Kotwica Kołobrzeg za słaba dla Siarki. Tarnobrzeżanie wygrywają czwarty ligowy mecz z rzędu (fotoreportaż oraz video HD)

W meczu 8. kolejki o mistrzostwo II ligi Siarka pokonała na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Dla tarnobrzeżan było to już czwarte z rzędu spotkanie, które zakończyli zdobyciem kompletu punktów.

Początek zawodów miał dość wyrównany przebieg. Brakowało klarownych okazji do zdobycia gola a goście nie forsowali specjalnie tempa spokojnie organizując grę w każdej formacji. Dopiero w 17 minucie groźnie postraszyli gospodarze. Dobrze, technicznie do Szymona Martusia zacentrował piłkę Daniel Koczon, niestety ten pierwszy uderzył z bliska w sam środek bramki Kotwicy. Zdecydowanie zbyt lekko i czytelnie by zaskoczyć Wojciecha Małeckiego. Dwie minuty później będący w polu karnym gości Maciej Domański wyłożył piłkę nadbiegającemu Konradowi Stępniowi, który nie zdołał trafić w światło bramki kołobrzeżan. W 29 minucie dla odmiany gorąco mogło być po drugiej stronie boiska. Na szczęście dla miejscowych Marcin Stefanik ofiarną interwencją przecina miękkie podanie Błażeja Nowaka do Tomasza Bejuka.

Dwie minuty później Siarka już prowadzi w tym spotkaniu. Domański dogrywa do Kamila Jakubowskiego, który wykłada futbolówkę będącemu w doskonałej sytuacji Danielowi Koczonowi. Popularny Koczi już po chwili ze stoickim spokojem posyła ją do bramki zupełnie bezradnego Małeckiego. W 38 minucie tyleż zaskakująco co nieprecyzyjnie uderza z dalszej odległości Bejuk.

W 40 minucie Małecki nie bez trudu odbija próbę głową Martusia. Trzy minuty później golkiper Kotwicy pewnym wyjściem uprzedza szarżującego w polu karnym Domańskiego. W ostatniej minucie pierwszej części gry szczęście uśmiecha się z kolei do graczy Siarki. Błażej Nowak będąc sam na sam z Pawłem Pawlusem nie trafił nawet w światło jego bramki. Na przerwę w lepszym nastroju schodzili więc podopieczni Włodzimierza Gąsiora.

II POŁOWA

Początek drugiej odsłony zawodów nie obfitował w jakieś spektakularne ataki zarówno miejscowych piłkarzy jak również przegrywających przecież gości. Dopiero w 56 minucie Małeckiego próbował nieco postraszyć Martuś. Uderzył jednak głową zbyt lekko i ten pierwszy bez trudu złapał piłkę. Dwie minuty później dość łatwo gospodarze podwyższają prowadzenie. Szybka akcja Szymon Martuś – Adrian Chłoń, już po chwili kończy się dograniem futbolówki przez Jakuba Więcka na przedpole bramki gości do nadbiegającego Koczona. Atakujący Siarki z zimną krwią zamknął podanie kolegi z zespołu pewnym strzałem pokonując kołobrzeskiego bramkarza.

W 65 minucie Mateusz Kołodziejski obsłużył zagraniem Bejuka, którego jednakże dobrze blokował Stefanik ułatwiając tym samym interwencję Pawłowi Pawlusowi. Dwie minuty później pomimo wzmożonej inicjatywy w grze dość niespodziewanie Kotwica zdobywa gola kontaktowego. Tomasz Przewoźnik zagrał piłkę z autu wprost do Mateusza Świechowskiego, który po sporym zamieszaniu i zbyt krótkim jej wybiciu przez Stefanika ostatecznie otrzymał zagranie od Nowaka i znalazł się sam na sam z Pawlusem. Okazji nie zmarnował i pewnym strzałem przywrócił swój zespół do gry w tym meczu.

Stracony gol kontaktowy wprowadził niestety w poczynania Siarkowców nerwowość, choć pewnie i tak chyba nikt nie spodziewał się aż takiego napięcia do ostatniego gwizdka arbitra. Piłkarze z Kołobrzegu od momentu zdobycia bramki dążyli za wszelką cenę do wyrównania. W 75 minucie zbyt głęboko z rzutu wolnego dośrodkowywał w pole karne gospodarzy Kołodziejski. Jego kolega z zespołu Piotr Azikiewicz nie miał żadnych szans na opanowanie piłki. W 79 minucie Krzysztof Suchecki ofiarnie, niemalże z nogi ściągnął futbolówkę szykującemu się już do strzału Bejukowi. Trzy minuty później Małecki pewnie broni uderzenie z rzutu wolnego Marcina Stromeckiego. W 89 minucie z kolei Pawlus skutecznie interweniuje przy próbie Bejuka.

W 90 minucie emocje na tarnobrzeskim obiekcie sięgały już zenitu. Arbiter podyktował rzut wolny dla gości i wyrzucił z boiska Sucheckiego. Na szczęście Wiktor Witt trafił w mur i Siarka wróciła z naprawdę dalekiej podróży. Po chwili zawody dobiegły końca i owa podróż, w dodatku bez punktów czekała ambitnie walczących do ostatnich sekund meczu piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg.

PIĄTE ZWYCIĘSTWO

Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora nie przestają zadziwiać swą postawą w ligowych rozgrywkach. Wygrali już piąty mecz, a czwarty z rzędu. Po rozegraniu zaledwie ósmej kolejki spotkań mają aż dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową, równocześnie dystansując o siedem oczek rywala zza między – stalowowolską Stal. Aktualny dorobek drużyny i jej pozycja w tabeli przechodzi zapewne najśmielsze oczekiwania nawet największych optymistów w siarkowym grodzie. Bez jakiejkolwiek przesady można stwierdzić, że tarnobrzeżanie są w tym momencie największą rewelacją II ligi. Kunszt trenerski Włodzimierza Gąsiora i jego spokojna wizja budowy młodego, ambitnego zespołu w niewiarygodnie szybkim tempie przyniosły tak doskonałe efekty. Siarka już nie jest postrzegana jak przed sezonem jako niedoświadczony dostarczyciel punktów a frycowe zapłacone w meczu z Rakowem okazało się jedynie wypadkiem przy pracy. Ta drużyna ma przed sobą naprawdę niezłe perspektywy.

Oczywiście dobrze by było ją wzmocnić jeszcze z jednym wartościowym obrońcą oraz napastnikiem. Zminimalizowało by to ryzyko oglądania takiego horroru jak choćby dzisiejsze ostatnie kilka minut meczu. Lepsza skuteczność w ataku i pozbawiona prostych, indywidualnych błędów gra w defensywie to wciąż kierunki nad którymi musi pracować ten zespół. Jak na razie jednak fortuna mu sprzyja i potrafi ostatecznie przeważyć na swoją stronę szalę nawet najbardziej wyrównanych pojedynków. To bardzo duża sztuka i umiejętność, która powoli staje się znakiem firmowym zielono – czarno – żółtych.

W następnym, wyjazdowym spotkaniu Siarka mierzyć się będzie w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. Czy będzie piąty kolejny komplet punktów? Pewności oczywiście nie ma, ponieważ ta liga jest niesłychanie wyrównana i nieprzewidywalna. Patrząc jednak na postawę podopiecznych Włodzimierza Gąsiora w roli gości należy zakładać, że nie wrócą do Tarnobrzega na tarczy.

relacja: Sylwester Szczepocki

SIARKA TARNOBRZEG – KOTWICA KOŁOBRZEG 2:1 (1:1)

1:0 – Koczon 31′
2:0 – Koczon 60′
2:1 – Świechowski 67′

żółte kartki: Suchecki – Cichy, Nowak, Azikiewicz, Berg
czerwona kartka: Suchecki (druga żółta) 90′

SIARKA: Pawlus, Przewoźnik, Stępień(C), Stefanik, Suchecki, Stromecki, Więcek (80.Korzępa), Domański, Jakubowski (59.Chłoń), Koczon (76.Mandzelowski), Martuś (90.Woźniak)
KOTWICA: Małecki, Cichy, Poznański(C), Witt, Rydzak (64.Kołodziejski), Sochań (69.Berg), Świechowski, Żołądź, Azikiewicz, Nowak (69.Szubert), Bejuk

źródło: Lajfy.com

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 8. KOLEJKI II LIGI: ROW 1964 Rybnik – Nadwiślan Góra 1:0, Radomiak Radom – Okocimski KS Brzesko 1:0, Stal Mielec – Legionovia Legionowo 1:1, Wisła Puławy – Gryf Wejherowo 2:0, Olimpia Zambrów – Błękitni Stargard Szczeciński 3:3, GKS Tychy – Raków Częstochowa 1:2, Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola 1:1, Puszcza Niepołomice – Znicz Pruszków 0:1