Pięć miejsc na podium reprezentantów IKS Jeziora Tarnobrzeg podczas zawodów z cyklu Grand Prix

III zawody z cyklu Grand Prix Polski w tenisie stołowym osób z różną niesprawnością ruchową, odbyły się w Gdańsku. Wśród 142 uczestników z klubów z całej Polski znalazło się siedmiu zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg, grający na wózkach Emilia Kotarska, Piotr Sokalski, Janusz Chamot, Krzysztof Żyłka i grający na stojąco Paweł Mazuryk, Łukasz Delekta i Dawid Sowa.

W klasie łączonej 4-5 Krzysztof Żyłka wygrywa te zawody. W turnieju eliminacyjnym pokonuje Sławomira Przybysza Start Skierniewice 3:1 (6,8,-6,7),  Dariusza Rzewuskiego Start Siedlce 3:0 (5,7,5) i  Łukasza Januszke TOP Bolesławiec 3:0 (0,1,1,). W  półfinale ogrywa Daniela Staszaka Start Wrocław 3:0 (8,5,4) a finał Rafał Lis Szansa Start Gdańsk oddaje walkowerem.

W klasie łączonej 1-5 Emilia Kotarska również wygrywa te zawody pokonując 3:0 (0,0,4) Annę Wykrętowicz Start Kalisz i walkowerem Barbarę Rompe Szansa Start Gdańsk.

W klasie 8 Paweł Mazuryk, zajął II miejsce. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (5,6,9) Grzegorza Pieronka Eurobeskidy Łodygowice, w półfinale 3:0 (3,9,4) Marcina Skrzyneckiego Start Zielona Góra by w finale ulec Piotrowi Grudniowi 1:3 (-3,4,-8,-0) Start Zielona Góra.

W klasie 9 Dawid Sowa również zajął II miejsce. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (5,10,10) Bartosza Rybczyńskiego Szansa Start Gdańsk, w półfinale 3:2 (-9,-9,7,9,6) Benedykta Mąkosę Start Radom by w finale ulec Pawłowi Jabłońskiemu Start Wrocław 1:3 (-6,8,-9,-9).

W klasie łączonej 2-3 Piotr Sokalski zajął III miejsce, w półfinale przegrał z Mariuszem Siewierskim Triumf Start Bydgoszcz 3:0 (6,9,7).

– Kolejny start i kolejne udane zawody w których osiągamy świetne wyniki. Powiększamy swój dorobek medalowy do 45 w tym roku. W listopadzie czeka nas jeszcze wyjazd do Drzonkowa na Drużynowe Mistrzostwa Polski gdzie trener Jacek Lachor zabiera drużynę w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek i Dawid Sowa. Jedziemy walczyć o medal. Natomiast w grudniu kolejna podróż do Gdańska na Indywidualne Mistrzostwa Polski – komentuje prezes IKS, Rajmund Zięba.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg