Tarnobrzeg: Po raz 37. rywalizowali w Biegu Nadwiślańskim im. Alfreda Freyera (fotoreportaż oraz video HD)

172. miłośników biegania ukończyło tegoroczną, 37. edycję Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Zawody rozegrane zostały w minioną niedzielę.

Wybór trasy nie jest przypadkowy, prowadzi ona od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Dzikowie, miejscu tragicznej śmierci patrona zawodów Alfreda Freyera. Ten liczący około 15 kilometrów dystans, był również ulubioną trasą treningową Alfreda Freyera.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji był Ukrainiec Andrzej Starżyński, który linię mety przekroczył po 49 minutach i 2 sekundach. Niewiele ponad minutę po zwycięzcy na mecie zameldował się reprezentant tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar, Michał Wojciechowski. To najwyższa lokata utalentowanego sportowca z Tarnobrzega w biegach nadwiślańskich, rok wcześniej Michał zakończył zmagania na siódmym miejscu zaś dwa lata temu na trzecim. Jako trzeci linię mety minął zaś Michał Biały z Kraśnika, uzyskując czas 52 minuty i 42 sekundy.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Yuliya Ignatowa z Ukrainy, która 15 km trasę pokonała w 58 minut i 22 sekundy. Najszybszą tarnobrzeżanką była Patrycja Malecka, która uzyskała czas 1 godz.13 m i 52 s.