Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Spotkanie amerykańskich żołnierzy z mieszkańcami Sandomierza

Sierpień 12, 2015 1:34 PM

Mieszkańcy Sandomierza mieli dziś możliwość uczestniczenia w prezentacji amerykańskich transporterów wojskowych Stryker. Podczas przejazdu w kolumnie dziewięciu pojazdów z poligonu w Nowej Dębie na poligon w Wędrzynie, żołnierze „Palehorse” z 2. Regimentu Kawalerii zatrzymali się na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu.

Prezentowane były trzy Strykery z kolumny:

- pojazd rozpoznawczy z urządzeniem pokazującym na odległość 15 km
- bojowy transporter opancerzony
- pojazd ewakuacji medycznej

Amerykańskich żołnierzy oraz przedstawicieli Konsulatu Generalnego USA w Krakowie z Pamnellą DeVolder Wicekonsulem na czele powitali w Sandomierzu Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza i Katarzyna Zioła Asystent Burmistrza.

Prezentujący Strykery żołnierze byli do dyspozycji zainteresowanych przez ponad 2 godziny. Chętnie objaśniali do czego przeznaczone są pojazdy oraz przybliżali szczegóły dość skomplikowanej obsługi. W czasie wydarzenia byli obecni także polscy żołnierze z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej, którzy szkolili się wspólnie z Amerykanami na poligonie w Nowej Dębie w ramach ćwiczeń Atlantic Resolve.

źródło: UM Sandomierz
foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>