Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Rada Miasta odrzuciła obie uchwały zakładające dodatkową pomoc finansową dla Siarki (fotoreportaż oraz video)

Listopad 13, 2015 3:02 PM

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni głosowali nad dwiema uchwałami, związanymi ze wsparciem finansowym dla klubu piłkarskiego Siarka Tarnobrzeg S.A. Obie uchwały nie zostały przyjęte.

Pierwsza uchwała zakładała przekazanie klubowi jeszcze w tym roku kwoty rzędu 200 tysięcy złotych. Kwota ta miała zostać przeznaczona na uregulowanie długu spółki, który wynosi ponad 400 tysięcy złotych. Zadłużenie według zarządu spółki nie powstało w wyniku niegospodarności, lecz zmniejszenia dotacji z samorządu, co spowodowało problemy w wywiązaniu się spółki z wcześniej zawartych umów. W  budżecie na rok 2015 dla Siarki przeznaczony był 1 mln złotych, jednak po tym, jak urząd prezydenta objął Grzegorz Kiełb, kwota ta została zmniejszona do 600 tysięcy złotych.  Na wniosek prezydenta ze sponsorowania klubu wycofały się również miejskie spółki.

Za przyjęciem uchwały głosowało 6 radnych: Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz, Stanisław Uziel, Dariusz Kołek, Sławomir Partyka i Witold  Zych.

Przeciw było 10 radnych: Kamil Kalinka, Marian Zioło, Bożena Kapuściak, Wiktor Stasiak, Anna Pekar, Barbara Kłeczek, Halina Mudrecka, Łukasz Nowak, Mariusz Myszkowski i Robert Popek.

Od głosu wstrzymali się: Waldemar Stępak, Waldemar Szwedo, Leszek Ogorzałek, Marian Kołodziej i Dariusz Bożek.

Druga uchwała miała charakter intencyjny i zakładała zabezpieczenie dla Siarki w budżecie na 2016 rok kwoty 900 tysięcy złotych. Za przyjęciem tej uchwały głosowało 5 radnych: Jan Dziubiński, Norbert Mastalerz, Dariusz Kołek, Sławomir Partyka i Witold Zych.

Przeciw opowiedziało się 12 radnych: Dariusz Bożek, Marian Kołodziej, Kamil Kalinka, Marian Zioło, Bożena Kapuściak, Wiktor Stasiak, Anna Pekar, Barbara Kłeczek, Halina Mudrecka, Łukasz Nowak, Mariusz Myszkowski i Robert Popek.

Wstrzymali się: Waldemar Stępak, Waldemar Szwedo i Leszek Ogorzałek.

foto&video: Piotr Morawski

CZ.1

CZ.2

54 Responses to Tarnobrzeg: Rada Miasta odrzuciła obie uchwały zakładające dodatkową pomoc finansową dla Siarki (fotoreportaż oraz video)

 1. nihilnovi Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 15:11

  Noooo to teraz dopiero miejskie inwestycje ruszą z kopyta ;)

 2. Janusz Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 15:23

  200 tysięcy złotych na ten sezon niech wyłożą biznesmeni zasiadający w spółce. To jest przecież smieszna kwota dla pana Skowrona, Kołka, dla nich to są jakieś zaskurniaki, zwłaszcza jeśli się w kilku złożą.

  • T. Odpowiedz

   13 listopada 2015 at 15:37

   Mało inteligentny komentarz. Długu na koniec roku będzie 500.000 zł Klub-spółka chciała 200.000zł od miasta a resztę dołożyła by.

   • Ja Odpowiedz

    14 listopada 2015 at 19:24

    Nie dołożyłaby! Spółka Masti&Przyjaciele bardziej niż w Boga wierzyli, że ich władza w mieście nigdy nie przeminie, a tym samym źródełko miejskie nigdy nie wyschnie.
    Ciekawe czy w/w panowie nie czerpali dywidendy z “zysku” w postaci dotacji miasta?

 3. Azazello Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 15:28

  Dziękuję Radnym za mądrą decyzję :-)
  P.S. Akcjonariusze – jeśli chcecie uratować swoją spółkę sięgnijcie wreszcie do własnych kieszeni zamiast próbować wciąż drążyć cudze!

 4. grabarz Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 15:44

  pisdostwo świata, co tam program pisu jak fajnie przywołał go radny Zych. Ważne aby zniszczyć klub.

 5. Jonny6 Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 16:06

  Założyli sobie spółkę chcieli niby utrzymywać klub Siarka to niech utrzymują ze swoich pieniędzy a nie szukają pieniędzy w kieszeniach mieszkańców Tarnobrzega,jakby sobie odpuścili prywatnie kupno nowego samochodu, wyjazdu na wakacje, prezentów dla kochanek, jedzenia na wyrost to by nie wyglądali jak wieprzki świnie a pieniędzy by starczyło na utrzymanie klubu i inne rzeczy najlepiej jest wydawać kogoś pieniądze nie swoje, czemu o tym nie pomysleli wcześniej jak zakładali spółke KS Siarka przejeli władzę nad klubem ? tylko czysty zysk się liczy ? Klub zawodnicy to już sie nie liczą ? myśleli że będą rządzić bez zawodników dadzą radę ? ciekawe jak wszyscy odejdą co zrobią ? sami zaczną grać na boisku ? mysleli że naiwni ludzie będą ich sponsorować dawać swoje prywatne pieniądze na utrzymanie klubu a oni będą wydawać kase na luksusy zamiast inwestować w klub i zawodników ? KONIEC BASTA Panie Dziedzic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. assdfg Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 16:40

  zdrajcy miasta i klubu – historia was rozliczy

  • Historia Odpowiedz

   14 listopada 2015 at 14:44

   cześć tu Historia, która oswiadcza, że nie ma zamiaru niczego rozliczać

 7. zz top Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 17:26

  Szkoda, za autor nie podał kto jak głosował.
  Ogólnie kwota 900k na sezon to ogrom kasy! Nie wiem ile obietnic wyborczych spełnił PGK, ale można ta kasę inaczej rozdysponowac
  .

  • dzanek Odpowiedz

   13 listopada 2015 at 17:51

   ZA: Dziubiński Jan, Kołek Dariusz, Mastalerz Norbert, Partyka Sławomir, Uziel Stanisław, Zych Witold

   PRZECIW: Kalinka Kamil, Kapuściak Bożena, Kłeczek Barbara, Mudrecka Halina, Myszkowski Mariusz, Nowak Łukasz, Pekar Anna, Popek Robert, Stasiak Wiktor, Zioło Marian

   WSTRZYMALI SIĘ: Bożek Dariusz, Kołodziej Marian, Ogorzałek Leszek, Stępak Waldemar, Szwedo Waldemar

   Po głosowaniu dziwi kilka głosów nie powiem …..

   • Historia Odpowiedz

    14 listopada 2015 at 14:46

    Ogorzałek się cykał, że jak zagłosuje na TAK to mu sprzedaź zegarków zmaleje

 8. quatros Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 17:44

  Chyba prezydent dobrze wyjaśnił potrzeby miasta i jego budżet co do p.Byłego Prezydenta no chyba się zbłaźnił chcąc żerować na ludziach tego miasta kosztem sportu-panie były sport to nie wszystko w tym mieście!,sądząc po komentarzach to kibice nie znający podstaw finansowania miasta tak przychodu jak i wydatkow szkoda może by niejeden wrócił do szkół bo jak tak swój budżet rodzinny układacie to jutro namiot pod mostem i tzw kuroniówka oczywiście na kosszt podatnika!

 9. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 19:46

  Panie prezydencie G. Kielb. Jest pan naprawdę mądrym,sprawiedliwym czlowiekiem. Całe szczescie, że to pan jest przy wladzy bo ta banda nierobow rozkradlaby publiczne pieniadze na swoje fanaberie.Lepiej aby Siarka grala w IV lidze swoimi chlopakami zwiazanymi z miastem niz najemnikami z innych miast w II za nasze miejskie pieniądze. Brawo, brawo panie prezydencie. Będę na Pana głosował.

  • Jerzy Odpowiedz

   13 listopada 2015 at 22:25

   Też tak uważam.Miasto jest za biedne na wielką piłkę.

 10. skąd brać hajs Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 20:10

  Ludzie, miasto ma długi, nie ma wystarczająco pieniędzy na utrzymanie placówek publicznych (tu przydałyby się cięcia urzędasom…) i co gorsza oświatowych. I jeszcze takie pieniądze? Skąd miasto ma je wziąć?

 11. Tenis stołowy Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 20:12

  Tenisistkom bardziej należą się te pieniądze. I chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

 12. smerf Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 20:27

  czy można gdzieś zobaczyć kto jak głosował odkąd jest nowy system liczenia głosów?

 13. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 20:32

  Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb !

 14. ter Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 20:49

  ZA: Dziubiński Jan, Kołek Dariusz, Mastalerz Norbert, Partyka Sławomir, Uziel Stanisław, Zych Witold

  PRZECIW: Kalinka Kamil, Kapuściak Bożena, Kłeczek Barbara, Mudrecka Halina, Myszkowski Mariusz, Nowak Łukasz, Pekar Anna, Popek Robert, Stasiak Wiktor, Zioło Marian

  WSTRZYMALI SIĘ: Bożek Dariusz, Kołodziej Marian, Ogorzałek Leszek, Stępak Waldemar, Szwedo Waldemar
  =================================================================

  ZA – wiadomo, większość to akcjonariusze

  PRZECIW – jestem pełna podziwu dla ODWAŻNYCH RADNYCH, którzy umieli powiedzieć NIE !

  WSTRZYMALI SIĘ – radni wystraszeni, czyli naprawdę nie
  reprezentujący nas wyborców a jedynie własne interesy

  ==================================================================

 15. rozum Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 23:42

  Rekordowe inwestycje przeprowadził w mieście N. Mastalerz gdyż miał grubą kasę z promes popowodziowych. Wyremontował 1\4 miasta. Można powiedzieć otworzył wiadukt i TPPT a przez swoją zarozumiałość i kilku łapczywych kolesi z PO przegrał wybory z kretesem. Miasto przeżyło i miało się dobrze. Nie zlikwidował żadnej szkoły, przedszkola a na sport miasto wydawało rekordowe kwoty. Przejął Kopalnię za złotówkę. Usypał kilka km plaż. A i tak Niecodziennik gryzł go po kostkach dzięki czemu nieuczciwie Kiełb wygrał wybory. Dziś Kiełb prowadzi niszczycielską politykę. Dzięki zniszczeniu klubu miasto-Kiełb zaoszczędzi na przyszłorocznej dotacji na piłkę gdyż na “B” klasę nie potrzeba 600 000zł, 20.000zł wystarczy. Nawet jeżeli klub w jakiś sposób przeżyje to i tak każdy kibic i sympatyk Siarki nie zapomni tego głosowania radnych i stanowiska prezydenta.

 16. Głosowałem na Norberta Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 23:44

  No to Kiełb zaoszczędził na nagrody dla siebie, swoich dup (tu bez nazwisk) i co zostanie dla swoich przydupasów, a wy ciemniaki dostaniecie tyle co i nic ! Ciemnoto… Sprzedaliście Klub z tradycjami za judaszowe srebrniki… Za zasiłki, których nie dostaniecie, za korty na których nie zagracie, za rozwój, którego nie zobaczycie i ścianki wspinaczkowe o których nie macie zielonego pojęcia… Piepszony, mściwy, pisowski ciemnogród ! Zawsze będziecie na dnie, bo wasz sposób myślenia to bida i DNO ! Jad, nienawiść etc. “Kto mieczem wojuje, od miecza zginie” i tego życzę bohaterom dzisiejszej debaty !

 17. szczyt głupoty Odpowiedz

  13 listopada 2015 at 23:58

  Pani radna z PiSu: “nie chcę niszczyć Siarki ale zagłosuję przeciw” Kalinka postanowił i żaden radny PiSu się nie wychylił. No poza jednym panem Zychem ale on juz dawno ma na pieńku z Kalinką, bo myśli i w przeciwieństwie do posłusznych partii karierowiczów z PiSu wypowiada się często z sensem oraz ma dobre argumenty. Dziwna postawa Stasiaka. Czyżby on już głosu nie miał? Boi się utraty posady nadanej z ramienia partii?

 18. niestety głosowałem na G. Kiełba Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 00:19

  Przykro patrzeć na to co się dzieje. Szkoda, że sensem rządzenia jest niszczenie wszystkiego po poprzedniku. Zaczęło się od audytów, walce z budżetem obywatelskim, teraz dostało się klubowi, w planach jest zamykanie szkół i przedszkoli. Cudem ruszył kosz. Nasz prezydent jest najmądrzejszy. Miał być przeciwieństwem poprzednika. Nie miało być miejsca dla kolesi. Za niedługo Kiełb przejdzie do historii i zniknie gdzieś w czeluściach a ktoś będzie musiał ponownie stawiać miasto przez wiele kolejnych lat na nogi. Wielu już o tym mówiło, że zniszczyć łatwo.

  • Głosowałem na Norberta Odpowiedz

   14 listopada 2015 at 00:32

   Tak apropos uczciwości kiełbów, kalinek i całego tego pisowskiego szamba, to niech kiełb wypowie się uczciwie, kogo ściągał z sanatorium specjalnie pod dzisiejsze głosowanie (?) Są podobno bilingi :)

  • sss Odpowiedz

   14 listopada 2015 at 11:02

   “Zaczęło się od audytów, walce z budżetem obywatelskim, teraz dostało się klubowi, w planach jest zamykanie szkół i przedszkoli.”
   jesteś zwyczajnie g***i…
   jaka walka z budżetem obywatelskim? To, że w Sobowie teraz jest ulokowana większość przeszkadza ci? Jakie zamykanie szkół i przedszkoli? umiesz czytać, to poczytaj zanim coś napiszesz… o myślenie nie proszę, bo wiem, że prosiłbym o zbyt wiele.

 19. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 01:35

  Hipokryzja sięgnęła zenitu. Przeciwnicy dotacji(czyt. prezydent-prezydenci i Kalinka z Kapuściakową+piS) szukają wszędzie oszczędności tylko nie u siebie. Jakim trzeba być hipokrytą aby mówić jak jest wszędzie źle, że wszędzie brakuje pieniędzy a samemu nie zaciskając pasa. Dlaczego mamy aż dwóch wice-prezydentów? Pełno doradców. Mastalerz przez większość kadencji nie miał żadnego wice-prezydenta. Dlaczego przez ponad dwadzieścia lat Rada Miasta potrafiła liczyć do 21 a dziś(pan Kalinka-PiS) potrzebuje do tego pilotów za 37tys zł? Mało tego przez te piloty mamy chyba rekordową liczbę powtórzeń głosowań :) Dlaczego Urząd Miasta Tarnobrzega jest jednym z najdroższych w utrzymaniu na Podkarpaciu?

 20. Siarkowiec Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 06:20

  zdrada miasta nastąpiła 13.11.2015 – przy wyborach trzeba rozliczyć złych ludzi. Niszczą wszystko byle mieć coś dla siebie, ciekawe czy prezes Kaczyński wie co się tu w Tarnobrzegu wyrabia. Dziady to mało powiedziane, ku..y i sprzedawczyki jakby to powiedział Korwin. Ciekawe co jeszcze zniszczycie, w tym mieście.

 21. brq Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 09:26

  pislam to ciemnogród i kilka metrów mułu, zawistni i zakompleksieni judasze. Sprzedaliście klub z tradycjami, 1957-2015. Tak jak mówił we Fregacie trener Gąsior, to będzie znowu trwało kilkanaście lat zanim dojdziemy do III czy II ligi, bo połowę zawodników to szlag trafi łącznie ze sztabem trenerskim, a na spotkania będę tylko przychodzić działacze (za free) plus wierni kibice i tyle. Miasto ma to w du…., ale nie bez winy są akcjonariusze, skoro sobie zrobili prywatny folwark, to czego go nie utrzymują. Nie wierzę, że ludzie, którzy są akcjonariuszami plus członkowie rady nadzorczej nie mają żadnych “poważnych” kontaktów biznesowych, żeby spróbować pozyskać konkretnego długoletniego sponsora? no kur….po prostu nie wierzę, ale wiadome jak to w Polsce, lepiej siedzieć i nic nie robić, może ktoś inny da.

  Semper fidelis
  Siarka Tarnobrzeg 1957!

 22. Rada Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 10:01

  Poszedłem zobaczyłem jak to na żywo wygląda. Zobaczyłem 21 radnych i prezydenta w małej sali w wdk-u. Moje wrażenie było jak dorośli dzieci bawią się w piaskownicy bez piasku.Sprzęt który został zakupiony już się psuje. Co do obrad to najbardziej mnie rozśmieszyła pani sekretarz która się tak fajnie tłumaczyła że szkoda było słuchać ale stare powiedzenie mówi tylko się winny tłumaczy. Zastanawia się skąd te dwie panie zostały dołączone do radnych jak nie mają żadnego pojęcia o sporcie tylko reklamują kozaki z szmateksu za 5 zł. Wielki szacunek należy się panu Mastalerzowi, Dziubińskiemu i Zychowi. Zastanawia mnie to gdzie tą znalazł żółty kajet o historii siarki. Co do pana Nowaka mam największe zastrzeżenia bo wyskoczył z pomysłem na szkole 2 zrobić boiska do kosza i siatkówki a wyparł się swojego macierzyńskiego klubu co był wychowankiem. Co do pana Kiełba I Kalinki w końcu dostało się jednemu i drugiemu.Brawo panie Uziel nie dawać młodemu gówniarzowi jeździć po sobie. Co do wypowiedzi prezydenta na temat tenisa to był pan Nęcek o pożyczkę bo nie mieli pieniędzy na wylot na mecz w Rosji. Stadion został wybudowany za pieniądze Unijne a resztę komisja sportu. Teraz stadion świeci pustkami bo bilety są drogie i tylko się ludzie pojawiają co dwa tygodnie kiedy jest rozgrywany mecz. Apeluje aby pomyśleć o utworzeniu sklepiku klubowego jakie mają kluby z innych państw. Najlepszym rozwiązaniem jakim widzę aby pomóc klubowi za pomocą portalu nadwisłą24 otworzyć nowy dział aby kibice i mieszkańcy miasta zadawali pytania jak i radnym i prezydentowi. I Też możecie nagłośnić przez swoją stronę o pomoc innych klubów co są pokazywane skróty z meczów innych klubów bo jak wiadomo korzystacie z ich stron. A jest wielu piłkarzy co grało w barwach siarki jak w ostatnim meczu z GKS-em.

  • Tommy Odpowiedz

   14 listopada 2015 at 18:09

   “Kozaki ze szmateksu za 5 zł”? Ciekaw jestem ile ważyły twoje ciuszki miśku. A w ogóle to kto cię uczy w szkole języka polskiego? Zaszczytu mu raczej nie przynosisz. Poza tym bredzisz – w Tarnobrzegu sekretarzem miasta jest mężczyzna. Masz więc najwyraźniej wysoką gorączkę. Weź sobie polopirynę i kładź się do łóżeczka, bo w poniedziałek pewnie musisz wbijać do gimnazjum.

 23. ter Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 10:14

  Bardzo dobra decyzja . BRAWO PREZYDENT, BRAWO RADNI !!!

  W końcu akcjonariusze do czegoś się zobligowali, a teraz zabrakło kasy to biją larum, a powinni wyłożyć z własnej kieszeni a nie
  z moich podatków.

 24. ja Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 10:16

  BRAWO !!!! Wreszcie koniec wydawania pieniędzy z naszych podatków w wykonaniu kilku panów z KS SIARKA gdyby to jeszcze nasi chłopcy grali rodem z Tarnobrzega, a tu zaciąg z pół Polski. PIENIĄDZE na sport AMATORSKI – TAK, na ZAWODOWY od sponsorów!!!!!!!!

 25. Azazello Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 10:23

  13.11.2015r. Rada Miasta Tarnobrzega obroniła pieniądze podatników przed wywaleniem ich w błoto. I chwała jej za to! “Zdrada miasta”? “Judasze”? “Judaszowe srebrniki”? “Dno”? A gówno prawda! Miasto nie będzie mieć się gorzej przez to, że nie dało się naciągnąć na wywalenie kasy na zawodową piłkę nożną, która mało kogo tak naprawdę interesuje. Rozejrzyjcie się wokół siebie – ilu ludzi przychodzi na mecze? Ilu będzie dzisiaj przy Alei Niepodległości? A teraz drogie szaliki, idźcie sobie pokrzyczeć na stadionik. Bo jak nawet was tam nie będzie przy prawej krawędzi pustych trybun to wyjdzie na to, że wczorajsza dyskusja była tylko sobie a muzom – tzn. psu na budę. Żegnam.

 26. Oj widze ze zapomnieli wszyscy o rzadach Mastalerza. To dopiero byly wojenki,kłótnie z calym powiatem i okolicznymi gminami.Wydawanie bez umiaru pieniadzy ktorych nie bylo. Rozdawanie nadrod swoim urzędasom od 300 zł do 12 tyś złotych. Pensje ulubionych naczelników były niebotyczne. Zastępcę miał jednego najpierw Niedbałowskiego którego oddelegował do kopalni wszyscy wiedzą po co, Kołkowej nie udało się wsadzić na urząd bo mieszkańcy sie sprzeciwili pozniej był Dybus. Pobudka. Grzegorz ma 2ch vice i jednego doradcę a nie kilku jak tu piszą za to rzecznika nie ma. Grzegorz robi porzadki a to musi potrwac po takim bałaganie jaki zostawil Mastalerz.Ktos napisal ze Grzegorz “podzielil” mieszkancow ha ha haaa. Ostatnio na meczu była garstka 200 osob pseudo kibicow (duża część to znajomi Mastalerza) przeciwko 30 000 mieszkańcom. Taki to podzial . I niech tak zostanie.

 27. nicniewidzenicnieslysze Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 11:56

  Teraz jedyny mozliwy i rozsadny plan na przyszlosc to rozwiazac kontrakty z najdrozszymi pilkarzami,grac do konca tanimi ,gorszymi a moze nawet amatorami juniorami ,oczywiscie przegrywac tak aby spasc do III ligi.W ten sposob uniknie sie degradacji do nizszej ligi z powodu braku licencji oraz bankructwa.To jedyne mozliwe wyjscie.No chyba ze panowie kasiaci zloza sie i zaplaca za nastepny sezon.

 28. Zajebiści politycy Tarnobrzescy Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 14:35

  No tak, po co dać pieniądze na klub skoro można do kieszeni sobie wziąć. Wy macie tyle kasy i nadal chcecie żreć te kasę! Wypchajcie się tymi pieniędzmi. Żeby Wam dupą wyszły!

 29. Magura Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 18:27

  Moim zdaniem największym problemem dla klubu,jego bytności-jest obecna struktura organizacyjna.Przecież to chyba to jest największą przeszkodą w dotacji klubu,bo ewentualna dotyczy finansowania kilku cwaniaków,którzy cichcem przejęli klub.Czy po to przejęli,aby do niego dokładać swoje pieniądze czy może po to,aby zrobić na tym biznes?!Skoro robili to z troski o klub,to niech finansują ten klub i szukają skutecznie ewentualnych darczyńców.A tylko cwaniak albo idiota może opierać funkcjonowanie spółki głównie na dotacji z miasta.No ale kiedyś to wyglądało na świetny biznes,skoro samemu się decydowało,ile sobie-czyliS.A.przyznać kasy.Dziwicie się,że mieszkańców to wkurza?Nie ma sensu przypominać ich nazwisk,każdy wie o kogo chodzi.Były prezio był tal operatywny,że podstawiali mu helikopter za grosze a teraz jest bezradny i tylko robi zadymę polityczną.Dziwię się też kibicom,że dają się wciągać w te ich gierki.Im nie chodzi o Waszą SIARECZKĘ,ale o kasę misiu,ich kasę,którą utopią.Dziwię się piłkarzom,którzy są chwaleni przez wszystkich,i słusznie!.Ale po jaką cholerę wychodzą z transparentem o treści skierowanej do miasta.A nie powinni czasami mieć skierowanego do władz spółki z apelem o wywiązanie się przez nich z umów?!I piszę ponownie to,o co juz kilka m-cy apelowałem.Czekam na pierwszego honorowego akcjonariusza,który wystąpi o upadłość spółki.Szkoda czasu na przeciąganie liny,bo i tak wiadomo kto przegra.Apeluję do pana przewodniczącego Rady Nadzorczej,aby to zrobił.Bo pan mi się wydaje,po tym co pan mówił na spotkaniu we Fregacie,jedynym człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i znającym słowo,,odpowiedzialność,honor,dobro klubu”.A może tak panowie akcjonariusze w imię tej troski o dobro klubu przekażcie wszystkie swoje akcje za przysłowiową złotówkę tym,którym nie wątpię,że SIARKĘ mają w sercu-czyli Złotej Siarce.Wtedy nie watpię,że będzie inny klimat do rozmów o Siarce,a i pewnie efekt o wiele lepszy.Wy i tak umoczycie,a oni z pewnością zadbają o klub jak o własne dziecko.Dla dobra klubu a nie swojego zróbcie coś choć na sam koniec…

  • ADHD Odpowiedz

   14 listopada 2015 at 18:42

   To nie tak powinno wyglądać. Teraz aby dop…ć spółce i coś sobie udowodnić trzeba ją zniszczyć. Posłuchaj wystąpienia Salamuchy na sesji, otwórz oczy a zobaczysz kulisy postępowania prezydenta. Może wtedy zrozumiesz że cała wina leży po jego stronie. Posłuchaj również Potańskiego na wcześniejszej sesji. Kiełb oszukał nas mieszkańców, wyborców, kibiców którzy na niego głosowali.

 30. do radnego Nowaka Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 18:29

  Nie szkoda ci Siareczki? Czekasz na dobrą posadkę z PiSu i wolisz się nie wychylać? Dlaczego nie poparłeś radnego Zycha, który chciał zamiast 3 kortów jak zmodyfikował projekt Kiełb, dwa jak było w projekcie budżetu obywatelskiego a połowa z zaoszczędzonych pieniędzy pomogła by Siarce. Gdzie masz rozum? serce? sumienie? Ledwo zacząłeś politykowanie i już klapki na oczach? Będziesz miał odwagę przyjść na ostatni mecz?

 31. Janusz Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 20:23

  Najlepiej by było ogłosić upadłość Siarki i zacząć od najniższej klasy jak zrobiło to wiele polskich klubów no i zmienić nazwę klubu na inną.
  Przecież KiZPS Siarkopol już nie istnieje.Proponuję przedwojenną nazwę Dzikovia.

 32. Tommy Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 20:24

  Nie mam zamiaru się z tobą w dialog wchodzić bo inteligencja nie jest na tym poziomie co ludzie się wypowiadają. A w mieście ludzi nie widać wieczorem bo za granice uciekają ale mają szacunek skąd pochodzą i nie skreślają historie miasta jak to robi prezydent i jego radni i ludzie co wykonują prace dla nich. Pan Kalinka nie dostał się do sejmiku bo i tak zarabia mało w jako dyrektor. Szykował się że zacznie od łyżeczki a skończy na chochli. A Tak nasze państwo jest zadurzone ponad 380 nie wiem czy milionów czy miliardów bo nikt prawdy nie powie. Ale za kadencji Kiełba to w mieście się robi coraz źle i pierwszy raz się zdarza że podczas rocznej kadencji mają już go dosyć. Raczej po jego pomysłach są duże w topy bo jak powstał plac zabaw przy Marinie nie widzę tam tłumów tylko same puste lokale które reprezentują centrum naszego miasta.

  • Tommy Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 22:08

   Skoro już podpieprzyłeś mi nick to staraj się chociaż pisać poprawnie i z sensem. Flaki mi się wywracają jak czytam te Twoje wypociny. To jest zupełnie jak bełkot jakiegoś analfabety! :-/

 33. cenzor Odpowiedz

  14 listopada 2015 at 21:34

  Z uśmiechem na twarzy Kirłb oraz radni pisiorzy zniszczyli Siarke klub z 60 letnią tradycją, historia wam tego nie wybaczy,

 34. stary mieszkaniec Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:25

  Przykro jest patrzeć jak człowiek, który sam w życiu do niczego nie doszedł niszczy z premedytacją i chorym uśmieszkiem klub z 60 letnią tradycją. Gdyż szkoda mu 200tys zł. Ciekawe na co przeznaczy tak niewielką kwotę?

 35. nicniewidzenicnieslysze Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:34

  Barany czy wy nie rozumiecie ze to jego sprawa?Sprawa prezydenta miasta jest dbanie o rozwoj i finanse miasta.Na tyle na ile miasto stac miasto za posrednictwem wybranego przez wiekszosc(nie przez kibicow)Przez wiekszosc mieszkancow finansuje sport w miescie.Przeciez miasto dalo i daje pieniedze.O co wam kuzwa chodzi?Brakujaca czesc do zawodowej pilki niech postaraja sie zdobyc prywatnie prywatni wlasciciele zrzeszeni z spolce czy stowarzyszeniu .Jeden ch…

 36. brrr Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 12:34

  Kto zarządza finansami klubu – Prezydent czy Zarząd klubu ???
  Od kiedy Zarząd wiedział na ile kasiory może liczyć od miasta ??? Przecież już Dziedzic zdecydował ile klub ma dostać w 1 transzy ile w 2 z całości jaka była przyznana dla klubu. Zapytam po raz kolejny co Zarząd zrobił przez ten czas: ilu sponsorów i ile środków pozyskał poza kasą z miasta ??? Z iloma Firmami i potencjalnymi inwestorami przeprowadzono rozmowy nt. finansowania klubu ???
  Jakie są pomysły na dalsze funkcjonowanie klubu ??? Bo na razie to widać tylko pomysł pt. “Dajcie a my wydamy” .

  • DF Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 15:32

   Skoro miasta nie stać na tak dużą dotację dla klubu to jak nazwiesz zabranie sponsorów(spółki miejskie) oraz placu targowego? W tym momencie miasto nic nie dostaje z placu jak i spółek. Wszystko co zrobił Kiełb było perfidne i z premedytacją!!!

 37. wyborca Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 14:31

  Jestem kibicem SIARKI od 50 LAT. Bywało lepiej ,było i gorzej ale nigdy sytuacja MOJEGO UKOCHANEGO KLUBU nie była tak tragiczna. MÓWISZ SIARKA myślisz TARNOBRZEG, TARNOBRZEG=SIARKA to jedność ,to wizytówka MOJEGO MIASTA czy się Komuś podoba czy nie.Tylko ludzie mali mogą skazywać KLUB który przez 50 lat był reklamą MIASTA.PANIE KIEŁB czy chce PAN zasłynąć jako grabarz w swojej kadencji.DRODZY RADNI wiem że nie chodzicie na mecze i nic was to nie obchodzi aleSIARKA to reklama MIASTA za którą należy płacić.KOCHANI już za3 lata nowe wybory i LUDZIE Wam to przypomnią.

  • 100% Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 15:39

   Na 100% przypomną jeżeli pogrzebią Siarkę. Kiełb to zlewa bo dobrze wie, że na reelekcję nie ma co liczyć. Jedyne co potrafi to opluwać, skłócać i niszczyć wszystkie inicjatywy po Mastalerzu. Nawet kulturalne(dlaczego Śpiewograniec nie odbył się rok temu?)

 38. sraniewbanie Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 16:09

  Chodzę po mieście,rozmawiam dużo ze znajomymi.Nawet będąc na meczu ostatnia sobotę słyszałem opinie.Wszyscy z kim bym nie rozmawiał popierają Kielba i właśnie dlatego beda na niego glosować w następnych wyborach.Uważany jest za mądrego i uczciwego człowieka i prezydenta.Wiec nie chrzańcie tu farmazonów .A wasze kibolowskie glosy sa tyle warte co ….gó…o.Marzy wam sie rozrzutny kłótliwy i zarozumialt Mastalerz????No to przykro…juz koniec jego kariery.

 39. wyborca Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 17:16

  Obrażanie kibiców nie rozwiąże problemów israniewbanie jest tylko świadectwem kultury osobistej ,przynależność polityczna w sporcie nie powinna mieć miejsca.CHAMSTWA się nie wypleni ,to coś trzeba mieć.

 40. zeco Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 13:31

  Ludzie na swiecie zabijaja sie nawzajem a wy robicie afere z powodu paru kopaczy bo kolesie spadna do B klasy.Zenujace.Naprawde uwazacie ze to w tym momencie jest najwazniejsze ?Jesli tak..ok..wasza piaskownica i wasze pieniadze.Ja na miejscu udzialowcow zrezygnaowalbym z udzialow i spiepszal z tego okretu.Zajal sie rodzina ,dziecmi i swoimi sprawami a nie ponizal sie w imie kilku kopaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>