Sukcesy zawodników tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Trzy złote medale i jeden srebrny wywalczyły zawodniczki tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi ” Nan Bei Biały Żuraw” podczas XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu. Zawody rozegrane zostały w Warszawie, w miniony weekend.

Podczas trzech dni imprezy odbyły się zawody sportowe i pokazy chińskich sportów i sztuk walki Wushu, w których wzięły udział kluby członkowskie PZ Wushu oraz drużyny z federacji narodowych i klubów z zagranicy. Program zawodów sportowych obejmował ok 140 konkurencji form tradycyjnych (kung fu), form nowoczesnych (sportowych) oraz walk sanda (pełny kontakt) i qingda (lekki kontakt). Zawody odbywały się na trzech platformach jednocześnie.

W zawodach wzięli udział i bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi ” Nan Bei  Biały Żuraw”. Renata Dąbrowska, Jadwiga Sochaj i Maciej Boroń startowali w konkurencji form – to pokazy technik indywidualnych, w tym ćwiczeń z tradycyjną bronią chińską, min: mieczem, wachlarzem i szablą.

Bezkonkurencyjną okazała się Jadwiga Sochaj, która wywalczyła trzy złote medale, za  formę obligatoryjną Yang 40, za formę obligatoryjną 73 stylu Sun oraz za tradycyjną formę z szablą stylu Yang. Z kolei Renata Dąbrowska wróciła z mistrzostw ze srebrnym krążkiem, za formę z bronią  – wachlarz Chen 56. Tuż za podium uplasował się zaś Maciej Boroń, prezentując formę obligatoryjną 42.

********************************************************************************
Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi   działa w naszym mieście od 10 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie  treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, organizowane seminaria i letnie obozy.

foto&info: Roman Dąbrowski/rzecznik prasowy Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – „Biały Żuraw”