Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Piotr Duma odwołany ze stanowiska wicedyrektora TDK

Lipiec 6, 2015 3:06 PM

Piotr Duma nie jest już wicedyrektorem Tarnobrzeskiego Domu Kultury. P. Duma funkcję tę pełnił od września 2011 roku.

- Piotr Duma jako wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury był autorem wielu cennych, kulturotwórczych inicjatyw. Sprawowanie przez niego tej funkcji w dalszym ciągu było jednak niemożliwe, ponieważ pojawiły się wątpliwości natury prawnej, dotyczące łączenia funkcji publicznej z prowadzeniem działalności gospodarczej. Prezydent podjął tę trudną i przykrą decyzję po zasięgnięciu opinii radcy prawnego – takiej treści wyjaśnienie otrzymaliśmy z tarnobrzeskiego magistratu.

Na stanowisko zastępcy dyrektora TDK, powrócił Mariusz Ryś.

55 Responses to Tarnobrzeg: Piotr Duma odwołany ze stanowiska wicedyrektora TDK

  1. obserwator Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 16:43

    No bardziej kretyńskiego wytłumaczenia nie było? Agata chyba cię posrało ja wte bajki wierzysz.
    No to w TDK znów marzm szarość i fram.

    • Jurand ze Spychowa Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 21:50

      a do tej pory co niby się wydarzyło z inicjatywy Dumy? Kasprzycki

  2. tbg Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 16:46

    przez cztery lata nie było wątpliwosci a tu nagle są !!!! Napiszcie że to jest człowiek od Mastalerza i Kiełb go wywalił, a nie mydlicie oczy.

    • Jurand ze Spychowa Odpowiedz

      8 lipca 2015 at 00:07

      przez 4 lata kręcił lody z Cesarzem więc był nietykalny więc to chyba kumasz

  3. Dareczek Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 17:48

    Myślałem, że koniec czystek, a tu proszę. Kiełb hasa sobie w najlepsze. Czy nie ma na niego mocnego?

    • Jurand ze Spychowa Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 21:51

      może kuminiarz dałby radę

      • lol Odpowiedz

        8 lipca 2015 at 08:11

        myślę, że da radę konfi daruś z kancelarii

  4. człowiek z miasta Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 17:52

    Na stanowisko Dumę posadził Mastalerz i czasem udawało mu się dobrać właściwą osobę do stanowiska. Obecny prezydent w żywe oczy oszukał nas wyborców. Ile to razy zapewniał, że jak zostanie prezydentem to nie będzie zwalniał. Naczelników w UM chyba już wszystkich wymienił, dyrektora MOSiRu, prezesa KS Siarka, TBS i wiele wiele innych stołków. Przed wyborami każdy wszystko i wszystkim obieca a po wyborach widzimy co jest grane. Aaaaaa na oświacie również miał nie oszczędzać :)

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 21:52

      Piotrek, chłopaki nie płaczą

  5. obserwator Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 18:12

    Duet organista i leń kurna dyrekcja TDK jak u Barei.
    Jeśli teraz nie ma Dumy w TDK-u to może zlikwidować stanowisko wice i tak ryś nic nie robił jak był za dziubka wickiem to może szkoda pieniędzy a markuta na rentę wiecznie chory to mu dadzą, a na dyrektora z powrotem Dumę lub konkurs ogłosić. Kiełb w ten sposób lapnął by trochę oszczędności z grosza publicznego lub miałby dla pracowników TDK po stówce na podwyżki.

    • 999 Odpowiedz

      8 lipca 2015 at 08:43

      Nie obrażaj porządnych ludzi. Większego lenia od twojego protegowanego w TDK-u w całej jego historii nie było!

  6. yola Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 21:22

    Poczekajcie. Kolejna będzie dyr MOPR

  7. tarnobrzezanka Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 22:13

    Nie wiem, kto kogo powolywal, ale ten Pan chyba powinien byc nieco bardziej kulturalny poza praca rowniez/albo szczegolnie. Nie mam dobrego zdania o nim. A jak ktos pelni wydaje mi sie dosc oficjalne stanowisko w naszym miescie to nie powinien dodatkowo “dorabiac” na wlasnej dzialalnosci.

  8. G Odpowiedz

    6 lipca 2015 at 23:47

    grzesiu znowu pokazał zęby! :D eh… wraca “stare”.

  9. Kato Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 05:35

    Gryzoń dojechany

  10. outside Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 07:49

    Polityka znów niszczy kulturę. Politycy w nienawiści i zachłanności swojej nie są w stanie nawet podjąć próby wyobrażenia sobie rozmiarów destrukcji jakiej dokonują. Kłaniać się czy nie kłaniać oprawcom? Okazać dumę, czy podszytą strachem, wymuszoną usłużność? Potem trzeba spojrzeć w twarz swoją, a na twarz swoją trzeba zasłużyć. Dzień dobry.

  11. Ojciec Mateusz Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 08:52

    A jakimiż to cennymi inicjatywami wykazał się Pan Duma będąc na stanowisku z-cy dyrektora TDK ? Bo jakoś nic mi się w pamięć nie wryło oprócz “kulturalnego” zachowania które również zauważyła tarnobrzeżanka.

    • racjonalista Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 10:41

      Czy tarnobrzeżanka i Ojciec Mateusz to czasem nie antek z tbginfo a może dyrektor?
      A tak prawdę pisząc to Ojciec Piotr masz słabą pamięć albo jesteś stronniczy.

  12. Ojciec Mateusz Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 11:02

    Racjonalista – konkrety poproszę.
    Osiągnięcia Pana Dumy to…
    Książka napisana o muzykach z tbg i wydana z pieniędzy TDK.?
    Napisana zresztą przez nich samych a tylko “sklejona”przez autora ?

    • racjonalista Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 11:18

      Ojciec Piotr to zbierz i sklej coś podobnego.
      W roku ubiegłym z inicjatywy Pana Dumy wyszło 9 pozycji w tym muzyczne albumowe i kronikarskie a ty Ojcze Piotrze czym się pochwalisz.

  13. KASANDRA Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 11:18

    Oj malutcy Potraficie tylko pomyje wylewać na kogo się da.Ale nadal uważam że Piotr Duma był odpowiednia osobą na tym stanowisku.Ryś to dawny kumpel Kiełba tak samo jak on zwolniony przez Masztalerza bo do niczego sie nie nadawał.

    • obserwator Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 11:21

      Masz racje i gdyby Duma wyznawał standardy obecnych to dawno by śladu po rysiu i markucie w TDK-u nie było. Jak rys “zrezygnował” to stanowisko tzw. “przechowalnia” się znalazła.

  14. Ojciec Mateusz Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 11:47

    Racjonalista! Owszem skleiłem. A te osiągnięcia które wymieniasz oczywiście można i trzeba docenić ale jako historyka a nie osoby która zarządza obiektem kulturalnym. W TDK nie dzieje się nic. No przepraszam – Drama. Cała reszta Stylowe Uderzenie , Fram ,Wygraj Sukces,Satyrblues organizowane są przez ludzi z zewnątrz. To że Pan Duma siedzi na zapleczu i dłubie kroniki to chyba jednak za mało.

    • Kaśka Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 23:32

      Jak twoim zdaniem impreza nazwie “Wygraj sukces” jest organizowana przez osoby z zewnątrz to stwierdzam dobitnie, że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz i pleciesz głupoty. Przejdź się do domu kultury i popytaj ludzi kto tak naprawdę za miskę ryżu prowadzi całą tą imprezę, i nie będzie to ani Pan Piątkowski, ani leń i pozer Markut, ani też jego przyboczna włazidupska świta, a zwykli niedoceniani pracownicy tej instytucji, o których w ogóle kierownictwo nie pamięta, całość zasług przypisując wyłącznie sobie. Szkoda Dumy, bo choć miał wady, wprowadzał do tej instytucji odrobinę zamieszania i pozytywnie rozumianego wariactwa, a tak to teraz u władzy zostały same chodzące trupy. TDK z tymi ludźmi u kierownictwa to po prostu zwykła kostnica – bez życia, bez emocji, bez starań… o pardon, kierownictwo podejmuje usilne starania aby kosztem pracowników grzać dupska na cieplutkich stołkach liżąc usilnie odwłoki nielitościwie panującej nam władzy.

      • Lutek Narożniak Odpowiedz

        7 lipca 2015 at 23:50

        Wykazujesz godną politowania krótkowzroczność. Obudź się kobieto bo cię duma zaślepia. Duma sprowadził TDK do poziomu ośrodka gminnego w Baranowie Sandomierskim. Brakowało tylko handlu jajkami na schodach. TDK jakoś przeżyje tę stratę w przeciwieństwie do Ciebie.

        • Kaśka Odpowiedz

          8 lipca 2015 at 13:54

          Za to twoim zdaniem nowe – stare władze wprowadzą TDK do grona prawdziwej arystokracji wśród światowych instytucji kultury. Teatry zabijać się będą o audiencję u dyrektorstwa, chcąc choć przez sekundę ogrzać się w ich blasku. Weź przestań bo mi się zajady ze śmiechu porobią. Rzeczywistość jest niestety zupełnie inna. Uciekający przed zwolnieniem, uppsss…. chciałam napisać – ciężko schorowany przez ostatnie lata dyrektor nagle doznał cudownego ozdrowienia i dumnie pręży pierś do orderów. Teraz znowu wraz ze swoim przydupasem będą mieli mnóstwo czasu na śledzenie nowinek w internecie. Żaden nie ruszy czterech liter, aby zadbać o interesy swojej placówki a zwłaszcza jej pracowników, bo głównie na nich powinno zależeć dyrekcji. Żaden nie wyjdzie z ciekawą inicjatywą, byle doczłapać do sowitej emeryturki. Lutek jeśli naprawdę uważasz że taki PRL-owski model sprawowania nijakich rządów jest odpowiedni w dzisiejszych jakże dynamicznych czasach, również, a może zwłaszcza w dziedzinie sztuki i kultury, to tylko ci współczuć. Twoja dalekowzroczność jest doprawdy iście delficka, ale widocznie jesteś przy korycie obecnej władzy i ciężko ci spojrzeć na problemy pracowników tej instytucji w sposób obiektywny, bo co cię oni obchodzą, no nie? Ważne że ty żyjesz jak ciepła klucha. Piotrek przynajmniej starał się (choć niestety nieskutecznie) to zmienić, a nowi – starzy mają to daleko w d… i się z tym tumiwisizmem nawet nie kryją. Taka jest smutna prawda.

          • blast

            8 lipca 2015 at 20:49

            Podzieliłaś się swoimi, jakże “trafnymi”spostrzeżeniami i “głębokimi przemyśleniami”, wykazałaś się”prawdziwą empatią” wobec obu Panów, ale… nie podpisałaś się swoim imieniem i nazwiskiem.

            To zwykłe niedopatrzenie czy tchórzostwo, które wyssałaś z mlekiem matki?

          • 999

            9 lipca 2015 at 08:22

            panowie Markut i Ryś prezentują przede wszystkim kulturę osobistą w mowie i garderobie i nawet jeśli ich pomysły na funkcjonowanie TDK-u są parafialne to 100 x wolę taką linię programową niż reanimacje jarocińskich “trupów”.

          • Kaśka

            9 lipca 2015 at 10:33

            Do pana(i) podmuch (blast):
            Nie ujawniam swoich danych osobowych tak samo jak ty tego nie robisz. A właściwie na co ci moje dane – chcesz mnie podać do sądu, zastraszyć, publicznie napiętnować? Obrażając moją matkę dajesz świadectwo jakże wysokiego poziomu kultury, który prezentujesz.
            Do numeru pogotowia (999):
            Gdyby to wyłącznie strój miał decydować o pomyślności prowadzonej działalności, to wszyscy ubierali by się u Armaniego. Niestety sam gajerek i nienaganna wymowa nie wystarczają do tego aby być dobrym menadżerem w firmie. Z resztą o fizjonomii obu Panów wypowiadać się nie zamierzam, bo… nie za to ich krytykuję. W tej branży przede wszystkim trzeba być aktywnym, a nie zamykać się w gabinecie i nie wiedzieć co się w firmie dzieje. Czasami też trzeba czymś pozytywnym zaszokować, a przede wszystkim mieć głowę pełną pomysłów. TDK ma tętnić życiem, być sercem kulturalnym tego miasta, a nie przechowalnią pasibrzuchów myślących tylko o tym jak sobie umościć ciepłe gniazdko, tak by nikt się nie wtrącał i nie przeszkadzał, już nie daj boże proponował jakieś nowe pomysły i wizje rozwoju placówki. Skuteczne zarządzanie nie polega na uciekaniu lub unikaniu problemów, a takie właśnie podejście preferuje dyrekcja TDK. Stęchły PRL się kłania. Porównując to do aktywności poprzedniej ŚP Pani Dyrektor, to nie ma co komentować – dno i 10 metrów mułu.

      • blast Odpowiedz

        9 lipca 2015 at 21:31

        Ubieraliby się – piszemy razem. Z resztą i zresztą – oznaczają zupełnie co innego. Nie bądź fleją językową,Kaśka, zaprzyjaźnij się ze słownikami poprawnej polszczyzny!
        Podmuch? Buahahahahaha – blast – to świetna zabawa i ubaw,z Ciebie:P Szargasz czyjeś imię, szkalujesz i nie masz odwagi podpisać się. Norrrmalnie, tchórzem jesteś. Cykorem. Trzęsidupą, która nie potrafi stanąć face to face z tymi, których anonimowo obraża, a których dobrze zna. Wiem, kim jesteś, ale nie zamierzam ani zastraszać Cię, ani publicznie napiętnować. Twoja nienawiść, brak przyzwoitości i zwyczajnej ludzkiej życzliwości … nie służą Ci i są wystarczającą karą dla Ciebie samej. Czas spojrzeć w głąb siebie, “Kaśka”. Jeszcze nie jest za późno. Zdrowia życzę:)

        • Kaśka Odpowiedz

          10 lipca 2015 at 09:51

          Nie masz się czego czepiać to czepiasz się drobnych błędów językowych, na siłę w ten sposób starasz się (nieskutecznie – zapewniam cię) poniżyć mnie i zdewaluować wagę przekazywanych przeze mnie informacji. Sam(a) jednak nie masz żadnych merytorycznych argumentów w omawianym temacie. Poza obrażaniem i wyzwiskami nic sensownego nie potrafisz napisać. Ja mimo użycia kilku dosadnych słów przedstawiłam przynajmniej jakieś konkretne przykłady, dające pole do dyskusji. Ty zaś nic tylko obrażasz – tak się zachowuje osoba pełna buty i arogancji. Aż nie chcę sobie wyobrażać z kim dyskutuję.
          Zapewniam cię, że nie wiesz kim jestem, ale skoro jesteś przekonany(a), że jednak wiesz to śmiało, podaj moje dane osobowe, masz na to moją zgodę. Uważaj tylko aby nie pomówić niewinnej osoby, bo może być nieprzyjemnie i pozostanie jedynie wstyd.
          A przy okazji, przyganiał kocioł garnkowi. Skoro ty mnie również pomawiasz, obrażasz i szargasz moje dobre imię, to takie same zasady obowiązują również ciebie, przedstaw się, czy może jesteś “tchórzem cykorem, trzęsidupą”?

          • Lutek Narożniak

            10 lipca 2015 at 19:24

            kobito idź lepiej gotuj pierogi bo nie wiesz komu liżesz tu 4 litery

          • Kaśka

            13 lipca 2015 at 10:07

            Spoko Lutek, nie stresuj się, nic nikomu nie zamierzam lizać, choć tobie pewnie ciężko jest zrozumieć, że ktoś może mieć własne zdanie na jakiś temat a zarazem nie mieć żadnego prywatnego interesu w tym aby kogoś ganić za lenistwo a kogoś innego chwalić za aktywność. Co do tych pierogów, to ręczę ci Lutek, że jakbyś je spróbował, to byś się na pyszne jedzenie przerzucił i przestałbyś w końcu chlać. A tak pozostaniesz zwykłym obrzympałą i ochlapusem. Pamiętaj – twoi koledzy spod spożywczaka już cię nie raz ostrzegali – wóda ryje ci beret.

          • blast

            13 lipca 2015 at 15:51

            Nie zajmuję się krystalomancją i nie mam magicznego czarnego lustra, w którym można by Cię zobaczyć, ale Twoje “brukowe” słownictwo(włazidupska świta, przydupas, liżąc odwłoki nielitościwie panującej nam władzy, wóda ryje ci beret) i inne świadczą o Twoich językowych brakach i zatrzymaniu się w ewolucji na poziomie ameby. “Wulgarny język świadczy o wewnętrznym chamstwie” – tak mawiał ks. J. Twardowski. I Ty jesteś tego doskonałym przykładem!
            Twoja znajomość realiów stęchłego PRL-u i “wiedza” dotycząca wykorzystywania pracowników i ich problemów, a także działalności dyrekcji, a właściwie, jej brak – zamykanie się w gabinetach, śledzenie nowinek w internecie – (nie boisz się, ze w czasie podglądania przez dziurkę od klucza zarobisz w czółko albo klamka pozbawi Cie skalpu?:P) pozwala sądzić, że rozpoczęłaś pracę w domu kultury jeszcze za Gomułki:) I stąd moje pytanie. Które z Twoich projektów, koncepcji i szalonych wizji, znalazły uznanie w oczach niezyjącej już pani Dyrektor i zostały wprowadzone w życie, a które zostały odrzucone przez obecną dyrekcję? Tylko fakty, proszę, same fakty!

          • Kaśka

            13 lipca 2015 at 16:25

            Jejku blast, co ty masz z tą poprawnością językową, jesteś przewrażliwioną polonistką na wakacjach, czy może jakieś kompleksy leczysz? Takie dowartościowywanie się raczej splendoru ci nie przyniesie. Zresztą (dla twojej wnikliwości – pisane razem) twoja erudycja również pozostawia daleko w tyle słownictwo jakim się posługujesz, popracuj nad tym.
            Niemniej jednak jest mi niezmiernie miło, że potwierdzasz prawdziwość moich zarzutów. O faktach nie ma co dyskutować, co mam ci rozprawkę na ten temat napisać? Daj spokój obrońco ciemiężonych.

          • blast

            13 lipca 2015 at 19:03

            Tak, to ja, amebo, Twoja nauczycielka. Pamiętasz, jak na każdej lekcji mówiłam Ci “Ucz się leniu i próżniaku, żebyś w przyszłości za swoje niepowodzenia, błędy i brak kompetencji nie obwiniała innych” Pamiętasz?
            Ha! A jak mnie jest miło, że przyznałaś się do pracy w TDK-u i do szpiclowania.

            O faktach nie ma co dyskutować – napisałaś, co mnie wcale nie zdziwiło, bo Ty potrafisz tylko mącić, szczuć i judzić!

            Poproś jeszcze znajomego trzecioklasistę, żeby sformułował poprawnie Twoje wypociny “Zresztą (dla twojej wnikliwości – pisane razem) twoja erudycja również pozostawia daleko w tyle słownictwo jakim się posługujesz, popracuj nad tym” i napisz je ponownie 100 razy!

            A teraz…. spadaj, trollico, najlepiej do kibelka, a nuż ciekawego coś usłyszysz!:)))))

  15. Piękny dzień dziś mamy Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 11:59

    Nareszcie .

  16. stefan Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 13:18

    naruszenie ustawy antykorupcyjnej to gruba sprawa a i chyba firma wygrała kilka przetargów w mieście

  17. Aplo Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 16:56

    Kiełbuś wykonał polecenie Tomasza L.
    Tomasz L. załatwił kilka tematów jego Ciociubie i teraz Kiełbuś odwzajemnia się i robi co mu każe.

    • 999 Odpowiedz

      8 lipca 2015 at 08:46

      Tomek to mądry facet, więc wie co robi.

  18. quatros Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 18:02

    Nie znam gościa ale sądząc po wpisach to wy mieszkacie razem z nim i prezydentem w jednej chacie i wszystko wiecie jak było i jak jest,słońce wam troszkę chyba zaszkodziło

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 23:54

      jak to nie znasz? przecież robisz dla niego zdjęcia.

      • lol Odpowiedz

        8 lipca 2015 at 08:13

        i ciągniesz jak trzeba :D

  19. Tomasz Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 19:10

    jeszcze funkcji spikera na stadionie go pozbawić bo tylko wkurza tym swoim piskliwym głosem, przywrócić wczesniejszego, ktory pełnił tą funkcje przez długie lata.

    • Jurand ze Spychowa Odpowiedz

      7 lipca 2015 at 21:49

      jako kibic z dziada pradziada jestem za !!!

  20. Lutek Narożniak Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 21:47

    Kandydatura p. Dumy na stanowisku Wicedyrektora TDK-u od początku wzbudzała duże kontrowersje, więc dobrze się stało, że ten “krystaliczny” jak interesy p. Niedbałowskiego jegomość spadł w końcu ze świecznika. Przez minione 4 lata został wystarczająco hojnie obdarowany wszystkimi możliwymi zaszczytami przez Prezydenta Mastalerza, więc będzie miał co wspominać na emeryturze. Będzie miał też teraz więcej czasu by realizować swoje pasje za nauczycielską pensję i w końcu może przestanie straszyć Tarnobrzeżan swoim swoiście pojmowanym lokalnym patriotyzmem. Dzięki Grzesiek! Dobry ruch choć o pół roku spóźniony!

  21. Jurand ze Spychowa Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 22:00

    to jak to teraz będzie ? kto wyskoczy w krótkich porciętach na miejską scenę?

  22. Daro Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 22:07

    a swoją drogą to mogła by Dyrektorowi Dumie na pożegnanie zaśpiewać znana gwaizda z Baranowa piosenkę “Kapitanie mój kapitanie”.

  23. Boni Odpowiedz

    7 lipca 2015 at 22:13

    zapamiętam go jako erudytę lubiącego nadużywać określenia cyt. dupy nie urywa.

  24. kss Odpowiedz

    8 lipca 2015 at 15:07

    Mielibyście nad nim trochę litości !!!! Teraz jego i Mokbud czekają duże problemy, nieważne jaki jest i co robił ale wypada współczuć a nie bić pianę i obrabiać wiadomą część ciała !!! Skąd w was wszystkich tyle jadu ?????!!!!!!!!!!!!

    • Batman Odpowiedz

      9 lipca 2015 at 08:27

      no właśnie, dlaczego przyCZEAPIELiście się do niego?! To mój najlepszy kolega.

  25. 999 Odpowiedz

    9 lipca 2015 at 08:41

    Tarnobrzeżanin roku po wyroku.

  26. gutek Odpowiedz

    13 lipca 2015 at 12:15

    Ty sobie “Kaśka” chyba jaja robisz, przejdzź sie do tego TDK i posłuchaj jak zieją z tego co piszesz. Pan D raczył przychodzić do pracy jako ostatni i zaraz zajmował się telewizją albo “pisaniem” książek metodą kopiuj-wklej albo swoją firmą budowlaną. Smurf Pracuś he he he

  27. zawodniak Odpowiedz

    13 lipca 2015 at 14:12

    Ogarnij się Kaśka i przestan pisać bzdury, brednie i tworzyć mity o “aktywnym”.Idź do tego TDKu i posłuchaj jak zieją z twojego pisania. Pan D jak już raczył przyjść ostatni do pracy to biegł do telewizji albo “pisał” książki metodą kopiuj-wklej albo zajmował się
    swoją firmą budowlaną. I lansikiem, lansikiem, lansikiem. Kolega opowiadał mi jak poszedł załatwić sprawę a on przyjął go w swoim zasyfionym pokoju żrąc coś co śmierdziało już na korytarzu. Ale jak wieść gminna niesie głowny problem tkwi w czym innym. Jak panowie o twarzach bez uśmiechu skończą robotę to będzie temat do długich wpisów i tylko dzieci z Dekutowskiego będą zadowolone.