przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

90. lat Wisły Sandomierz. Remis podopiecznych trenera Mażysza z krakowskim Hutnikiem (fotoreportaż oraz video)

Październik 19, 2015 10:23 PM

Liczne gratulacje i słowa dumy z 90-letniej działalności na arenie sportowej popłynęły w minioną niedzielę w stronę Sandomierskiego Klubu Sportowego „Wisła” Sandomierz w dniu rocznicy jego powstania. Ten szczególny moment był także okazją do przekazania odznaczeń oraz okolicznościowego sztandaru.

Obchody rozpoczęło wystąpienie Sebastiana Wieczorka Prezesa Klubu SKS Wisła, który podziękował wszystkim tym, którzy wspierają klub w różny sposób od początku jego działalności. Swoim przywiązaniem do barw, a także materialnie i merytorycznie. Jako kolejny zabrał głos Mirosław Malinowski Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Na ręce Prezesa przekazał gratulacje oraz podkreślił, jak istotną rolę w Sandomierzu odrywa sport i ilu wartościowych zawodników, nie tylko piłkarzy, ale również lekkoatletów, szczypiornistów pochodzi z tego miasta. Następnie wręczono odznaczenia PZPN-u, które otrzymały osoby zasłużone dla klubu SKS „Wisła” Sandomierz – szkoleniowcy, działacze oraz byli zawodnicy.

SZTANDAR NA 90-LECIE

Kolejnym punktem programu wydarzania było oficjalne przekazanie sztandaru ufundowanego przez miasto w 90. rocznicę istnienia sandomierskiego klubu piłkarskiego. Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza na ręce Sebastiana Wieczorka Prezesa SKS-u „Wisły” Sandomierz przekazał sztandar z barwami klubu z jednej i z herbem miasta z drugiej strony. Poświęcenia dokonał ks. Krzysztof Rusiecki proboszcz parafii Nawrócenia Św. Pawła w Sandomierzu. Przekazaniu sztandaru towarzyszyło przemówienie burmistrza.

- W dniu obchodów 90-lecia Sandomierskiego Klubu Sportowego Wisła chciałbym pogratulować i podziękować Zarządowi Klubu i wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, by rozgrywki piłkarskie mogły dostarczać nam – sandomierzanom – niezapomnianych emocji sportowych.[…] Po tych dziewięciu dziesięcioleciach istnienia klubu nie wyobrażam sobie jako mieszkaniec miasta – jako kibic SKS-u Wisły, że tych emocji sportowych nagle zabraknie. Przerwana zostałaby pewna istotna więź społeczna łącząca nas wszystkich. Dlatego w dniu Jubileuszu chciałbym życzyć Klubowi, by każde kolejne dziesięciolecie było świętowane w atmosferze radości – mówił burmistrz Bronkowski.

Z HUTNIKIEM NA REMIS

Kolejnym etapem świętowania był mecz 12. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, w którym to sandomierska Wisła zmierzyła się z Hutnikiem Nowa Huta. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, strzelcami bramek byli dla Hutnika Damian Guzik w 25 minucie oraz dla Wisły Tomasz Wolan w 49 minucie.

W przerwie rozgrywek Zarząd Klubu przekazał na ręce instytucji i przedsiębiorstw podziękowania za wspieranie działalności SKS-u. Specjalnym wyróżnieniem, przyznanym dla zwycięskiej drużyny z okazji 90-lecia Klubu SKS Wisła Sandomierz był Puchar Królewskiego Grodu. Aby rozstrzygnąć do kogo trafi to wyjątkowe trofeum drużyny musiały zmierzyć się w karnych. Pojedynek na strzelanie bramek zwyciężyli Goście i to do ich rąk trafiło wyróżnienie przekazane przez Burmistrza.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pn. “90 lat historii i pasji” dokumentująca dziewięć dziesięcioleci istnienia Klubu. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć ją w przystadionowym budynku MOSiR-u.

źródło: UM Sandomierz

video: Michał Niezgoda

foto: Michał Karelus

2 Responses to 90. lat Wisły Sandomierz. Remis podopiecznych trenera Mażysza z krakowskim Hutnikiem (fotoreportaż oraz video)

 1. sandomin Odpowiedz

  20 października 2015 at 14:02

  Cud że na 90 rocznicę powstania klubu jest drużyna, która coś tam gra. Mogła być stypa jakich mało. W każdej dziedzinie, wszędzie polityka wsadza swe brudne łapska i rozp. co dobre. Gdyby nie wybory samorządowe to dziś Wisła na 90te urodziny grała by w II lidze. To się jej należało. Za 3 lata, przed wyborami przypomnę to urzędującemu.

  • sandomierzanin Odpowiedz

   21 października 2015 at 18:13

   100% racji!!!
   dziś WISŁA była by w II lidze a nie szwendała się w ogonie 3 ligi!!!

   tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>