Biegacze rywalizowali w ramach IV edycji Vitarade Maraton wokół Jeziora Tarnobrzeskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Już po raz czwarty biegacze zameldowali się nad Jeziorem Tarnobrzeskim by wziąć udział w IV edycji Vitarade Maraton, którego trasa biegła wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. W sobotnie przedpołudnie maratończykom doskwierała nie tylko trudna trasa tarnobrzeskiego biegu ale również bardzo wysoka temperatura powietrza.

Ciężkie warunki nie odstraszyły jednak zawodników, na starcie ćwierćmaratonu, czyli dystansu liczącego 10,6 km pojawiło się bowiem 100 zawodników. Rywalizację w tej kategorii wygrał Damian Noga z czasem 00:34:57, najszybszą panią była zaś Sofija Jeremchuk która na mecie zameldowała się po 40 minutach i 59 sekundach.

W maratonie wystartowało 70 zawodników. Najszybszym maratończykiem okazał się Ukrainiec Serbii Ukzainets, uzyskując czas 2 godzin, 30 minut i 18 sekund. Ukzainets wyprzedził Viktora Starodubtseva, który dotychczas zwyciężał we wszystkich edycjach maratonu nad jeziorem. W kategorii kobiet zwyciężyła Olga Kazimirowa, czasem 03:21:27.

Pierwszym tarnobrzeżaninem na mecie był Jurand Dul, który z czasem 03:27:21 ukończył zawody na 18 miejscu, pierwszą tarnobrzeżanką była zaś Monika Wdowicz, której pokonanie dystansu 42,195 km zajęło 4 godziny i 2 minuty.

foto&video: Agnieszka Nycz