Tarnobrzeżanka Karolina Pęk Wicemistrzynią Europy!

Karolina Pęk, zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyła srebrny medal w klasie 9 w Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym w Vejle w Danii. W finale przegrała po zaciętej i wyrównanej walce z Turczynką Neslihan Kavas 0:3 (10:12, 9:11, 10:12).

To kolejny sukces w dorobku zaledwie 17 – letniej Karoliny. – Bardzo zależało mi na tym turnieju, nie mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolona ze swojego indywidualnego występu. Zabrakło mi pewności w końcówkach każdego seta”- mówi Karolina.

Świetne zawody rozegrał również Krzysztof Żyłka w klasie 4 wózki mężczyzn, który był on o krok od zdobycia medalu. Po zwycięstwach w meczach grupowych, w 1/8 turnieju trafił na zawodnika z Francji Emerica Martina i w piątym secie, mając piłkę meczową przy stanie 10:9 przegrywa seta 12:10 i cały mecz 2:3 (9,-10,-7,9,-10). Obaj zawodnicy stworzyli fantastyczne widowisko i szkoda tej szansy na medal Krzyśka.

Trzeci nasz zawodnik Maciej Nalepka w klasie 3 wózki mężczyzn po wyjściu z grupy przegrał z Rumunem Makszin Dacian 1:3 ( -8,-8,7,-9) i pożegnał się z turniejem indywidualnym.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg