Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: 1790 osób przebiegło prawie 12 tysięcy kilometrów dla Kacperka (fotoreportaż oraz video HD)

Czerwiec 15, 2015 11:36 PM

1790 osób wzięło udział w akcji charytatywnej “Pobiegnij dla Kacperka”. Osoby prywatne, młodzież ze szkół i przedstawiciele różnych grup zawodowych biegali w minionym tygodniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a pokonane przez nich kilometry oznaczały konkretne kwoty pieniężne, pozyskiwane od sponsorów, które przeznaczone zostaną na rehabilitacje i protezę nóżki dla niespełna dwuletniego Kacperka.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu. – Liczba uczestników akcji przerosła nasze oczekiwania, zostało wybieganych 11 751 km a liczyliśmy że jak będzie 3000 km to będzie świetnie – komentował podczas podsumowania akcji dyrektor domu dziecka w Tarnobrzegu, Robert Chmiel. – Akcja rozkręcała się z dnia na dzień, rekordowy był czwartek, kiedy dla Kacperka pobiegło 604 osoby, zaś rekordzistką naszego wydarzenia jest Beata Łabisz, która dla Kacperka przebiegła łącznie 101 kilometrów – dodaje.

Dzisiaj na ręce rodziców Kacperka przekazano czek opiewający na sumę 4 tysięcy złotych, lecz to nie wszystko, według obliczonych kilometrów Kacperek dostanie jeszcze 1875,50zł. -W tej chwili nie dysponujemy taką kwotą lecz zobowiązujemy się, że jako stowarzyszenie pozyskamy te pieniądze – deklarował dyrektor Chmiel.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

4 Responses to Tarnobrzeg: 1790 osób przebiegło prawie 12 tysięcy kilometrów dla Kacperka (fotoreportaż oraz video HD)

 1. Slash Odpowiedz

  17 czerwca 2015 at 11:37

  Bardzo piękna akcja (sam w niej wziąłem udział), jednak troszkę żal że tak wielki wysiłek tak wielu ludzi pozwolił na zebranie jedynie 4000 zł. 0,50 zł za kilometr to jednak bardzo mało. Pozdrawiam.

 2. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  17 czerwca 2015 at 11:53

  Każda akcja pomocowa jest z zasady piękna i w szczytnym celu. Tylko weźmy pod uwagę ilu w naszym mieście mamy prywatnych sponsorów tego typu imprez. Za mało i są oni co imprezę, co akcję drenowani po kieszeni. Podejrzewam że niektórzy sponsorzy mają dość nachodzenia. Bardzo zły przykład poszedł z góry, od prezydenta Kiełba, który zakazał bogatym spółkom miejskim(wodociągi, kopalnia) sponsorować różnego typu akcje. Ważne aby kopalnia miała na wypłatę odprawy i odszkodowania dla byłego prezesa(50tys zł) niż jakiś tysiąc czy dwa na szczytną akcję. To mnie najbardziej boli bo prywatnych sponsorów którzy nie dają rozumiem.

  • Slash Odpowiedz

   1 lipca 2015 at 10:41

   tarnobrzeżanin: to smutne co piszesz, ale pewnie prawdziwe.
   Stef: tak, chyba taka stawka miała obowiązywać, ale ze względu na dużą ilość uczestników organizatorzy prawdopodobnie obniżyli stawkę za kilometr do 50 groszy. Takie przynajmniej doszły mnie słuchy. Ale to już organizatorzy powinni się wypowiedzieć. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>