Zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg nad Śląskiem Wrocław na inaugurację Tauron Basket Ligi (fotoreportaż oraz video HD)

Od zwycięstwa koszykarze Siarki Tarnobrzeg rozpoczęli nowy sezon Tauron Basket Ligi. W meczu 1. kolejki podopieczni trenera Pyszniaka wygrali ze Śląskiem Wrocław 75:74 (17:21, 22:15, 22:23, 14:15).

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to Śląsk częściej potrafił zdobyć przewagę. Po rzutach wolnych Witalija Kowalenki wrocławianie prowadzili 10:7. Wtedy serię sześciu punktów z rzędu zanotowała Siarka, a dobrze spisywał się Zach Robbins. Zespół trenera Mihailo Uvalina mógł jednak liczyć na Amerykanów – dzięki akcjom Jarvisa Williamsa i Brandona Heatha wygrał pierwszą kwartę 21:17. W drugiej części spotkania dzięki dwóm trójkom Jakuba Zalewskiego na prowadzenie wyszli ponownie gospodarze. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Ponownie skuteczny był Robbins, który odpowiadał na trafienia Rashada Maddena. Siarka po 20 minutach zdobyła trzypunktową przewagę.

W trzeciej kwarcie częściej na prowadzeniu byli gospodarze, chociaż Śląsk potrafił doprowadzić do wyrównania dzięki akcjom Jankowskiego i Kowalenki. Od tego momentu spotkanie ponownie było bardzo zacięte i ostatecznie po trzeciej kwarcie i trafieniu Eugene Harrisa było 61:59 dla Siarki. Ostatnia część meczu również toczyła się rytmem kosz za kosz. Na dwie minuty przed końcem był remis po 73. Później jeden rzut wolny wykorzystał Brandon Heath, a w kolejnej akcji trafił Daniel Wall. Jak się okazało – żadna z drużyn nie potrafiła już do końca zdobyć punktów. W ostatniej akcji z dużej odległości rzucał jeszcze Kamil Chanas, ale nie trafił.

Najlepszym zawodnikiem Siarki był Kacper Młynarski z 15 punktami, pięcioma zbiórkami i trzema asystami. Bardzo dobry mecz zanotował Zach Robbins – zanotował 10 punktów, 14 zbiórek, osiem bloków i trzy asysty. Po 15 punktów dla Śląska rzucili Rashad Madden i Jarvis Williams.

SIARKA TARNOBRZEG – ŚLĄSK WROCŁAW 75:74 (17:21, 22:15, 22:23, 14:15)

Siarka: Młynarski 15 (3×3), Harris 14 (2×3), Bell 13, Robbins 10, Wall 10, Zalewski 9 (3×3), Patoka 4, Paul 0

Śląsk: Williams 15, Madden 15 (1×3), Chanas 11 (3×3), Kovalenko 11, Heath 11, Jankowski 9 (3×3), Sutton 2, Stawiak 0, Jarmakowicz 0, N.Kulon 0