Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb: Sponsor się wycofał, nie będzie 300 tysięcy dla Siarki Tarnobrzeg S.A. (video)

Lipiec 27, 2015 12:00 PM

Podczas czerwcowej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega poinformował, że prowadzi rozmowy z przedsiębiorcą, który obiecał wesprzeć klub Siarki Tarnobrzeg S.A. kwotą rzędu 300 tysięcy złotych. Tych pieniędzy jednak nie będzie. – Niestety sponsor się wycofał – powiedział dziś Grzegorz Kiełb.

- Jeśli chodzi o sponsora za 300 tysięcy złotych, to rozmowy były prowadzone, nie powiem kto to był ale był to sponsor który funkcjonuje w spółce akcyjnej Siarki Tarnobrzeg. Po rozmowach i po tym jak się dowiedział, jakie są zaległości klubu to powiedział, że nie chce dawać pieniędzy na spłatę zaległości – mówił dziś prezydent Kiełb, dodając iż dotacja od miasta w wysokości 180 tysięcy jaką otrzyma klub, nie może być przeznaczona na spłatę długów. – Niestety sponsor się wycofał – dodał.

Zaległości finansowe jakie ma klub, to według słów prezydenta kwota rzędu 230 tysięcy złotych. – Tam były zaległości finansowe w wysokości 90 tysięcy złotych, nie uzyskali również z umów sponsorskich pieniędzy które wcześniej były podpisane w kwocie 140 tysięcy złotych, a więc klub w tym momencie nie ma 230 tysięcy złotych – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

82 Responses to Prezydent Kiełb: Sponsor się wycofał, nie będzie 300 tysięcy dla Siarki Tarnobrzeg S.A. (video)

  1. lol Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 12:12

    zostawili klub murowany a kiełb w dwa tygodnie go zniszczył.niektóre zobowiązania to pewnie dopiero wyjdą :) czas radosnych prezesów mija,niedługo to znowu będzię niedochodowa działalność za drobne.miliony się skończyły.

  2. TBG Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 12:24

    Co ten prezydent gada, sponsor był w klubie a nie wiedział o zaległościach????????????????????????? śmierdzi mi to

  3. Dareczek Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 12:29

    Ładnie kręci el Prezidento, żenada pani Kiełb. Wstyd robisz od listopada.
    Nie wiem czy to nie najgorszy prezydent od pierwszych wyborów…

  4. kibic_UK Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 12:33

    sponsorzy również dali dupy, podpisali umowy i nie płacą… pięknie.

  5. lol Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 12:43

    Prezio pięknie czytasz. Szkoda, ze to co robisz nic nie wnosi..

  6. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:00

    ale szkoda,że kiełb odebrał przyjemność ogłoszenia upadłości niedawnym prezesom.

  7. tarnowies Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:14

    No to macie swojego fajnego prezydenta. Takich falszywych swin jest co raz wiecej.
    Tacy jak on powinno sie karac grzywna 500 tys. I dozywotni zakaz polityczny. Aby tacy jak ludzie z tchorzliwej strazy wiejskiej nie mogli wracac do koryta. Wiesniak zawsze bedzie wiesniakiem tak kielb wies z butow wystaje.

  8. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:20

    Panie prezydencie! osoba z pańskiego grona,Radny powiedział że ma pan pieniądze w kwocie 500 000 tyś dla klubu.Teraz kochani kibice,koniec klubu w październiku. Żadnego sponsora nie było,pan kłamie!!! zresztą nie po raz pierwszy.Rozmawiał pan ze sponsorem i wycofał się , nie ładnie, tak pan powiedział na konferencji. Dlaczego prezydent miasta Grzegorz Kiełb kłamie?

  9. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:36

    Prezydent mówi tak: “Razem działamy dla dobra klubu”chyba nie wie co mówi.

  10. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:44

    dziedzic wydawał radośnie kasę przez lata,w końcu jej brakło gdy nie mógł rozpieprzyć ponad 2 baniek i kto jest zły ? kiełb :D

  11. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 13:59

    Co ma Dziedzic tutaj w tej sprawie? Nie było domniemanego sponsora nigdy i dlaczego kłamie? Oglądałeś wypowiedź? to odnieś się do tego, bo co ma piernik do wiatraka.

  12. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:19

    bo co mi zrobisz ?
    klapsa dasz ? :P

    patrzenie na działalność KS Siarka a później siarka sa od dnia kiedy prezydentem jest Kiełb jest głupotą,ale każdy ma prawo tak interpretować tą radosną działalność przez ostatnie lata.tą wyprzedaż majątku,te wyśrubowane budżety napędzane w wiadomy sposób i ci wielcy sponsorzy,którzy bez telefonu z magistratu nigdy złotówki by na ten bajzel nie położyli.
    zresztą łatwo zerknąć jak te lata eldorado wyglądały-6 trenerów,80 w większości średnich kopaczy,spadek i utrzymanie przy zielonym stoliku,tytuł frajerów roku.

    tylko frajer położyłby na to własne 300 tysięcy i tyle,frajer bądź pasjonat.

    czy to przypadek,że zarządzane przez byłego prezesa firmy padają jedna po drugiej ? niedługo spółka piłkarska,chwilę później ZDG przy KS Siarka ? przypadek ? :)

  13. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:25

    A ty dalej swoje i mijasz się z prawdą. Tak ci kazał napisać? Miał sponsora i się wycofał? ha,ha,ha,ha co za ściema!

  14. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:26

    Kłamstwo wyjdzie i to bardzo szybko w TV.

  15. normalny Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:27

    Prezydent kpi sobie z Nas!!!

  16. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:34

    To będzie totalny upadek ” Siarki Tarnobrzeg” Mówienie nieprawdy o sponsorze,gdzie tak ładnie mówił cytuję:” Mam sponsora który zasili klub 300 000 tyś złotych,mam ale nie powiem kto to jest.Warunek jest jeden! odchodzi Dziedzic,to są słowa pana prezydenta. Dziedzica nie ma i nie ma domniemanego sponsora,czyli jak to nazwać?

  17. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 14:59

    http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110913/POWIAT0304/706703355 takich obietnic o strategicznych sponsorach to ja się już nasłuchałem w życiu wiele razy.Kiełb nie pierwszy i pewnie nie ostatni uciekł się do tego typu fortelu.
    obarczanie go jednak złą sytuacją spółki akcyjnej jest głupotą.
    winne są dotychczasowe władze spółki.
    mieli komfortową sytuację przez kilka lat jeszcze jako Stowarzyszenie ale przejedli te miliony złotych więc do kogo mają pretensje ?
    oczywiście są tacy co oczekują,że gmina Tarnobrzeg będzie do ich prywatnych spółek płacić kasę ale są też tacy,którzy tego sobie nie życzą.
    Kiełb i tak zawiódł bo w tym roku dał darmozjadom 600 tysięcy,niech w następnym roku się poprawi i wspiera taką kwotą firmy,które choć zatrudniają ludzi z Tarnobrzega a nie tylko spadochroniarzy.

    temat jest długi i szeroki.rozbiórka tego klubu trwa od 20 ponad lat przy bierności większości kibiców i sympatyków.to nic nowego.
    względnie jakaś inna ekipa przekona prezydenta i usadowią się w klubie,zainstalują i to oni będą czerpać kasę jak każda poprzednia ekipa.nic nowego.

    • siara Odpowiedz

      27 lipca 2015 at 17:57

      Loler sroler, a gdzie tam są obietnice prezydenta o strategicznym sponsorze?

  18. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:03

    a że nie dali dokończyć dzieła smutnemu wacławowi i Dariuszowi to ubolewam,łatwo było się bawić jak ich mocodawca wysyłał kasę i nagabywał sponsorów,powinni dostać szansę kierowania klubem gdy już nie ma nic do sprzedania,bo mieszkania podobno zostały aż dwa :D

  19. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:10

    Nadal odbiegasz od tematu sponsora, wiem że Kiełb każe pisać tobie,ubolewaj nad sobą,nic nie masz do powiedzenia w tej sprawie i piszesz o wszystkim,czyli o niczym.Gratuluję prezydentowi fortelu o domniemanym sponsorze, no cóż każdy wiedział że to ściema!!!!!!!!!!!!!!!

  20. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:14

    mógł prezes być twardy i się nie poddawać ;) przecież miał wsparcie akcjonariuszy.też boleję nad tym,że odium upadłości spadnie na jakiegoś niewinnego policyjnego emeryta ;)

  21. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:22

    Tu się z tobą zgadzam ale przypomnij sobie jak prezydent Kiełb obiecał.Odchodzi Dziedzic i mam sponsora, to są jego słowa. Dzisiaj wspaniały fortel,tłumacząc że sponsor się wycofał,którego nie było.Mi chodzi o to, dlaczego skłamał?

  22. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:26

    bo to jego zawód ?
    kłamał jak jego poprzednicy i kolejni następcy.kłamał jak Wałęsa gdy obiecał 100 milionów i jak Wojtyła,Piłsudski,Dmowski,Gomułka,Gierek,Kaczyński i cała reszta tej politycznej bandy.
    a w polityce kłamstwo to cnota.na to wskazują wyniki wyborów-im skuteczniej kłamiesz tym częściej je wygrywasz ;)

  23. 11 Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:29

    Mastalerz nakłamał za 1 milion z zewnątrz – ten za 300 tysięcy, żadna różnica. Ogólnie kabaretu ciąg dalszy a miasto jak umierało, tak umiera w najlepsze – jego odbiciem lustrzanym ten klub.

  24. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:36

    @11 jajecznica nie kłamał,wysyłał rok w rok swoich chłopakom z magistratu bańkę ;)
    dlatego wkleiłem ten link,wtedy też sponsor tylko przebierał nogami,potem okazało się,że to gówno prawda czyli jak to zwykle w przypadku norbiego było.

  25. siarka to my Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:37

    Panie Kiełb zostało panu 4 lata rządzenia i to będą ostatnie 4 lata na tym stanowisku ,zapewniam!!!

  26. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:38

    Oczywiście.Wszyscy akcjonariusze Siarki znają doskonale sytuację finansową Spółki SA Siarka a prezydent mówi że sponsorem miał być człowiek właśnie ze spółki Siarki,czyli wiedział o sytuacji klubu.Prezydent raczej się zagalopował wypowiedzią że sponsor wycofał się jak zobaczył długi klubu. Przecież to nie jest logiczne co mówi na konferencji. Ciekawe co na to Złota Siarka? i wszyscy kibice? W wywiadzie usłyszeliśmy o szczepionkach dla dzieci 2 letnich,mimo tego że rząd wprowadza szczepienia z puli własnej. To ja pytam pana prezydenta: po co wydawać 400 000 tyś,skoro rząd to zrobi? Nazywam to:wybielaniem siebie ale to jest bardzo nieskuteczne.

  27. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:41

    REFERENDUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  28. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:44

    Myślę że kibice na meczu w Tarnobrzegu dadzą temu wyraz.Kibice Siarki namawiam was do obrony klubu bo za dwa miesiące będzie już po śliwkach! Dajcie wyraz na meczu gwizdami w stronę……. każdy wie!

  29. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:45

    ZS raczej nie jest po drodze z akcjonariuszami czy poprzednim zarządem wyłączając z niego Mariusza Stadnickiego ;)

    wątpię by akcjonariusze w ogóle przejmowali się sytuacją spółki,zwłaszcza,że w większości należeli (poza miejscowym biznesem) do grupy towarzyskiej eksprezydenta,więc mieli przekonanie,że ich spółka finansowana będzie z kasy magistratu a nikt nie mógł przewidzieć jeszcze rok temu powołując spółkę,że norbert jajecznica przegra sromotnie wybory.to teraz może jak byli udziałowcami w okresie eldorado to może czas płacić za własne fanaberie względnie sprzedać udziały komuś kto ten ciężar udźwignie.

  30. tbg Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:52

    Przegrał to przegrał,mnie to nie interesuje,dla mnie klub się liczy a został zniszczony w 2 tygodnie i obiecankami sponsora.Teraz każdy wie że wina spadnie na prezydenta a ja myślę że z kibicami nie wygra. Kibice Tarnobrzega są mocno związani z klubem i na pewno nie chcą ruiny.

    • kibic Odpowiedz

      27 lipca 2015 at 16:41

      Mastalerz przegrał wybory a Spółka musiała powstać, takie są wymagania II-ligi Polskiej,więc daruj sobie,skoro nie wiesz o czym pisać.

  31. loler Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 15:57

    jeśli nie chcą to mogą się w 300 na przykład opodatkować po tysiącu i będzie 300 tytsiączków,a jak będą chodzić na mecze regularnie to jeszcze w tej rundzie przyniosą swojemu klubowi lekko ponad 250 tyś złotych tylko niech ich będzie co mecz 2,5 tysiąca i niech kupią bilet za 14 zł.w czym problem ? razem to będzie ponad pół bańki i znowu można grać o awans ;)

    • siarka to my Odpowiedz

      27 lipca 2015 at 16:36

      Widzę kolego że nie jesteś kibicem więc po co się udzielają a tak na marginesie bilety po 10 zł a ulgowy po 6

  32. Siara Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 16:29

    Idź do kibiców i zaproponuj.Polecam pójść,niech zgadnę,nie pójdziesz.Pisać każdy może,raz lepiej, raz gorzej.Pójdziesz z propozycją?

  33. Siara Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 16:31

    Napisz, dlaczego tak negatywnie jesteś nastawiony do klubu Siarki? Może jesteś człowiekiem prezydenta i tak samo myślisz?Powiedział przecież:”Jestem za dobrem klubu” i co mamy?

    • W Odpowiedz

      27 lipca 2015 at 19:26

      Na prawdę nie domyślasz się kto to jest? :)

  34. siara Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 17:49

    Znalazłem błąd w temacie:
    Jest -
    Prezydent Kiełb: Sponsor się wycofał, nie będzie 300 tysięcy dla Siarki Tarnobrzeg S.A. (video)
    Powinno być –
    Prezydent Kiełb: Sponsora nigdy nie było, nie będzie 300 tysięcy dla Siarki Tarnobrzeg S.A. (video)
    Proszę poprawić!

  35. A. Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 18:01

    Przeraża mnie ten facet. Rządy niekompetencji, lenistwa.

  36. siara Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 18:02

    I jeszcze niech Kiełb odda te 250 tyś, które gwizdnął w pierwszym półroczu. A ponoć obiecał i się głupawo śmieje. A będzie git.

  37. Aplo Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 19:05

    Błagamy o referendum, jeżeli ktoś zainicjuje to z moimi znajomymi bezinteresownie się zaangażujemy i nawet swoją kasę jak trzeba damy. Kogo żeście wybrali na Prezydenta pytam się qwa kogo??!!

  38. idtrhf Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 19:24

    czy ktoś w ogole wierzył w tego sponsora?

    • UhOh Odpowiedz

      27 lipca 2015 at 19:28

      Wiara czyni czuba a już w szczególności zaufać politykowi to… ;)

      • Figa Odpowiedz

        27 lipca 2015 at 20:03

        doooobre ;) i prawdziwe
        a może było tak, że Kiełba grupa towarzyska eksjajecznicy zrobiła w bambuko? celowo – żeby się ośmieszył? bo to tak wygląda – były i obecny prezes Siarki, akcjonariusze a więc i niedoszły sponsor – wszyscy od jajecznicy
        jeśli tak to kiepska rekomendacja dla obecnego prezydenta – daje się wozić jak pierwszy naiwny

        • pyk Odpowiedz

          28 lipca 2015 at 16:20

          Może tak a może nie, za swoje słowa trzeba wziąć odpowiedzialność i koniec kropka, jak chce narazić się min. kibicom-jego sprawa, Norbi też miał się za niezatapialnego.

    • Obywatel Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 09:13

      Apolo po roku zarządzania miastem przez prezydenta Grzegorza Kiełba,możemy zrobić referendum! ale dopiero po roku rządów jego. Oczywiście jest to do zrobienia i pewnie do tego dojdzie.

  39. UKasz Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 21:24

    Przed wyborami również mówił, że dotacji na KS Siarka nie ruszy. Od początku widać w jakim kierunku idzie ten prezydent. Nachapać jak najwięcej dla siebie i kolesi przez 4 lata czyli dokładnie robi to samo o czym pisał przed kampanią i w jej trakcie. Masa doradców, 2 wiceprezydentów, wymienia prezesa za prezesem, naczelników. Wąsik-likwidator-kolega w 4 miechy zarabia prawie 100 tys złotych, szara nauczycielka-koleżanka-dziennikarka aktywna w kampanii prezydenckiej po kursie zostaje naczelnikiem oświaty. Takich jaj w tym mieście dawno nie było. O czym jeszcze się nie dowiedzieliśmy? Zero pomysłu, byle rozwalić wszystko co poprzednik zrobił, byle wymienić wszystkie zależne mu osoby na swoich. A tu ledwo pół roku minęło od wyborów. Jeszcze będzie się działo.

  40. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 21:33

    Najlepiej by było gdyby klub był spółką miejską, wtedy miasto nie miało by wątpliwości przy wykładaniu pieniędzy. Na szkodę własnej spółki działać nie powinno. A tak to g. mamy. Sponsorzy nie wywiązują się z umów, miasto uprawia politykę a odbije się to na wynikach drużyny i niezadowoleniu kibiców. II liga to jedna z niewielu atrakcji w naszym mieście a prezydent robi wszystko aby i tego w mieście nie było.

  41. Tommy Odpowiedz

    27 lipca 2015 at 22:42

    “II liga to jedna z niewielu atrakcji w naszym mieście a prezydent robi wszystko aby i tego w mieście nie było” A co to qwa za atrakcja?! Kicha jakaś a nie atrakcja :-P No chyba, że ktoś chciałby się pośmiać z tego co się dzieje na tym boisku. Jeszcze mógłbym to zrozumieć. Taki tam kabarecik na sportową nutkę :-D

    • aidzpanw Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 21:43

      To ,że ciebie coś nie interesuje nie znaczy że komu innemu jest to obojętne, jak Siarka jeszcze nie tak dawno za Tułacza grała na prawdę super, to miałeś podobną sraczkę tylko w odwrotną stronę? Nie sądzę hipokryto. Wymieniaj pozostałe rozrywki w tym mieście, chętnie się pośmieję/my.

  42. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 07:05

    Dobry jest prezydent 14-dni i po klubie.

  43. Arek Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 08:14

    Kiełb – z nienawiści do NM, niszczysz wszystko. Zastanów się człowieku nad sobą. Twój kabaret nie wiem czy przetrwa jeszcze 3,5 roku…

  44. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 08:58

    A czy nie było tak! Prezydent Grzegorz Kiełb chciał ukarać akcjonariusza klubu Siarki za osadnik w Chmielowie,kwotą 300 000 tyś złotych? składając mu ofertę że jak da na klub te pieniądze to odstąpi od kary? jeśli tak było to przecież zwykły szantaż! To miał być ten sponsor? którego tak ładnie naświetlał Kiełb w mediach? Nawet na konferencji nie podał firmy, która rzekomo się wycofała!Rzekomy sponsor I.L. Obiecał dużo w kampanii ale niczego nie realizuje,raczej wszystko niszczy!!!!!!!!!!!!!
    1. Otworzę miasto dla inwestorów!- otworzył np.koniec współpracy z Hutą Sandomierz i Chmielowem,powód:czy ktoś wie dlaczego?
    2.Nie będę oszczędzał na oświacie- co mamy!
    3.Klub sportowy zostanie z dotacją- co mamy! 14-dni i klub załatwiony na cacy!
    Nie rozliczył pana Wąsika ale za 4-miesiące dał mu odprawę 100 000 tyś złotych.
    Obraził Biskupa Sandomierskiego i dlatego na obchodach Dni Niepodległości żadnego duchownego nie było.
    Zwolnienia ludzi z pracy za najniższe krajowe!
    Zwolnienie z TARU dobrego prezesa a na miejsce jego, doświadczona pani Wach- wcześniej działalność gospodarczą prowadziła.
    Nowe miejsca pracy w Urzędzie Miasta dla swoich,zwiększanie zatrudnienia w U.M.? skoro mamy ich za dużo!
    Biuro dla inwestora- świeci pustką!
    Ośmieszanie miasta w telewizji!
    To jest dorobek ośmiu miesięcy prezydentury.

    • obywatel Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 09:07

      Aż wstyd, że ktoś się posługuje moim nickiem i takie głupoty wygaduje…

  45. piwosz Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:12

    Bieda w mieście straszna. Na wszystkim trzeba oszczędzać. Oświata, sport a tu ostatnie k. NIEZBĘDNE wydatki UM: 35 tys zł za filmik promujący miasto(TVN i inne media niedawno zrobiły to za friko o słynnej jajecznicy), 37 tys zł za maszynkę do głosowania dla przewodniczącego Rady Miasta(od zawsze było dobrze to teraz nagle maszynkę sobie wymyślił) wczoraj PM Kiełb wystrzelił o 40 tys zł z naszego budżetu za szczepionki dla 2 latków, które będą finansowane z budżetu państwa za dwa lata. Czy nie za dużo kosztuje nas ten kabaret? Nie taniej było by sprowadzić kabaret Moralnego Niepokoju lub Młodych Panów?

    • Obywatel Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 09:16

      Każdy ma prawo do demokracji obywatelu a twój nick nie jest opatentowany. I nie wygaduje.. ale pisze.

      • obywatel Odpowiedz

        28 lipca 2015 at 09:22

        Nie bardzo rozumiem co ma do tego demokracja. : P
        No i pojęcie patentu też nie bardzo się tu ima. Szkoda jedynie, że tu nie da się konta założyć i być “indywidualnym” choć w najmniejszym zakresie. Nie roszczę sobie nic, tylko żałuję, że ktoś o takim samym nicku wygaduje takie rzeczy, no i szasta pojęciami bez zastanowienia.

        A głupoty “gadasz”, czy “piszesz” – bez różnicy, ale to są głupoty. Z resztą użycie “gadasz” w tym ujęciu nie jest błędem, ani merytorycznym, ani stylistycznym. : )

        • TudzieżObywatel Odpowiedz

          28 lipca 2015 at 21:46

          Jeszcze powiedz/napisz, że sam jesteś na tej planecie. Nie masz żadnego prawa by przywłaszczać sobie ten nick(tytuł) na stałe i przestań się pogrążać.

  46. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:26

    To odnieś się do tego. Najlepiej kampanię i słowa wypowiedziane przez prezydenta posłuchać a najlepiej cofnąć się do plakatów wyborczych,skoro twierdzisz że to głupoty są.Mam taki plakat,może ci wkleić? Demokracja obywatelu i nikogo tutaj nie obrażam.

    • obywatel Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 09:38

      Ja nie twierdzę, że kogokolwiek obrażasz używając pojęcia “demokracja”. : P Po prostu znaczenie tego pojęcia się nie ima do kontekstu. : )

      Wklejanie plakatu jest zbędne. Uważam, że wypisujesz głupoty dlatego, że zbyt pochopnie oceniasz dużo rzeczy i z dużą przesadą – wnoszę to po dzisiejszej Twojej wypowiedzi z 8:58.
      “Otworzę miasto dla inwestorów” – w ogóle nie rozumiem uargumentowania – być może dlatego, że żadnego nie umieszczasz. Napisałeś jakiś przykład bez jakiegokolwiek objaśnienia.
      “Oszczędność na oświacie” – rozumiem, że chodzi o bon organizacyjny?
      “Klub sportowy zostanie z dotacją” – rozumiem, że chodzi o zmniejszenie finansowania klubu z budżetu miasta?

      Może sam najpierw określ o co Ci chodzi dokładnie zamiast krzyczeć jakieś bezsensowne hasła? Wiesz, jeśli chcesz z czymś walczyć lub występować przeciwko czemuś, to dobrze jest sprecyzować cel.

  47. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:54

    Widać że pisze osoba prezydenta bo tak naprawdę, wiesz o co chodzi ale ciężko ci zrozumieć co obiecywał w kampanii.Wkleję plakat i poczytaj sobie.Nie mam żadnego celu i pistoletu też nie mam. Pisać mogę bo jest demokracja.
    Pytanie: czy wiesz może kto przedstawił zarządowi klubu,człowieka prezydenta? jako osobę na prezesa? pewnie wiesz ale nie napiszesz.
    Może to też kłamstwo?

    • obywatel Odpowiedz

      28 lipca 2015 at 10:33

      Weź człowieku się zastanów… Sam nie używasz konkretów i jedynie co, to oczerniasz ludzi etc. Nie wiem czy wiesz, ale ta “demokracja” gwarantuje też ochronę mienia i wizerunku, więc dozuj z tym przyszywaniem łatek…
      Kolejna rzecz, to piszesz bez żadnej składni i konsekwencji. Chcesz rozmawiać, to rozpocznij temat, ale operując na konkretach – na argumentach i wnioskach zeń, a nie na jakichś żałosnych krzykach i wygłaszania swoich opinii bez żadnego argumentowania ni logicznego myślenia.

      Nie jestem, ani prezydentem, ani jego osobą, a jeśli moje wypowiedzi doprowadziły Cię do takich wniosków, to pozostaje mi współczuć i poprosić Cię o powrót do podstawówki(w której dzięki bonowi organizacyjnemu nauczyciele będą oceniani za swoją pracę, a nie za stosunki z dyrektorem czy jakieś konotacje rodzinne, przez co bardziej przykładać się powinni do wykonywanej pracy i może więcej takich ludzi jak ty[celowo z małej litery, gdyż sam w stosunku do mnie nie używałeś należnej mi formy grzecznościowej] nie wyprodukują).

  48. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:55

    A może zdradzisz tajemnicę, kto miał być rzekomym sponsorem?podpowiedź jakaś?

  49. zeco Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:55

    Pocałujcie Kielba demokratycznie w dupę.!!!!!!Jaki ten naród głupi.Cmoknijcie go w fiuta.!!!!! Tyle w temacie głąby.

  50. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 09:58

    Jak się zdenerwował człowiek wielebnego,ha,ha,ha a prawda boli oj boli!

  51. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:02

    Jest takie piękne drzewo,którego rzeźbiarze używają.Podpowiedź dobra?

  52. krysia Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:11

    oj płaczą sierotki,harcerzyki i pionki z mastalerzowskiej świty odcięte od sytej jajecznicy.

  53. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:16

    Mnie Mastalerz nie obchodzi wcale,raczej nie czytasz postów.Nie siedź na necie ale pracuj bo urząd miasta nie zapłaci tobie.Prawda boli aż tyłek ci uwiera.

  54. krysia Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:31

    a mnie spółka mastalerza i jego grupy towarzyskiej nie obchodzi,gdyby obchodziła sama bym darowiznę na klub zrobiła a tacy krzykacze jak ty co nigdy palcem nie kiwną i chcą by manna spadła z nieba wcale mnie nie wruszają i wasze żale także :*

  55. Obywatel Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:37

    Co byś obchodziła? Z pisaniem merytorycznym masz problemy? Prawda o klubie wyszła a teraz nie ma co się wybielać.

  56. tarnowies Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 10:51

    Panstwo nienawisci i zawisci. Jak masz lepiej do cie udupia. Ten pajac zniszczy miasto. Patrz na jego morde pelna obludy cwaniactwa i nienawisci. Smieje sie zwas wyborcow ze nabil was w butelke. Oszczednosci ha ha kazdy kretyn to by zrobil.

  57. biały Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 14:52

    Minie 8 miesięcy rządów pana szanownego prezydenta i robimy referendum.10% podpisów i do komisarza.Szkoda miasta.

  58. zeco Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 16:23

    Jaki ty jestes glupi bialy.!!!!!!!Przyjdz do Kielba i pocaluj go w dupe.Kielb jak kazdy z was jest takim samym gnojkiem i co tu sie podniecac.Piszecie,straszycie,oburzacie sie a on sobie mysli…Pocalujcie mnie w dupe.

  59. biały Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 16:42

    Szkoda jest tego miasta dla nieudaczników.

  60. Czas odwołania w drodze referendum Kiełba biegnie nieubłagalnie Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 18:15

    Odwołanie prezydenta miasta w referendum

    Obywatelskie prawo do wyrażania swojej woli w drodze referendum, będącego formą demokracji bezpośredniej, zapisane jest w Ustawie Zasadniczej. Zgodnie z art. 62 ust. 1 Konstytucji RP obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

    Stosownie do treści art. 170 Konstytucji RP członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego. W zakresie zasad i trybu przeprowadzania referendum Konstytucja odsyła do przepisów ustawy o referendum lokalnym (dalej: u.r.l.).

    Referendum może również dotyczyć odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji lub wójta (burmistrza, prezydenta miasta). W tym ostatnim przypadku referendum może być przeprowadzone zarówno z inicjatywy rady gminy w drodze odpowiedniej uchwały (obligatoryjną przesłanką wszczęcia procedury referendalnej w sprawie odwołania wójta jest nieprzyjęcie absolutorium za wykonanie budżetu gminy) albo z inicjatywy mieszkańców. Wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji.

    Jak stanowi art. 10 ust. 1 u.r.l. z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może:

    grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesieniu do referendum gminnego – także pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy;
    statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej jednostce samorządu terytorialnego;
    organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej jednostki samorządu terytorialnego.

    Referendum przeprowadza się z inicjatywy organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy. Inicjator referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego przekazuje na piśmie komisarzowi wyborczemu wniosek mieszkańców wraz z informacją o spełnieniu ustawowych obowiązków, dołączając do wniosku odpowiednio wypełnione karty. Komisarz wyborczy postanawia o przeprowadzeniu referendum z inicjatywy mieszkańców, jeżeli wniosek mieszkańców spełnia wymogi określone w ustawie.

    KAMPANIA REFERENDALNA

    Następnie prowadzona jest kampania referendalna, która – jak stanowi art. 28 u.r.l. – służyć ma prezentowaniu stanowiska inicjatora referendum. Co istotne, wprawdzie koszty referendum (poza czynnościami komisarza wyborczego) pokrywa się z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, której dotyczy referendum (art. 40 ust. 1 u.r.l.), jednakże organom jednostki samorządu terytorialnego oraz członkom tych organów zabrania się uczestniczenia na koszt jednostki samorządu terytorialnego w kampanii referendalnej związanej z referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji (art. 28 u.r.l.). Zatem wójtowi (prezydentowi miasta, burmistrzowi) nie wolno uczestniczyć w kampanii na koszt jednostki, co nie oznacza zakazu aktywności przy wykorzystaniu środków finansowych pochodzących z innych, dozwolonych prawem źródeł.

    WAŻNOŚĆ REFERENDUM

    Jak stanowi art. 55 ust. 1 u.r.l. co do zasady referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, jednakże referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

    Aby stwierdzić ważność referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, konieczne jest ustalenie w pierwszej kolejności liczby osób biorących udział w wyborze odwoływanego organu, a następnie porównanie tej liczby z liczbą osób uczestniczących w głosowaniu w trakcie referendum. Wynik takiego referendum jest rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddano więcej niż połowę ważnych głosów (art. 56 ust. 1 u.r.l.).

    WYBORY PRZEDTERMINOWE

    Skutki ważnego referendum mogą być różne w zależności od daty przeprowadzenia referendum. Zgodnie z art. 492 § 1 pkt 8 Kodeksu wyborczego odwołanie w drodze referendum powoduje wygaśnięcie mandatu wójta (burmistrza, prezydenta miasta). W takiej sytuacji Prezes Rady Ministrów wyznacza komisarza rządowego pełniącego funkcję dotychczasowego wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Co ciekawe brak jest wprost wyrażonych przeszkód prawnych, aby komisarzem rządowym została osoba pełniąca dotychczas funkcję prezydenta miasta, choć z przyczyn oczywistych takie rozwiązanie należy uznać za bardzo kontrowersyjne i sprzeczne z ideą określoną w art. 170 Konstytucji RP. Co do zasady przeprowadzane są wówczas także wybory przedterminowe. Stanowi o tym wprost art. 28d ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. Należy jednakże podkreślić, że wyborów nie przeprowadza się, jeżeli data wyborów przedterminowych miałaby przypaść w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji wójta. Wyborów przedterminowych nie przeprowadza się także wtedy, jeżeli data wyborów miałaby przypaść w okresie dłuższym niż 6 a krótszym niż 12 miesięcy przed zakończeniem kadencji wójta i rada w terminie 30 dni od dnia podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie mandatu wójta podejmie uchwałę o nieprzeprowadzaniu wyborów (art. 28d ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym).

    PREZYDENCKI PROJEKT USTAWY O WSPÓŁDZIAŁANIU W SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

    Na początku września 2013 r. do Sejmu RP wpłynął prezydencki projekt ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw, który przewiduje również zmiany w zasadach przeprowadzania referendum lokalnego, w postaci ograniczenia możliwości odwołania wójtów (burmistrzów, prezydentów miast). Najważniejsza zmiana dotyczy art. 55 ust. 2 ustawy o referendum kreślące warunki ważności referendum w sprawie odwołania wójta. Zgodnie z projektowanym art. 55 ust. 2 ww. ustawy, referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy wzięło w nim udział

  61. Prezydent Odpowiedz

    28 lipca 2015 at 21:18

    CZAD BIEGNIE NIEUBŁAGANIE I REFERENDUM BĘDZIE!!!!!!!!!!

  62. Footbolowo Odpowiedz

    29 lipca 2015 at 02:26

    Obiecanki cacanki a głupiemu radość! Tak jak obecny prezydent miasta Tarnobrzega łgał , oczerniał wszystkich dookoła, oszukiwał w trakcie wyborów tak też robi to nadal – wyśmienicie kręci. Mają Tarnobrzezanie to co chcieli! Pielęgnujac kłamstwo i kłamstwa mamy wyśmienitego krętacza na stołku prezydenckim. Siarka, dzięki prezydentowi potoczy się powoli w dół z którego prędko nie wyskoczy i to dzięki Wam kochani Tarnobrzeżanie zwolennicy Kiełba – brawo, brawo!!! Czasy dobrobutu czekają nas z Naszym prezydenckim Dyzmą.

  63. Magura Odpowiedz

    29 lipca 2015 at 08:10

    Widzę,że część forumowiczów odbiega świadomie lub nie od sedna tematu.Nie jest ważne,że nie wypalił temat sponsora.To normalne w biznesie,że się raz dopnie umowę a innym nie.I to nie wina p.Kiełba.On w ogóle nie powinien się zajmować szukaniem sponsorów dla prywatnej spółki.Więc można powiedzieć,że sam dał argumenty dla układu towarzyskiego,aby teraz jeździli po nim.Od szukania pieniędzy i zapewnienia działalności spółki są jej akcjonariusze.Więc panowie do roboty-ale nie tutaj na forum.Prywatna spółka-woęc panowie ruszcie też swoje prywatne pieniądze,jak nie potraficie prawie nikogo przyciągnąć do współfinansowania Siarki.I nie powtarzajcie,że Kiełb dał tylko 180tys.Bo dał wam 600tys.-a wy sami zdecydowaliście jak wykorzystać te pieniądze,A że ,,przejedliście,,je w rundzie wiosennej,to do kogo teraz pretensje?!Sądzicie,że nie pamiętamy jaka była umowa?Nie róbcie kolejny raz z nas idiotów.I pozwolę sobie spuentować-dopóki będzie istniała prywatno-towarzyska spółka-nikt was znaczący nie wspomoże.Niestety Siareczka najbardziej na tym ucierpi.I to jest najgorsze w tym wszystkim i prawdziwych kibiców boli,że grupa kolesi niszczy nasz klub…

  64. zeco Odpowiedz

    29 lipca 2015 at 08:33

    Zachowujecie sie tak jakby pilka nozna w Tarnobrzegu byla wiodaca rzecza dla rozwoju i dobrobytu tego miasta.Zenada.Bedzie pilka II ligi to bedzie ,nie bedzie to nie bedzie.Moze wiecej emocji jest w A klasie bo to walka o ptymat w regionie niz jakas II liga ktora tak naprawde jest pomijana przez media.

  65. Prezydent Odpowiedz

    29 lipca 2015 at 08:59

    Magura! ty nie czytasz treści artykułu.Sponsora nie było, to po co się tak obnosił i uśmiechał? Nikt nie prosił go o sponsora, sam osobiście wypowiedział się w TV że ma sponsora jak odejdzie Dziedzic! i gdzie ten sponsor? Wypowiedziane słowa:sponsor się wycofał, to wierutna bzdura i mówienie że zobaczył długi i się wycofał to kolejne kłamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zabrał targ,spółką zakazał pomocy dla klubu i wypowiedziane słowa w TV: Drzwi urzędu dla Siarki są zamknięte. Pytam: Kto w takim razie działał na wykończenie klubu? Zapytaj rzekomego sponsora jak było,przecież to akcjonariusz klubu i dowiesz się prawdy całej.Nie broń prezydenta teraz, chyba że nazywasz się M.St.

  66. stachbasu Odpowiedz

    30 lipca 2015 at 13:51

    Moi drodzy. A weźcie tak pomyślcie. Skąd na to wszystko pieniądze? Wiecie, że w np zakałdzie pielęgnacyjno-opiekuńczym zarabiają po 1200 zł na rękę. Potrzeby są ogromne. A szastać budżetem jak Mastalerz? Tu milion tu dwa a drogi leżą odłogiem. Tam gdzie jest infrastruktura, tam są przedsiębiorcy. Inaczej się nie da. Mamy pilniejsze potrzeby jako miasto, niż klub. Jest zarząd. jest. Niech sobie radzi.

  67. ciekawe Odpowiedz

    31 lipca 2015 at 11:56

    To miał z kasy budżetu miasta wyłożyć te 300 tys? Żeby miasto zbankrutowało i nie było pieniędzy na oświatę?…. Ludzie…. koszykówka to nie jest rzecz najważniejsza w tym miescie.