Wygrana po arcyciekawym meczu. Siarka Tarnobrzeg lepsza od Polonii Bytom (fotoreportaż oraz video HD)

W meczu 17 kolejki o mistrzostwo II ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 2:1.Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra, który oznaczał odniesienie zasłużonej wygranej przez gospodarzy.

Już w 7 minucie spotkania zaskoczyć z rzutu wolnego Marcina Michalaka próbował Konrad Stępień. Niestety piłka w bezpiecznej odległości minęła prawy słupek jego bramki. Dwie minuty później golkiper Polonii ubiegł ofiarną interwencją Szymona Martusia, któremu centrował Daniel Koczon. W 12 minucie nieprzyjemny strzał z kąta wykonaniu Norberta Radkiewicza odbił nogami skoncentrowany Przemysław Janowski. W 28 minucie goście byli jeszcze bliżej powodzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Bartłomieja Setlaka piłka trafiła do Jacka Broniewicza. Kapitan Polonii nie zachował się jednak najlepiej kiksując nad bramką Siarki w naprawdę dogodnej sytuacji.

W odpowiedzi gospodarze powinni już cztery minuty później wyjść na prowadzenie w tym meczu. Maciej Domański znakomicie zagrał w pole karne gości do Koczona, któremu jednak finalnie zabrakło nieco zimnej krwi. Przestrzelił bowiem w wydawałoby się idealnej okazji. Minutę później podobnej szansy jak w przypadku Daniela nie wykorzystuje Polonia. Goście dość łatwo rozmontowali tarnobrzeską defensywę, jednak znakomicie w sytuacji sam na sam z Sebastianem Pączko zachował się Janowski, który fenomenalnie odbił piłkę. Ta zresztą już po chwili trafiła do Daniela Liki, który nie zdołał skierować jej do pustej bramki.

W 39 minucie gorąco było z kolei w polu karnym bytomian. Po dośrodkowaniu Koczona i strzale Marcina Stefanika futbolówka odbija się jedynie od słupka bramki Michalaka. Minutę później kolejnego dobrego dośrodkowania Koczona nie potrafił zamienić na gola Jakub Więcek.

Napór gospodarzy wciąż jednak trwał i zgodnie z zasadą do trzech razy sztuka, w końcu osiągają swój cel. Akcję zainicjował Domański uruchamiając Martusia. Ten ostatni zagrał do mającego sporo miejsca Koczona, który ostro dośrodkował w pole karne gości. Ostatecznie piłka trafia do nadbiegającego Marcina Stromeckiego, który uderzył nie do obrony. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i piłkarze Siarki w niezłych nastrojach mogli schodzić do szatni.

II POŁOWA

Po zmianie stron na boisku ochoczo do odrabiania strat ruszyli bytomianie. W 56 minucie prosto w mur trafił z rzutu wolnego Marcin Lachowski. W 65 minucie Janowski łapie na raty piłkę bo bardzo nieprzyjemnym uderzeniu Damiana Michalika.

Zapał będących w wyraźnym natarciu gości chwilowo studzi jednak już minutę później Daniel Koczon. Napastnik Siarki otrzymał doskonałe, długie podanie od Marcina Stromeckiego i znajdując się momentalnie w sytuacji oko w oko z Michalakiem nie marnuje okazji posyłając piłkę po długim rogu jego bramki.

Bezpieczna przewaga nieco rozluźniła szyki obronne tarnobrzeżan i już w 69 minucie Polonia zdobywa gola kontaktowego. Po rzucie rożnym, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Siarki najszybciej odnalazł się Broniewicz, który z kilku metrów pokonał Janowskiego. Zaledwie minutę po bramce dla gości, zgasić światło w tym meczu mógł Dorian Buczek. Niestety, nie zdołał skutecznie sfinalizować akcji Stromeckiego i Stefanika.

W 77 minucie dążący za wszelką cenę do wyrównania bytomianie dali się złapać na pozycji spalonej. Gdyby nie to, mogło być naprawdę groźnie. W 87 minucie nieznacznie pomylił się szarżujący w polu karnym gości Stefanik. Piłka po jego uderzeniu minęła zaledwie pół metra prawy słupek bramki Michalaka.

W 90 minucie Marcin Lachowski otrzymał żółtą kartkę za próbę wymuszenia na arbitrze rzutu karnego dla swojego zespołu. Trwający dodatkowe cztery minuty pojedynek trzymał w napięciu do samego końca. Goście z ogromną ambicją dążyli do uzyskania remisu. Ostatecznie to jednak Siarka mogła cieszyć się z kompletu punktów, który był dla niej nagrodą za rozegranie najpewniej najlepszego w tej rundzie meczu na własnym stadionie.

relacja: Sylwester Szczepocki

SIARKA TARNOBRZEG – POLONIA BYTOM 2:1 (1:0)

1:0 – Stromecki 44′
2:0 – Koczon 66′
2:1 – Broniewicz 68′

Siarka: 1. Przemysław Janowski – 25. Kamil Kościelny, 26. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 6. Krzysztof Suchecki – 20. Jakub Więcek (90, 15. Sebastian Mandzelowski), 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 7. Maciej Domański (88, 5. Mariusz Korzępa), 11. Daniel Koczon (83, 19. Adrian Chłoń) – 16. Szymon Martuś (62, 24. Dorian Buczek).

Polonia: 1. Marcin Michalak – 7. Robert Trznadel, 19. Jacek Broniewicz, 3. Mariusz Malec, 30. Norbert Radkiewicz (46, 5. Krzysztof Michalak) – 22. Daniel Lika, 20. Kamil Zalewski (69, 25. Michał Zieliński), 21. Bartłomiej Setlak, 23. Marcin Lachowski, 14. Sebastian Pączko (55, 29. Idrissa Cissé) – 10. Damian Michalik (87, 24. Łukasz Rylukowski).

żółte kartki: Radkiewicz, Pączko, Lika, Lachowski

źródło: 90minut.pl

BRAMKI:

SKRÓT:

KONFERENCJA:

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 17. KOLEJKI II LIGI: Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik 0:4, Legionovia Legionowo – Błękitni Stargard Szczeciński 1:2, Kotwica Kołobrzeg – Raków Częstochowa 3:5, Okocimski Brzesko – Stal Stalowa Wola 1:0, Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków 0:2, Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 0:0, Stal Mielec – GKS Tychy 1:0, Wisła Puławy – Olimpia Zambrów 1:2