilku latach. Chwilę później częstochowianie mogli świętować zagwarantowanie sobie prawa do barażowej gry o pierwszą ligę.

relacja: Sylwester Szczepocki

SIARKA TARNOBRZEG – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:2 (1:0)
1:0 – Tunkiewicz 37′
1:1 – Okińczyk 52′
1:2 – Reiman 90′

żółte kartki: Stefanik, Głaz – Buczkowski

Siarka Tarnobrzeg: Melon, Nadolski, Kukiełka, Stefanik, Hodowany, Stępień, Chrabąszcz, Więcek (87. Szewc), Tunkiewicz, Mandzelowski (80. Głaz), Truszkowski (57. Koczon)
Raków Częstochowa: Kos, Reiman, Hoferica, Kural (46. Balogun), Radler, Wojtyra (31. Brzęczek), Pawlusiński, Okińczyc (76. Pląskowski), Buczkowski (85. Marchewka), Junio Da Luz Silva, Góra

źródło: Lajfy.com

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 34. KOLEJKI II LIGI: Znicz Pruszków – Kotwica Kołobrzeg 1:3, Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:0, MKS Kluczbork – Stal Mielec 3:2, Wisła Puławy – Legionovia Legionowo 1:2, Górnik Wałbrzych – Okocimski Brzesko 2:2, Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard Szczeciński 0:2, Energetyk ROW Rybnik – Limanovia Limanowa 0:2, Nadwiślan Góra – Rozwój Katowice 1:3