Tarnobrzeg: “Bartosz 2015″ – zmagania siłaczy w ramach XIV edycji turnieju (fotoreportaż)

Już po raz czternasty Tarnobrzeg był areną zmagań siłaczy, specjalizujących się w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach oprócz zawodników z Polski udział wzięli reprezentanci Litwy.

Turniej obejmuje tylko jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce. W tym roku o miano najsilniejszych rywalizowało ponad 80 zawodniczek i zawodników. Zawody mają charakter integracyjny dlatego oprócz zawodników pełnosprawnych, ze sztangą zmagali się również siłacze z różną niepełnosprawnością.

Tarnobrzeski klub “Integracja”, będący organizatorem turnieju udanie reprezentowała szóstka zawodników. Monika Gajda z wynikiem 77,5 kg zajęła pierwsze miejsce w kat. wag. 63 kg Senior, a trzecie w kategorii Open. Również pierwsze miejsce wywalczył Patryk Korczyński, w kat wag. 120 kg junior 23 l. Ciężar 200 kg wyciśnięty przez Patryka dał mu drugie miejsce w kategorii Open.

Na drugim stopniu podium w kat. wag. 105 junior 23.l stanął Dawid Staszuk, który wycisnął ciężar o wadze 170 kg. W kategorii open Dawid zajął 4 miejsce.

Trzecie lokaty zaś debiutant Adrian Jesionek – w kat. wag 93 kg junior 23. l, Tomasz Warecki w kat wag 84kg, weteran 50-59lat, wynik 112,5kg oraz Paweł Piątkowski – w kat wag 84 kg senior , wynik 145kg.