Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb odnosi się do zarzutów S. Kosakowskiego wobec byłego prezydenta N. Mastalerza: To jest patologia władzy (video)

Sierpień 18, 2015 12:03 PM

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega odniósł się do zarzutów, które przedstawił Sławomir Kosakowski byłemu prezydentowi Tarnobrzega Norbertowi Mastalerzowi.

- Sprawa dotyczy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych do posesji byłego prezydenta Norberta Mastalerza (…) Przyłącz kanalizacji sanitarnej został wykonany bezpłatnie przez tarnobrzeskie Wodociągi, spółkę która w 100% należy do urzędu miasta a prezydent jest bezpośrednim przełożonym prezesa. Koszt tego przyłącza to około 26 tysięcy złotych i pokryty został przez spółkę Tarnobrzeskie Wodociągi. (…) Nie było też zgody na wykonanie przyłącza kanalizacji deszczowej, a taka została wykonana przez Tarnobrzeskie Wodociągi. Kanalizacja ta w ogóle nie została wykazana w dokumentacji i nie zostały za nią pobrane żadne pieniądze (…). Reasumując wygląda na to że ówczesny prezydent miasta miał wykonane przez podległą spółkę przyłącze kanalizacyjne i deszczowe z naruszeniem prawa czyli ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków oraz z prawem ogólnie dostępnym bo to jest niemożliwe, żeby urzędujący prezydent robił sobie sam prezenty i to wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13. sierpnia, S. Kosakowski (konferencja dostępna jest tutaj)

Do złożenia wyjaśnień w tej sprawie prezydent Kiełb wezwał wczoraj prezesa Tarnobrzeskich Wodociągów, Antoniego Sikonia. – Faktycznie taka sytuacja miała miejsce że została wykonana sieć na działce prywatnej, której jedynym z współwłaścicieli jest były prezydent Mastalerz (…) Poprzedni właściciel wykonał w 2009 r przyłącz wody za który zapłacił z własnych pieniędzy, później działkę w 2011 roku zakupił prezydent Mastalerz i faktycznie bardzo szybko Tarnobrzeskie Wodociągi z istniejącego przyłącza zrobiły sieć, traktując to jako majątek własny (…) Sama kanalizacja kosztowała Tarnobrzeskie Wodociągi 26 tysięcy złotych – mówił prezydent. – Jeżeli chodzi o kanalizację deszczową, kosztowała Tarnobrzeskie Wodociągi w granicach 14 tysięcy złotych i na wykonanie tej kanalizacji Tarnobrzeskie Wodociągi dokumentacji nie posiadają – dodał.

Prezydent poinformował również, że w tej sprawie postępowanie prowadzi policja i prokuratura w Nowym Sączu, legalność tych przyłączy ma sprawdzić również Nadzór Budowlany. Kiełb dodał również, że prezes Sikoń zostaje na swoim stanowisku, ponieważ uważa go za świetnego fachowca.Dodał również, że prezes Sikoń ma zakaz wypowiadania się w tej sprawie.

W kwestii wyników audytu przeprowadzonego w tarnobrzeskim magistracie, prokuratura w Stalowej Woli wszczęła śledztwo przeciwko przekroczenia uprawnień przez byłych pracowników Urzędu Miasta, w tym byłego prezydenta i byłego skarbnika.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

31 Responses to Prezydent Kiełb odnosi się do zarzutów S. Kosakowskiego wobec byłego prezydenta N. Mastalerza: To jest patologia władzy (video)

 1. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 12:04

  Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb !

  • ulala Odpowiedz

   18 sierpnia 2015 at 13:10

   Panie Prezydencie, tak pan zamotał i zakręcił że sam pan nie wie o co chodzi. Prokuratura sprawę umorzy a pan znowu trafi do sądu.

 2. Jak wynika z najnowszego badania TNS Polska, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie sierpnia, zwyciężyłby PiS z wynikiem 41 proc. Na Platformę zagłosowałoby 22 proc. osób deklarujących udział w wyborach. Do Sejmu dostałby się także Ruch Kukiza z wynikiem 11 proc.

  Notowania PiS w stosunku do poprzedniego badania wzrosły o 4 punkty proc.

  Tylko te trzy siły polityczne zgodnie z sondażem weszłyby do Sejmu.

  Według sondażu poniżej progu wyborczego znalazłyby się PSL i Zjednoczona Lewica (oba z wynikiem 4 proc.).

  • ulala Odpowiedz

   18 sierpnia 2015 at 12:20

   PiS zakała Polski!

 3. KASANDRA Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 12:13

  Poczekajcie chwilę. Zaraz się okaże jaka jest prawda jak Masztalerz wszystkich panów poda do Sądu. A swoją drogą to “wyznanie winy” przez Sikonia trochę pomieszało szyki Kiełbowi. Znajomi muszą jeszcze poczekać. A dlaczego Sikonia nie było na konferencji ? Czyżby stchórzył?
  Sikoń z ciebie jednak tchórz. A panu Kiełbowi życzę takiej samej nagonki na niego i jego rodziny jak robi Masztalerzowi.Zło wraca panie prezydencie w dwójnasób.I już działa w pana rodzinie prawda? A może być jeszcze gorzej.

 4. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 13:14

  k. to Mastalerz nie wiedział że kiedyś wyjdzie ten wałek? aż taki był pewny siebie i II kadencji? W skrócie można powiedzieć że tak wyglądały rządy platformy w całym kraju bo afera goni aferę. Z tych zarzutów Norbi chyba się nie wywinie. To już koniec kariery politycznej tego człowieka. Nie żal mi takich osób bo to prawdziwa patologia. Z jajecznicą pewnie mu się upiecze ale ten kanał narobi mu jeszcze dużo smrodu.

  • ulala Odpowiedz

   18 sierpnia 2015 at 13:16

   Gówno wiesz w tej sprawie ale piszesz,sprawę Prokuratura umorzy a Kiełbi znowu do Sądu trafi.Nie oceniaj przed zakończeniem sprawy bo zachowujesz się jak nawiedzony SB.

  • Wacek Odpowiedz

   19 sierpnia 2015 at 08:09

   Jeden z byłych “sławnych” naczelników Mastalerza po wygraniu przez Norbiego wyborów chodził z dumnie z podniesioną głową i mówił, że na pewno będą rządzić przynajmniej kilka kadencji i pokarzą jak to się robi.
   Dokumenty maja określoną klasyfikację archiwalną, część idzie do przemiału po paru latach.
   Jeżeli rzeczywiście by byli u władzy kilka kadencji to po części dokumentów nie byłoby śladów.
   Ale Kiełb im wszedł w paradę i się zaczęło …

 5. oko Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 13:28

  Tarnobrzeżanin, ty to PiS co zamykała ludzi do więzień?Może zlecenie od Kiełbika? goni afera ale sami je wymyślacie sobie. Nic mnie nie mierzi tak jak podpier…ludzi na policję czy prokuraturę.Kiełb do pracy na rzecz miasta a nie niszczyć ludzi,zło panie prezydencie wraca z trzykrotną siłą!

 6. Olek Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 13:39

  Gdzie so niskie podatki ?????????????

 7. oko Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 13:51

  Olek podatki w następnym roku w górę! 11 000 mądrych głosowało,teraz słyszy się: Co myśmy zrobili! boże ratuj Tarnobrzeg.

 8. pis-anka Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 14:55

  Nikogo nie dziwi, że prezes Sikon ma zakaz wypowiadania się. Sądy kapturowe wracaja!

 9. brrr Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 19:45

  Czyli z tego co czytam w tych wypowiedziach wynika, że Kiełb powinien wiedząc o nieprawidłowościach i możliwości złamania prawa sam powinien łamać prawo i ukrywać takie rzeczy. A przypomnę, że OBOWIĄZKIEM urzędnika jest powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa o ile taką wiedzę posiada.

 10. oko Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 20:32

  Prezydent Kiełb, wie doskonale że wodociągi zrobiły w Ocicach podłączenia działek na sprzedaż bez żadnego pozwolenia i to wyjdzie z czasem,kiedy wodociągi robiły podłącza a kiedy wydano pozwolenia.Pan prezydent mięknie bo sam narobił dziadostwa. Mierzi mnie fakt dokopania Mastalerzowi jak sam nie jest w porządku.Dokumenty nie kłamią.TVN powinien tym się zająć.Kłamstwa wyjdą na jaw.

 11. jajecznica Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 21:10

  Podobnie bez pozwolenia jest robiona kanalizacja na Borowie.

 12. Tommy Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 22:08

  Ulala – zostaw prokuraturze decyzję co do wniesienia aktu oskarżenia lub umorzenia dochodzenia w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego prezydenta, skarbnika i pozostałych byłych urzędników magistratu. To prokurator zdecyduje o tym a nie jakiś tam troll forumowy.

 13. Obywatel Odpowiedz

  18 sierpnia 2015 at 23:16

  Ponawiam prośbę o nagłaśnianie pytań dziennikarzy.

 14. ola Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 08:12

  Referendum,Referendum,Referendum i skończyć z tą farsą!!!!!!!!!!!!!!

  • quatros Odpowiedz

   19 sierpnia 2015 at 12:44

   Jakie referendum odnośnie czego bo nie rozumiem,chyba ktoś jest oderwany od rzeczywistości wiecie po co i z jakich przyczyn robi się referendum? wątpię najlepiej pisać pierdoły nie znając prawa,ech sami gówniarze na forum,poza tym referendum odnośnie przepraszam czego bo jakoś się pogubiłem? to jakaś nowa metoda internetowa walki politycznej?,jak by tak przyjąć niezadowaolenie w Polsce jednostek piszących bzdury na forach to co dzień było by gdzieś w polsce referendum i pojawia się pytanie kto za to zapłaci ale banał!!!!!
   Problem sam,ma opisałaś -FARSA

 15. jajeczko Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 13:07

  Widać nie masz pojęcia jak się robi REFERENDUM a my mamy. Boicie się referendum bo wiecie że wyborcy głośno komentują to co się dzieje w mieście.Mają dość za 8 miesięcy rządów,afer,pomówień i nic nie robienia pożytecznego dla miasta.REFERENDUM w kwietniu, następnego roku.

  • quatros Odpowiedz

   19 sierpnia 2015 at 14:30

   Chłopie o czym ty piszesz znasz się na tym czy tylko dywagujesz jakie referendum?i ty masz pojęcie o referendum? wydaje mi się iż 8-miesięcy to jest pikuś w stosunku do 4-ech lat rządzenia,jakie ,,wy” macie pojęcie o tym, dobra skrzeknijcie 10% miasta wątpię ,same slogany na tym forum to szczeniackie dywagacje boże jak ja nie lubię pisać i rozmawiać z niedouczonymi ludzmi a i po części z fanatykami,zanim jeden z drugim coś napiszesz popraw się prawnie i nie tylko społecznie we własnym mniemaniu,dobra powiedz jesli już ile referendum odwoławczych odbyło się w tym kraju w przeciągu pięciu lat i powiedz kto za to zapłacił i jaka była statystyka wygrany-przegrany,ech nie lubię ludzi którzy chcą zmieniać świat poprzez anonimowe wpisy na forach dla ktorych to tylko wpis!

 16. jejku ale demokracja! Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 13:35

  Zakaz wprowadził prezydent Sikoniowi? a wiemy dlaczego? Demokracja to jest? Panie prezydencie Kiełb, już niedługo wyjdzie prawda i co pan wtedy biedny zrobi?

 17. demokracja! Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 15:54

  Panie sikoń niech ma pan jaja i powie jak było bo i tak prawda wyjdzie na jaw.

 18. lolo! Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 18:00

  Panie prezydencie!
  Kto zrobił bez pozwolenia na budowę,przyłączy działek w Ocicach.
  Czy pan wydał takie polecenie Sikoniowi?

 19. górnik Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 19:34

  Trzeba miec kiełbie we łbie aby uwierzyć w to ze pomimo tego że Prezes Sikoń ( którego cenię i szanuje) po sprzeniewierzeniu 40 tyś. zł nadal się cieszy zaufaniem płotki tym samym chyba daje przyzwolenie na tamie działanie . Czy nie powinien On być jeden z pierwszych oskarżonych w tej sprawie ?.
  Ale anty… Trole ćwierkają że inwestycja niejakiego Wąsika w postaci przyłączy na Borowie jest zrobiona bez planów i pozwoleń. Ale to się chyba wkrótce wyjaśni.

 20. GU Odpowiedz

  19 sierpnia 2015 at 23:26

  JA TAK PATRZĘ I WIDZĘ ŻE TEN KIEŁB TO CHYYYYBA NIE JEST DO KOŃCA ZDROWY.

  • quatros Odpowiedz

   20 sierpnia 2015 at 12:51

   Mądry człowiek nie wypowiada się nie mając do tego kwalifikacji na temat zdrowia innych i nawet nie dywaguje ,głupi człowiek szuka choroby u innych sam mając problemy zdrowotne,albo nie zna swojej choroby do końca i jest jej nieświadomy albo chce się dowartościować tym sposobem

   • mieszkaniec Odpowiedz

    21 sierpnia 2015 at 09:20

    Bajoro ala alfonso urzędaso dela fotografo bezpojęcia

 21. lolo! Odpowiedz

  20 sierpnia 2015 at 14:35

  Rybowaty nie pisz i nie błaźnij się.

 22. az Odpowiedz

  20 sierpnia 2015 at 14:42

  Misiu..czas porzucić zabawki i w końcu zacząć pracować. Jeśli są nadużycia to zgłoś ten fakt do prokuratury, a nie zajmuj się czym co do ciebie nie należy. Obiecałeś misiaczku niskie podatki, nowe miejsca pracy, otwarcie miasta na przedsiębiorców więc DO ROBOTY, Sherlock’u!!!

 23. lol Odpowiedz

  22 sierpnia 2015 at 15:05

  Znaczy yyyyyyyyyyy bo to jest takyyyyyyyyyyyyyyyy mota się i kręci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>