Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dzień z mundurem w Sandomierzu

Sierpień 31, 2015 11:28 AM

Pokazy ratownictwa wodnego, pościgu i zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy, oglądanie miasta z kosza podnośnika strażackiego, prezentacja stoisk informacyjno-edukacyjnych- to tylko niektóre atrakcje przygotowane nie tylko dla sandomierzan na nadwiślańskim bulwarze.

Prezentacje poprzedziło seminarium: “Służby mundurowe a bezpieczeństwo powiatu sandomierskiego”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich służb mundurowych w województwie świętokrzyskim: straży granicznej, policji, wojska, straży pożarnej, służby celnej i więziennej oraz inspekcji transportu drogowego. Policję reprezentował insp. Rafał Kochańczyk Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

Mundur broni, chroni, budzi respekt i szacunek – takie przesłanie towarzyszyło pierwszemu tego typu spotkaniu w województwie. Na seminarium wskazywano potrzebę ścisłej współpracy między służbami mundurowymi, która przełoży się na nie tylko na bezpieczniejszy region lecz także na województwo i państwo.

W czasie pokazów sił resortowych największe emocje wzbudzili antyterroryści ze straży granicznej, którzy pokazali jak się zatrzymuje niebezpiecznych przestępców. Pasjonaci pojazdów podziwiali ich pojazd Schengenbus do mobilnej kontroli, a inni uczestnicy odbywali rejs łodzią strażacką po Wiśle. Można było także zobaczyć tresurę psów oraz wziąć udział w konkursach organizowanych przez policjantów z drogówki i obejrzeć ich pojazd profilaktyczny.

foto&źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>