Trzecia z rzędu wygrana koszykarzy Siarki. Polpharma pokonana dzięki świetnej końcówce (fotoreportaż oraz video HD)

Trzecie z rzędu zwycięstwo zanotowała Siarka Tarnobrzeg, która w meczu 3. kolejki TBL pokonała na własnym parkiecie Polpharmę Starogard Gdański 74:69 (14:24, 24:18, 12:17, 24:10). Mimo iż tarnobrzeska ekipa przegrywała przez ponad 36 minut, to w samej końcówce meczu przechyliła na swoją korzyść szalę zwycięstwa.

Starogardzianie bardzo dobrze weszli w ten mecz i po rzucie Michaela Hicksa prowadzili 8:2. Później ta przewaga wzrosła nawet do 13 punktów dzięki akcji Kevina Baileya. Pierwsza kwarta należała do Polpharmy, która wygrała ją 24:14.

W drugiej części meczu Siarka starała się zbliżać do gości. To udawało się głównie dzięki Jakubowi Patoce i Jakubowi Zalewskiemu – po rzucie tego ostatniego tarnobrzeżanie przegrywali tylko dwoma punktami. Zespół trenera Dariusza Szczubiała opanował sytuację – trafiali J.T. Tiller, Marcin Flieger i Hicks, a starogardzianie prowadzili czteroma punktami po 20 minutach rywalizacji.

Trzecia kwarta nie przyniosła wielkich zmian. Skuteczni byli Tiller i Hicks, a Siarka nie potrafiła przeciwstawić się niezłej obronie gości. Kluczowa była jednak czwarta część gry. Wtedy za odrabianie strat wzięli się Gary Bell i Jakub Patoka, a po rzucie Zacha Robbinsa na niecałe 4 minuty przed końcem, tarnobrzeżanie wyszli na prowadzenie 66:65. Od tego momentu zespół ze Starogardu Gdańskiego nie potrafił już zdobyć przewagi, a na linii rzutów wolnych spokojem imponował faulowany Eugene Harris. Ostatecznie Siarka wygrała po raz trzeci z rzędu – tym razem 74:69.

Po 14 punktów dla gospodarzy zdobyli Jakub Patoka, Kacper Młynarski i Zach Robbins. W ekipie Polpharmy na wyróżnienie zasługiwał Marcin Flieger z 17 punktami i pięcioma asystami.

Przed Siarką dwa mecze wyjazdowe, w sobotę 31. października z Energą Czarni Słupsk, zaś w środę 4. listopada z Polfarmexem Kutno.

SIARKA TARNOBRZEG – POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 74:69 (14:24, 24:18, 12:17, 24:10)

Siarka: Robbins 14, Młynarski 14 (4×3), Patoka 14 (1×3), Bell 13 (3×3), Harris 7 (1×3), Zalewski 6 (1×3), Wall 4, Paul 2

Polpharma: Flieger 17 (3×3), Tiller 13 (3×3), Hicks 12 (1×3), Bailey 10 (1×3), Ward 7 (1×3), Diduszko 6 (1×3), Kobus 2, Długosz 2, Wojdyła 0, Szymański 0