Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

25-27.09 (piątek-niedziela) Jubileusz 30-lecia tarnobrzeskiego Studia Tańca i Ruchu Fram

Wrzesień 24, 2015 2:36 PM

Już w najbliższy weekend Tarnobrzeg roztańczy się i rozśpiewa jak nigdy dotąd! 25-27 września br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędą się obchody 30. Jubileuszu Studia Tańca i Ruchu Fram pod batutą Dariusza Chmielowca, głównego choreografa Zespołu.

W ramach obchodów odbędą się trzy koncerty jubileuszowe:

25. września, w piątek o godz. 19:00 – koncert “Za młodzi na sen”

- Wyjątkowy koncert wokalny z żywym zespołem na scenie. W koncercie oprócz zaproszonych gości udział wezmą również obecni i byli członkowie zespołu Fram.

- 26. września, w sobotę o godz. 11:00 – “Bajka wciąż trwa…”

Koncert taneczny w wykonaniu obecnych członków zespołu Fram. Tego samego dnia o godz. 18:00 – koncert taneczny “Dzieci ptaki”
Unikalny koncert, w wykonaniu byłych tancerzy zespołu, którzy na ten jeden, ważny dla nich dzień, powrócą do gniazda. Tancerze ówczesnego „Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Fram” po dwudziestu, a nawet trzydziestu latach, ponownie zatańczą razem na jednej scenie i tym samym odbędą taneczną podróż w czasie. Przedstawią wybrane choreografie historycznego Framu, wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich festiwalach m.in. w Koninie. Ponadto, na scenie zobaczymy solowe etiudy taneczne byłych członków zespołu, którzy do dziś związani są zawodowo z tańcem. Atrakcją będzie także występ zespołu ludowego „Siarkopolanie”, od którego zaczęła się historia zespołu Fram (wówczas Mali Siarkopolanie).

27 września, w niedzielę o godz. 11.00 i 18.00 odbędą się powtórki koncertu “Bajka wciąż trwa…” Podczas koncertów pojawią się liczne niespodzianki. Jednym słowem, będzie się działo!

Zobacz także wybrane choreografie historycznego zespołu:

Koniki, 1986 rok:
video: Anna Wiater

Domowe Porządki, 1987. Srebrny aplauz na Festiwalu w Koninie:
video: Anna Wiater

Tajemnicza przesyłka, 1988 rok. Srebrny aplauz na Festiwalu w Koninie:
video: Anna Wiater

Rondo, 1990 rok. Srebrny aplauz w Koninie (Zostanie odtworzone na scenie przez byłe tancerki).
video: Anna Wiater

Gniazdo, 1990 rok:
video: Anna Wiater

na zdjęciu FRAM – pierwszy, historyczny skład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>