Sukces zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w 1. Grand Prix Polski w Gdańsku

Dwa pierwsze,  jedno drugie i dwa trzecie miejsca  i dwa miejsca wywalczyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas pierwszej edycji zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Turniej rozegrany został w miniony weekend w Gdańsku.

W zawodach rywalizowało 94 tenisistów stołowych z rożną niesprawnością ruchową uczestników 1 Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tym pięciu zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W klasie łączonej 9-10 zwyciężyła Karolina Pęk pokonując w półfinale 3:0 (4,6,5) Dorotę Mituta Start Zielona Góra a w finale Teresę Sturm KSN Start Kalisz 3:0 (6, 5, 12).

W klasie 8 zwyciężył Paweł Mazuryk, który w półfinale pokonał 3:0 (7,7,6) Adriana Szczerbińskiego Szansa Start Gdańsk, natomiast w finale wygrał z Mariuszem Olczakiem IKS AWF Warszawa 3:1 (2,-2, 8, 8).

W klasie łączonej 4-5 Krzysztof Żyłka zajął II miejsce przegrywając pojedynek finałowy 0:3 (8, 10, 8 ) z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk. W tej samej klasie Maciej Nalepka wywalczył III miejsce przegrywając mecz półfinałowy z Rafałem Lisem 1:3 (8,-11,3,8) by w walce o miejsce na podium pokonać 3:0 (3,10,10) Adama Kinowskiego Start Poznań.

W klasie 9 Mariusz Matejek zajął III miejsce był blisko finału lecz przegrał grę półfinałową 2:3 (9,6,-8,-12,6) z Dariuszem Ściganym Start Katowice.
Natomiast w pojedynku o miejsce trzecie pokonał 3:1 (6,3,-4,6) Patryka Gatnera KS Burza Borowa Wieś.

info: IKS Jezioro Tarnobrzeg