przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Zmarł kpt. w st. spocz. Mieczysław Kopciowski

Sierpień 14, 2015 9:43 AM

Wczoraj, w wieku 88 lat zmarł kpt. w st. spocz. Mieczysław Kopciowski, znany, szanowany sandomierzanin, były żołnierz Armii Krajowej Obwodu Sandomierz, były więzień sowieckich łagrów w latach 1944-1947.

Kpt. w st. spocz. Mieczysław Kopciowski, był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz wieloma odznaczeniami państwowymi, wojskowymi i resortowymi,zasłużony, aktywny działacz środowisk kombatanckich na terenie całego kraju, były Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezes Koła Sybiraków w Sandomierzu, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sandomierzu, człowiek wielkiego czynu i niezłomnej odwagi – wielki patriota.

Pogrzeb Ś.P. Mieczysława Kopciowskiego odbędzie się w poniedziałek 17. sierpnia br., o godz. 14 w Katedrze w Sandomierzu. Po uroczystości pogrzebowej w świątyni, nastąpi odprowadzenie Ś.P. Mieczysława na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz Świętopawalski.

foto&źródło: UM Sandomierz

One Response to Sandomierz: Zmarł kpt. w st. spocz. Mieczysław Kopciowski

  1. Sikorski Odpowiedz

    16 sierpnia 2015 at 22:00

    Pamięć to twarda skała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>