Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Biegają dla Kacperka (fotoreportaż)

Czerwiec 9, 2015 4:06 PM

Już 120 osób wzięło udział w charytatywnym bieganiu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Każdy przebiegnięty kilometr oznacza konkretną kwotę pieniędzy, które zostaną przekazane na rehabilitację i protezę dla niespełna dwuletniego Kacperka.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Każdego dnia w czasie trwania akcji w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie prowadzącej nad Jezioro Tarnobrzeskie (chodnik, droga rowerowa), każda chętna osoba, może przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Wczoraj w biegu uczestniczyło 96 osób, które przebiegły łącznie 800 km, dziś, do godziny 10 do akcji włączyło się kolejne 24 osoby.

- W akcji wezmą udział przedstawiciele niemal wszystkich tarnobrzeskich szkół, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, pomagają nam również ratownicy medyczni, swój udział zapowiedzieli również strażacy z grup ochotniczych – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl. Elżbieta Ramus, sekretarz stowarzyszenia. – W organizację naszej akcji włączyliśmy wychowanków prowadzonego przez nas Domu Dziecka. Chcemy w ten sposób uwrażliwić ich na potrzeby innych, pokazać, że oni też mogą pomóc – dodaje.

Poprzez akcję organizatorzy chcą nie tylko pomóc Kacperkowi, celem wydarzenia jest również propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Tarnobrzega. – Akcja potrwa do najbliższej niedzieli włącznie, zapraszamy każdego, zarówno osoby indywidualne jak i organizacje itp do wspólnego biegania. Ponieważ akcja finansowana jest z pieniędzy pozyskanych przez sponsorów, zachęcamy wszystkich którzy chcą nas wesprzeć do włączenia się w pomoc dla Kacperka – wyjaśnia E. Ramus.

Jeśli ktoś nie może pobiec popołudniu, istnieje możliwość ustalenia biegania również w godzinach dopołudniowych np. dla szkól czy grup zorganizowanych. Wystarczy powiadomić organizatorów o takiej potrzebie osobiście bądź telefonicznie (nr tel. (15) 8221951).

Dotychczas akcję wsparli: Bogdan PANEK ze Skopania, Firma Budowlana “SKOBUD’ w Tarnobrzegu, Teltar Kobielski i Sech sp. j. w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, WORD ADVENTURE TEAM w Tarnobrzegu, Halina Chojnacka Kancelaria Notarialna w Tarnobrzegu, Sławomir Posłuszny Kancelaria Notarialna w Tarnobrzegu, Monika Tęcza-Wąsik Kancelaria Notarialna w Tarnobrzegu, Kazimierz Rejniak z Tarnobrzega, M&T Mariusz Twaróg z Tarnobrzega

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>