Wysoka porażka koszykarzy Siarki w Słupsku (video)

Siarka Tarnobrzeg nie miała żadnych szans w starciu z Czarnymi, przegrywając w Słupsku 54:91 (13:22, 19:22, 8:24, 14:23). To pierwsza porażka podopiecznych trenera Pyszniaka w tym bieżącym sezonie Tauron Basket Ligi.

Początek meczu należał do duetu Jerel Blassingame – Demonte Harper. Po trójce tego pierwszego Energa Czarni prowadziła 9:2. Później przewaga gospodarzy jeszcze bardziej się powiększała – dzięki trafieniu z dystansu Manatasa Cesnauskisa było 14 punktów przewagi. Dopiero pod koniec kwarty straty zmniejszyli lekko Kacper Młynarski i Zach Robbins.

W drugiej części meczu sytuację nadal kontrolowała ekipa trenera Donaldasa Kairysa. Dobre fragmenty zanotowali Kacper Borowski i Derrick Nix, a Siarka nie potrafiła pokazać pełni swojego ofensywnego potencjału. Po 20 minutach gospodarze prowadzili 44:32.

W trzeciej kwarcie Siarka przez prawie pięć minut nie potrafiła zdobyć punktów i nie odrabiała strat. Po późniejszych trafieniach Blassingame’a oraz Nixa przewaga Energi Czarnych wzrosła więc nawet do 23 punktów. Kolejny celny rzut amerykańskiego środkowego oznaczał, że po trzeciej kwarcie gospodarze wygrywali 68:40.

Ostatnia część meczu nie mogła już niczego zmienić w tym spotkaniu. Słupszczanie całkowicie kontrolowali sytuację, a dobra postawa Kacpra Młynarskiego to za mało, aby kolejną niespodziankę mogła sprawić Siarka.

Jerel Blassingame był najlepszym strzelcem Energi Czarnych – rzucił 18 punktów. Derrick Nix dodał do tego 17 punktów i osiem zbiórek. 13 punktów dla Siarki rzucił Kacper Młynarski.

W ramach 5. kolejki TBL Siarka rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem zmierzy się w środę 4. listopada w Kutnie z miejscowym Polfarmexem.

ENERGA CZARNI SŁUPSK – SIARKA TARNOBRZEG 91:54 (22:13, 22:19, 24:8, 23:14)

Energa Czarni: Blassingame 18 (3×3), Nix 17, Mokros 14 (3×3), Borowski 10, Campbell 8 (2×3), Mbodj 8, Cesnauskis 8 (2×3), Harper 4 , Śnieg 2, Zywert 2, Seweryn 0
Siarka: Młynarski 13 (1×3), Harris 9, Bell 9 (1×3), Robbins 8, Paul 6, Zalewski 5 (1×3), Wall 2, Patoka 2