Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Kolejny remont zamku w Dzikowie

Lipiec 1, 2015 10:13 AM

Tym razem nie same pomieszczenia w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, ale teren wokół obiektu czeka remont i zdecydowana poprawa wizerunku. Wartość inwestycji to ponad czterysta tysięcy złotych. Jest to kolejny etap projektu „Adaptacji zespołu parkowo-zamkowego w Dzikowie dla potrzeb Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega”.

Od kilku lat byłej siedzibie rodu Tarnowskich przywracana jest dawna świetność. Odremontowane zostały już piwnice, a także pomieszczenia na parterze i częściowo na pierwszym piętrze. Jednak od czasu rozpoczęcia adaptacji zespołu parkowo – zamkowego wykonano także część prac zewnętrznych tylko po stronie zachodniej zamku. Dotychczas od strony północno – wschodniej nie zostały jeszcze wykończone schody, ani chodnik, którym można by przejść na taras. To jednak wkrótce się zmieni, bowiem Urząd Miasta rozstrzygnął już przetarg na kolejny etap inwestycji, który właśnie dotyczyć będzie prac prowadzonych na zewnątrz obiektu.

Zakres zaplanowany prac obejmuje roboty drogowe, w tym wykonanie opaski i chodnika z kostki granitowej od strony wschodniej zamku. Od strony północno – wschodniej zamku zostaną także wykonane okładziny kamienne schodów z granitu palonego, a roboty kamieniarskie dotyczyć będą balustrady także od strony północno – wschodniej. W ramach prac zostanie także uzupełniona okładzina kamienna, tynki zewnętrzne i wymalowana zostanie część podpiwniczona tarasu zamku. Na koniec zostaną także uzupełnione trawniki przy budynku zamku.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Budowlano – Kamieniarski Produkcyjno – Usługowy z miejscowości Kostomłoty Pierwsze (Miedziana Góra). Cena brutto inwestycji, to 411 723,48 zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 30 października bieżącego roku.

źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg
foto: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeg: Kolejny remont zamku w Dzikowie

  1. Podatnik Odpowiedz

    3 lipca 2015 at 12:11

    A może zanim zaczniemy przekazywać pieniądze ustalmy jaki jest stan prawny tej posesji? Czy Tarnowscy nie chcą przejąć swoich dawnych włości?Może napiszcie coś o tym jak to wygląda? Nie chciałbym aby nasze pieniądze bezpowrotnie przepadły gdy Tarnowscy odgrodzą się po wszystkich remontach wysokim płotem od Tbg?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>