przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Remiza OSP Sielec jak nowa

Wrzesień 21, 2015 9:41 AM

Dobiegła końca modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Osiedla Sielec. Jednostka OSP z Sielca jest jedną z najstarszych w naszym mieście. Za rok będzie obchodzić 120-lecie swojej działalności.

Wczorajsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą koncelebrował ks. Jan Kaszewicz. Następnie druhny i druhowie przemaszerowali na plac przed zmodernizowaną strażnicę. Po złożeniu raportu o gotowości pododdziałów i wciągnięciu flagi państwowej na maszt, zgromadzonych przywitał Prezes OSP Sielec, Michał Wiącek.

- Pragnę powitać serdecznie każdego z państwa. Witam przybyłych gości, mieszkańców, druhów i druhny. Nasza jednostka stale się rozwija. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i organizacji działania. To wszystko zapewnia nam dobre funkcjonowanie. Cieszymy się, że dzisiaj możemy spotkać się z ludźmi, którzy od lat wspierają naszą społeczną działalność. Wyrażam głębokie przekonanie, że nikt z nas nie ma wątpliwości, jak ważne dla każdego strażaka jest wyposażenie w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Ale równie ważne jest to, by ten drogi sprzęt był przechowywany w odpowiednich warunkach oraz by strażacy ochotnicy mieli odpowiednie zaplecze socjalne, a tym samym większe możliwości niesienia pomocy potrzebującym.

- Już dzisiaj w imieniu samorządu Tarnobrzega, pragnę serdecznie pogratulować zbliżającego się jubileuszu 120-lecia Państwa jednostki. Wspaniałej historii i tradycji. Dziękuję wszystkim druhom strażakom za ich ciężką pracę. Jednocześnie mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko by nasza współpraca z Państwem układała się jak najlepiej – mówił Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

Uroczystość była również okazją do nadania odznaczeń strażakom, za szczególne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i wkład pracy wnoszony rozwój Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia zostały wręczone przez Janinę Sagatowską – Senator RP oraz Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – druha Edwarda Szlichtę.

Sielecka remiza OSP została rozbudowana dzięki środkom z budżetu gminy Tarnobrzeg. Koszt inwestycji, to dokładnie 234 779,60 zł. Zakres robót obejmował między innymi: roboty budowlane, wymianę stolarki drzwiowej, tynki, sufity podwieszane, malowanie podłoża, docieplenie budynku, instalacje elektryczne, oświetleniowe, instalacje wody ciepłej i zimnej, kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o. kotłowania. Budynek zyskał także nowy strop i dach.

foto&info: Dariusz Bajor/PSK

One Response to Tarnobrzeg: Remiza OSP Sielec jak nowa

  1. Precz z Platformą Odpowiedz

    21 września 2015 at 20:31

    Jeszcze mnie Platforma i SLD nie przeprosili za Mastależa . Długo mam jeszcze czekać ???! Moja cierpliwość się skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>