Przegrana Siarki Tarnobrzeg w Tychach (video)

Siarka Tarnobrzeg przegrała z GKS Tychy 1:2 (1:0) w meczu 16. kolejki II ligi.

Od 44 minuty podopieczni trenera Gąsiora prowadzili 1:0 po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Marcina Stefanika. W 65 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Osiem minut później drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Więcek i Siarka grała w osłabieniu. Liczebną przewagę wykorzystali piłkarze z Tych, zdobywając w 85 minucie bramkę na wagę trzech punktów.

W ramach 17. kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Polonię Bytom. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 14. listopada br., początek godz.13.

GKS TYCHY – SIARKA TARNOBRZEG 2:1 (1:0)

0:1 – Marcin Stefanik 44′ (k)
1:1 – Tomasz Boczek 65′
2:1 – Piotr Okuniewicz 85′

Tychy: 12. Paweł Florek – 13. Mateusz Grzybek, 9. Tomasz Boczek, 27. Daniel Tanżyna, 28. Mateusz Mączyński (58, 88. Marcin Wodecki) – 7. Damian Szczęsny (90, 18. Dawid Błanik), 6. Mariusz Zganiacz, 3. Łukasz Bocian (61, 14. Robert Dymowski), 16. Daniel Duda, 21. Marcin Radzewicz – 93. Michał Grunt (71, 10. Piotr Okuniewicz).

Siarka: 12. Paweł Pawlus – 25. Kamil Kościelny, 26. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 9. Marcin Stefanik – 18. Kamil Jakubowski (68, 19. Adrian Chłoń), 20. Jakub Więcek, 8. Marcin Stromecki (90, 24. Dorian Buczek), 7. Maciej Domański, 11. Daniel Koczon (71, 5. Mariusz Korzępa) – 16. Szymon Martuś (75, 2. Tomasz Przewoźnik)

żółte kartki: Zganiacz – Więcek, Waleńcik
czerwona kartka – Więcek 73′ (2xżółta)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 16. KOLEJKI II LIGI: ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 0:1, Olimpia Zambrów – Stal Mielec 0:1, Polonia Bytom – Radomiak Radom 2:1, Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra 1:0, Znicz Pruszków – Okocimski Brzesko 1:0, Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg 3:0, Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo 3:0, Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Wejherowo 0:1