Rezerwy VIVE Tauron Kielce zbyt mocne. Inauguracyjna przegrana SPR Wisły Sandomierz

Początek pojedynku w hali przy ul. Krakowskiej 72 nie zapowiadał tak jednostronnego wyniku końcowego. Niestety, o takim można śmiało mówić, gdyż sandomierscy szczypiorniści ulegli na początek ligowego sezonu II ligi grupy czwartej VIVE Tauron II Kielce 40:24 (19:15).

Dość powiedzieć, że do 22. minuty przyjezdni prowadzili z kielczanami 14:11. Nawiązanie kontaktu było możliwe dzięki konsekwencji w ataku pozycyjnym oraz rozważnym poczynaniom pozbawionym chaotycznych zagrań. Wyćwiczone na przedsezonowych treningach zagrywki ofensywne podopiecznych trenera Adama Węgrzynowskiego zdawały się być niewygodnymi dla miejscowych. Kryzys nastąpił pod koniec pierwszej połowy kiedy to młodzi zawodnicy pod wodzą byłego bramkarza reprezentacji Polski, a obecnie opiekuna rezerw VIVE Rafała Bernackiego, zaczęli przejmować inicjatywę. Gospodarze wykorzystywali błędy rywali egzekwując je poprzez szybkie kontrataki.

Drugie 30. minut to już popis handballowej rozgrywki w wykonaniu kielczan. Piłkarze ręczni SPR-u zmarnowali cztery rzuty karne, zaś na prawym skrzydle w zespole zwycięzców brylował Michał Grabowski – najskuteczniejszy gracz VIVE II w całym starciu (9 trafień). Po stronie sandomierzan z kolei najokazalszą zdobyczą bramkową mógł poszczycić się Sebastian Werstler, autor 8 goli. Zespół stawiany w roli faworyta do walki o awans dowiózł przewagę do końca, po drodze znacznie ją powiększając. Ostatecznie rezerwy VIVE orały ekipę przyjednych różnicą 16-stu trafień.

– Początkowo graliśmy dobrze, ale od końcówki pierwszej połowy wdaliśmy się w jakąś niepotrzebną bieganinę z młodą ekipą gospodarzy. Taki sposób gry im leżał. Po naszych stratach w ataku pozycyjnym wyprowadzali szybkie kontry, z których większość kończyła się dla nas utratą bramki. Kiedy rywale doszli do nas na dwa trafienia my jeszcze bardziej zaczęliśmy się spieszyć. Zabrakło konsekwencji i koncentracji. Do tego doszły te kary, dodajmy zupełnie niepotrzebne. W sumie 20. minut drugiej części meczu graliśmy w osłabieniu. Wynikały one głównie z przewinień w stylu pociągnięcie koszulkę czy z dyskusji z sędziami, nie zaś z normalnej walki o odbiór piłki – ocenił po końcowej syrenie szkoleniowiec SPR-u Wisły.

W ramach drugiej kolejki ligowych zmagań do Sandomierza przyjedzie drużyna rezerw innego ekstraklasowicza – Azotów Puławy. Spotkanie zaplanowano na 4-ego października. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

relacja: Paweł Gospodarczyk

KS VIVE Tauron II Kielce – SPR Wisła Sandomierz 40:24 (19:15)

Vive II: Pytlos, Markowski – Grabowski 9, Banaś 5, Falasa 5, Bulski 4, Siedlarz 4, Bernacki 3, Bis 3, Ciołak 2, Czechowski 2, Telka 2, Bekier 1, Fąfara, Łukaszewicz, Kogutowicz
SPR Wisła: Skowron, Karasiński – Werstler 8, Dusak 4, Kubisztal 4, Kutek 3, Teterycz 3, Kuraś 1, Hubka 1, Guz, Statuch, Komorowski, Bakalarz

Wyniki pozostałych spotkań 1. kolejki II ligi gr. IV piłkarzy ręcznych: MKKS Gloria Katowice – KS Azoty II Piławy 35:39 (19:21), SPR Zagłębie Sosnowiec – SKS Orlik Brzeg 26:27 (13:12), AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – SPR Grunwald Ruda Śląska 19:29 (10:12), SPR Orzeł Przeworsk – ASPR Zawadzkie 31:35 (15:18), MKS Biłgoraj – KU AZS UJK Kielce 23:29 (11:11)

źródło: SPR Wisła Sandomierz