Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Przedszkole nr 6 do likwidacji. Burzliwe rozmowy obrońców placówki z władzami (zdjęcia oraz video)

Listopad 15, 2015 11:07 AM

Gdy w grę wchodzi likwidacja placówki oświatowej, rozmowy nigdy nie są łatwe. I tak też było w piątek, w przedszkolu nr 6, mieszczącym się na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. W trakcie spotkania władze miasta poinformowały, że placówka jest przewidziana do likwidacji, zaś w budynku planowane jest stworzenie miejsca dla ludzi w podeszłym wieku.

W spotkaniu które trwało grubo ponad dwie godziny, miasto reprezentował prezydent Grzegorz Kiełb, wiceprezydent Józef Motyka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, Jolanta Kociuba. Jak dowodziły władze miasta, za likwidacją przemawia jednej podstawowy argument – wprowadzony bon oświatowy wykazał, że jest to jedna z najdroższych placówek w mieście, w której liczba dzieci w oddziale nie przekracza 20. I to co dla władz jest podstawową do likwidacji, dla rodziców jest największym atutem przemawiającym za utrzymaniem placówki. Dodatkowo, jak zepewniły władze, likwidacja placówki nie oznacza utraty pracy przez pracujących w niej nauczycieli.

Dyskusja była bardzo burzliwa, obrońcy placówki mówili m.in. o tym, że jest to jedyne sportowe przedszkole w Tarnobrzegu, dodatkowo z dobrą lokalizacją, z daleka od ruchliwych ulic, w otoczeniu parku. Niską frekwencję tłumaczyli odejściem sześciolatków do szkół oraz plotką o likwidacji, która pojawiła się przed naborem. Dodatkowo przypomniano, że jedną z decyzji nowego rządu będzie powrót sześciolatków do przedszkoli.

Wspomniano również, że remonty wykonane w przedszkolu, jak również część jego wyposażenia to zasługa nie dotacji z miasta, lecz hojności rodziców. Likwidację placówki przedstawiano jako krok wstecz, który mimo oszczędności – choć od władz miasta nie dowiedzieli się o jakich kwotach jest mowa, będzie sygnałem dla młodych ludzi, że miasto nie rozwija się. Wielokrotnie podnoszono kwestię jak ewentualne, przymusowe przenosiny do innej placówki wpłyną na rozwój dzieci.

Ostatecznie po ponad dwóch godzinach, prezydent umówił się z obrońcami placówki na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek, naczelnik Kociuba zaś dodała, iż to czy przedszkole przetrwa ostatecznie zależało będzie od decyzji radnych.  Obecna na spotkaniu radna PiS Anna Pekar jasno opowiedziała się za utrzymaniem placówki, zaś swoje obawy co do zasadności decyzji samorządu wyraził radny Dariusz Bożek.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

103 Responses to Tarnobrzeg: Przedszkole nr 6 do likwidacji. Burzliwe rozmowy obrońców placówki z władzami (zdjęcia oraz video)

 1. zz top Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:33

  No nie wierze! Obietnica PGK została złamana! No cóż…
  Ale to bardzo dobra decyzja! Szkoda, że tak późno.

  • Siarka nigdy nie zginie Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 19:39

   Tak jakby to była pierwsza złamana obietnica tego kłamcy

 2. mieszkaniec Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:37

  Tak wygląda polityka pro-rodzinna w wykonaniu PiSu i Grzegorza Kiełba.

 3. anty fan Kociubu Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:44

  Nie mogę słuchać tej kobiety. Niedawno sama walczyła o swoje miejsce pracy jako nauczycielka gimnazjum. Dziś sama likwiduje. Mastalerz chciał likwidować jej szkołę i przenieść wszystkich nauczycieli do innych szkół(gwarantował że nikogo nie zwolni) Na spotkaniu Kociuba minęła się z prawdą mówiąc, że Mastalerz chciał zwalniać nauczycieli. Tak samo jak ona mówił że nie będzie zwalniał. Ona tego nie zrobi, zrobią to dyrektorzy gdyż w innym przypadku oszczędności nie będzie praktycznie żadnych.

 4. Głosowałem na G. Kiełba i teraz mi wstyd Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:49

  Kociuba p. jak potłuczona. Czy ona ma jakiekolwiek kompetencje do tego bu zajmować obecne stanowisko? Nie licząc bliskiej znajomości z preziem?

  • Mariusz Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 12:01

   kompetencje? doświadczenie? Zrobiła szybko kurs. Mało tego, takich mamy wspaniałych urzędników, którzy musieli wydać z kasy miasta setki tysięcy złotych prywatnej firmie, która za nich wyliczyła gdzie jest za dużo nauczycieli a gdzie za mało dzieci. Dziwić się później że w mieście na wszystko brakuje. Skandal.

 5. rodzic Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 11:54

  Burzliwe rozmowy to za mało powiedziane. Jeżeli pani naczelnik myślała, że to będzie łatwa pensja to teraz ma ból głowy. Niestety racja jest po stronie likwidatorów i krzyki tego nie zmienią.

  • Lucyna Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 16:22

   no niestety jakby człowiek nie kombinował to zawsze ekonomia go zracjonalizuje

  • gość Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 21:53

   Nieprawda. Pani Jola nie podała kwoty oszczędności, bo realnej oszczędności na likwidacji nie będzie żadnej. Kto jest zainteresowany sprawą, ten zna szczegóły.
   Cała sprawa jest podszyta działalnością “fundacji”, której mocodawcą jest pewien ksiądz z Serbinowa, a która chce założyć dom starców za unijne pieniądze.
   W imię tego szczynego celu planują likwidację jednego z najlepszych przedszkoli w mieście (jedno odroczenie na ponad 20 sześciolatków) i przenieść dzieciaki do rudery na św. Barbary, żeby zrobić tam remont (jak oni to zrobią przy pełnym przedszkolu?).
   Typowe dla pani Joli równanie poziomu edukacji w dół w imię “szlachetnej” idei.

   • Gość Odpowiedz

    16 listopada 2015 at 11:50

    Mądry wpis

 6. Janusz Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 12:58

  Ogarnia mnie przygnębienie na myśl, że moje kochane,piękne miasto Tarnobrzeg,od lat ma tak wielkiego pecha do prezydentów.
  Kiedy w tym najładniejszym budynku w mieście zasiądzie wreszcie człowiek, który będzie gospodarzem, którego kompetencje, wizje, plany, działania będą mądre i roztropne, pozbawione mściwości, małostkowości, zacietrzewienia?
  O biedny Tarnobrzegu, umęczony tak bardzo przez całe lata rządów nieudaczników…

  • Ja_Tbg Odpowiedz

   23 listopada 2015 at 08:02

   Janusz, zgadzam się z Tobą w 100% ! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że z kadencji na kadencję, mamy coraz to gorszych prezydentów, coraz więcej kolesiostwa i urzędników w UM. Tarnobrzeg gubi nienawiść, która okazywana jest przy urnach wyborczych, czego najlepszym dowodem jest G.Kiełb – człowiek bez pomysłu i kłamca. O jego najbliższych współpracownikach nie wypowiadam się, bo to jedna wielka żenada !

 7. DEXpex Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:06

  O ile zmalały wpływy do budżetu ze zmniejszenia opłat lekarzom?
  Może by było to pięć tysięcy.

  • P. Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 13:25

   Wpływ do budżetu zmniejszył się o 200.000zł w skali roku. Tyle też pieniążków i dobrej woli zabrakło radnym(PiS) i prezydentowi aby uratować klub Siarka Tarnobrzeg… Żenada.

 8. zainteresowani mieszkańcy Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:08

  p. Kociuba wykazała się nie tylko brakiem kultury i doświadczenia, ale ignorancją i brakiem szacunku. Powinna wstydzić się tego, że bardziej merytorycznie przygotowani byli rodzice, niż ona sama – braki wiedzy odnośnie ustaw, brak wiedzy odnośnie budżetowania, nieumiejętność słuchania ze zrozumieniem.. Pani Kociuba myślała, że przekupi nauczycieli likwidowanego przedszkola obietnicą pracy w innych placówkach? Tak to wyglądało. Atakowanie ludzi, podnoszenie głosu, przerywanie i nerwy udowodniły, że . Kociubie władza uderzyła do głowy, a swoją strategią tuszuje brak jakiejkolwiek wiedzy. Przysięgamy, że jeśli padnie decyzja o likwidacji przedszkola, osobiście zgłosimy sprawę do mediów (nie lokalnych) publicznych i prywatnych, bo cała ta sytuacja to skandal, nie wspominając już o podejściu p. Kociuby do rodziców i zebranych. Trzymamy kciuki za Przedszkole nr 6, a panu Kiełbowi radzimy usunąć p. Kociubę z urzędu, bo jedyne co robi, to wpływa negatywnie na wizerunek jego samego (Pan umie mówić, panie prezydencie? bo na spotkaniu p. Kociuba ledwo dopuściła pana do głosu…), ale i oświaty w Tarnobrzegu. Wstyd!

  • Antek Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 13:37

   Lubię To!

 9. Kociuba musi odejść, a z nią i Kiełb Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:11

  Wielkie brawa dla Kociuby!!! Tak jak się zbłaźniła i tak jak pokazała swój brak wychowania nikomu się dotąd nie udało! Elementarny brak szacunku, krzyki na zgromadzonych. Wsytd!!!!!

 10. Ren Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:25

  Iść na spotkanie na temat likwidacji placówki i nie wiedzieć ile oszczędności ma to dać miastu to jest brak kompetencji i lekceważenie rozmówców.
  Referendum tuż tuż, pewnie na spotkaniu w poniedziałek wpienią już wszystkich.

 11. gość Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:26

  Kociuba mówi, że liczą się z każdą złotówką? A niech ktoś spyta ile Kociuba dostała nagrody i czy ktoś się z tymi pieniędzmi liczył???
  Jest butna i bezczelna! Kto to widział, aby naczelnik – urzędnik państwowy krzyczał na zebranych rodziców? Kto to widział aby ten naczelnik był nieprzygotowany do rzetelnej dyskusji?
  Kto w końcu widział by prezydent na spotkaniu imiennie i złośliwie odnosił się do pana Gospodarczyka – w końcu i przede wszystkim też rodzica?

  • Antek Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 13:40

   Ciekawe za co Kociuba dostała nagrodę skoro podłoże pod reformę oświaty zleciła prywatnej firmie :)

 12. Dr Dree Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:31

  Niech zwolni jednego z pierdzących w stołek doradców i pieniądze na przedszkole się znajdą.

 13. gość Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:33

  Ciekawe jak liczne są grupy w Załężu, gdzie siedzi młody Kociuba?

 14. tbg Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 13:44

  Słyszałem że szykują taczki dla Grzesia!!!

 15. gość Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 14:18

  Sama przyjemność z patrzenia jak się Kociuba wnerwia i tym samym kompromituje. Ach…. Przyjemnie patrzeć!

 16. gość Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 14:34

  BRAWO RODZICE !!! NIE DAJCIE SIĘ !!!

 17. gość Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 14:39

  Naczelnikiem oświaty w Tarnobrzegu powinna być osoba z realnym doświadczeniem. Realnym! By pastować to stanowisko rzetelnie i uczciwie niestety nie wystarczy być kochanką prezia.

  • Jerzy Julian Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 18:02

   jak widzę jaka jest władcza to powiem szczerze, że sam bym się chętnie zaprzyjaźnił się z p. Naczelnik

   • Lizus Odpowiedz

    15 listopada 2015 at 18:18

    osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby mnie sponiewierała p. Naczelnik i to nie jeden raz

 18. ten ON Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 15:23

  00000 pomysłu na rozwijanie miasta taczki potrzebne!!!!

 19. ana34 Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 15:53

  Wyraźnie widać,że tu nie chodzi o dzieci. Najlepiej upchać dzieci do innej placówki, po to żeby zrobić dobry interes i wybudować dom starców w tym miejscu, ze względu na piękny park, kościół w okolicy. Ktoś od dawna miał chrapkę na ten budynek. I tyle w temacie.

  • Ali Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 17:58

   zróbmy tam meczet i po sprawie

   • prawda Odpowiedz

    16 listopada 2015 at 13:06

    Chcą zlikwidować najlepsze przedszkole w mieście w pięknym leśnym terenie.Dzieci potrzebują dla swojego rozwoju dużo ruchu (brak wiedzy z fizjologii dziecka -władzo).Starzy ludzie potrzebują łóżka do spania i fotelu do siedzenia – tak piękny teren jest im zbędny.Nikt kto samodzielnie sie porusza i jest w miarę sprawny nie idzie do domu opieki, żeby obcy się nad nim wyżywał.Potrzebne jest hospicjum,a to będzie budowane w Miechocinie. Ponadto bloki na “Przywiślu” po zejściu starszych ludzi nie będą puste.Zostaną zasiedlone przez wnuków, którzy wrócą z” wygnania” bo niby będzie praca.

 20. franek Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 16:06

  Przyszykujcie traktor z przyczepą,żeby ten gnój wywiezć ,TACZKI TO ZA MAŁO.Wszystko Wam pisDZIELCE zlikwidują POGOŃCIE TYCH NIEROBÓW puki nie jest zapuzno

 21. Real Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 16:12

  W tym mieście to już chyba sam wariat został. Chcielibyście nie płacić podatków i jednocześnie dotacje na prywatne spółki i najlepiej aby w przedszkolu każde dziecko miało własny pokój i dwóch nauczycieli, bo jeden zgodnie z Kartą Nauczuciela by niewystarczył! To jest chore!

  • Kayah Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 17:56

   racja brachu wypijmy za to

 22. franek Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 16:13

  ana34 klecha i pisuary łape na to położą , im chodzi tylko o swoje tłuste dupska, kocuiba będzie miała jeszcze jeden etat , a Wasze dzieci niebawem bedą się uczyć w namiotach tak jak w afryce

 23. Zdzislaw Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 16:58

  Ogladam i odnosze wrazenie ze Pani Naczelnik traktuje rodzicow jak dzieci w szkole. Brakuje dziennika i rubryczki z ocenami. Wstyd mi za taka wladze !!!!!. Za Mastalerza takich sytuacji nie bylo. Coz spoleczenstwo madrzejsze rok temu no to wybralo…

  • Wacek Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 17:54

   Zdzichu nie mów mi, że to cię nie podnieca

 24. Kaźmirz Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 18:08

  Q jak te baby jazgoczą!!!

 25. Figa Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 18:12

  ok 56 minuty 20 sekund Oni nie liczyli, ile miasto zaoszczędzi na likwidacji tego przedszkola! Władze!!

 26. 999 Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 18:49

  Jolka!!!!!! gdzie twój syn,przestępca więzienny pracuje? MOSIR?,nie miało być kumoterstwa!!! a tutaj proszę!! przestępca zatrudniony w MOSIR! Jolka podaj się do dymisji miotlo!!!!!

 27. Ojciec Mateusz Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 18:55

  współczuję mężowi tej w czarnym golfie i czerwonych koralach bo ona go na bank bije

  • linka Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 19:07

   Ojjj, groźnie może wygląda ( tylko podczas tej dyskusji) ale męża na 100% nie bije…Jest waleczna…To zaleta :)

  • Justyna Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 21:18

   Gdyby nie ta Pani,to przedszkole już by walizki pakowało…

   • ajsza Odpowiedz

    16 listopada 2015 at 16:38

    Ta pani była świetna. Wielki szacun i ukłony. Dobrze pani Pekar zauważyła, że należy tą panią w urzędzie zatrudnić!!!! Niech się pani weźmie za politykę, Ja już na panią zagłosuje w wyborach na prezydenta. Pozdrawiam przedszkole nr 6- nie dajcie się tak łatwo, bo wszystko szyte jest nieznanymi nam nićmi.

    • zainteresowani mieszkańcy Odpowiedz

     16 listopada 2015 at 21:21

     Zgadzamy się w 100% – ta Pani pokazała co to znaczy przygotować się na spotkanie, mieć wiedzę i nie dać sobie w kaszę dmuchać!

 28. Stanisław Anioł Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 18:58

  nie będzie kabaretu, będzie chór!

 29. linka Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 19:05

  Wg mojej skromnej oceny ten zły ton całej dyskusji nadała na samym początku Pani Naczelnik, traktując prezentację rodziców dot.przedszkola jako banał nic niewart,a samych rodziców jako bandę niewykształconych ludzi ( a zdziwiłaby się jak dobrze są wyedukowani). Niestety te krzyki, sarkastyczne odzywki..- takie zachowanie nie przystoi komuś , kto pełni taką funkcję publiczną.Na następne spotkanie proszę przyjść Panie Prezydencie jedynie w towarzystwie Pana Motyki,a dyskusja nabierze innego charakteru…To będzie dialog a nie “pyskówka”, czyli to czego Pan nie lubi…

  • Stanisław Anioł Odpowiedz

   15 listopada 2015 at 19:07

   Inka idź lepić pierogi kobito

   • linka Odpowiedz

    15 listopada 2015 at 19:08

    Mam lepsze zajęcia :) Ale Ty chyba nie :P PP

 30. Siarka nigdy nie zginie Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 19:32

  Chcieliście Kiełba to qurwa macie!!!

 31. kin Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 19:33

  Ojp krokodyle lzy wylewala nad swoimi uczniami Pani Kociuba co tam się w tej Jedynce wyprawialo?
  Ona jest polonistka?

 32. wierny Odpowiedz

  15 listopada 2015 at 22:12

  Chcą dzieciom zabrać przedszkole.RODZICE,NAUCZYCIELE, PRACOWNICY OBSŁUGI, WALCZCIE NIE DAJCIE SIĘ!
  Dosyć kościół ma majątku.

 33. Pływak Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 01:06

  Nie odpuszczać!
  Fajni ludzie tam byli i dobre pomysły na rozwój miasta mieli, szkoda, że władza oporna, zamiast rozwijać, na starcie chcą likwidować.

 34. Uczeń Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 01:18

  Niewiarygodne. Pani Kociuba mówi o oszczędnościach! Szczyt zakłamania i demagogii. Oto proszę z dniem 1 września 2015 w Gimnazjum nr 1 Pani sekretarka /prywatnie szwagierka Pani Joli Kociuby/ zostaje zatrudniona na stanowisku kierownika administracyjnego a w zastępstwie zatrudniony został sekretarz szkoły. Ot całe oszczedności/nie dla znajomych królika/. Proszę to wyjaśnić na debacie oświatowej.

 35. czarek Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 01:25

  no ładnie

 36. czarek Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 01:27

  ok

 37. kalynkobrzeg Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 08:31

  CHCIELIŚTA – WYBRALIŚTA – MATA!

  • Ja_Tbg Odpowiedz

   23 listopada 2015 at 08:18

   Lubię to :)

 38. davey Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 09:50

  To zdaje się podobna,tylko na innym poziomie,rozmowa jak podczas debaty o likwidacji gimnazjum i przedszkola.Zdaje się,że wówczas nikt nie zachowywał się tak jak ta pani B. z koralami czerwonymi.Wówczas też okazało się,że ówczesna władza nie była przygotowana do takiej debaty (vide Czaplińska nie umiejąca sobie poradzić z cyframi)tylko na siłę chciała doprowadzić to czego chciał Mastalerz.
  Trochę z innej beczki…Pojawiła się informacja o likwidacji Gimnazjum nr 3.Oczywiście,pierwszym obrońcą tego gimnazjum został radny Partyka,który nota bene cztery lata temu chciał także jak jego pryncypał likwidować inne gimnazjum ale także przedszkole przylegające do wspomnianego Gimnazjum nr 3.Taki obrońca w zależności co wygodne jego patronowi.I zdaje się,że podczas debat dotyczących oświaty będzie reprezentował stanowisko przeciwne władzy.Tak dla zasady…

  • TBGżanka Odpowiedz

   16 listopada 2015 at 11:48

   Czaplińska cechowała się jednak tak zwaną kulturą słowa, która za czasów pani Kociuby, polonistki, niestety upada. Widać to nie tylko po aroganckich próbach nadużywania władzy przez prezydenta i naczelnik, którym się wydaje, że stanowisko oznacza “większą mądrość”, ale i po forach internetowych, gdzie opłacani w różny sposób zwolennicy Grzegorza Kiełba robią mu krecią robotę.Tak krecią, bo Polacy/Tarnobrzeżanie widzą i wiedzą jak jest naprawdę i żadne wpisy typu “Grzesiek jesteśmy z tobą” i “Grzesiek brawo nie daj się” tego nie zmienią.

   A po takiej porażce jaką będzie debata oświatowa, pani Kociuba powinna sama odejść z urzędu, jeśli ma honor. Porażce, bo jak sama powiedziała debata służyć będzie jedynie pokazaniu wykresów….

   Pani Pekar powiedziała że przyszła wysłuchać “od strony emocjonalnej” rodziców, bo i tak decyzja zapadła – to pokazuje jak nas drodzy państwo traktuje władza. Możemy tylko i aż tyle: wyrazić swoje emocje, a ja się pytam, czy one są złe? a czym kierowała się naczelnik krzycząc i obrażając rodziców – jak nie emocjami???

   • davey Odpowiedz

    16 listopada 2015 at 15:01

    Oczywiście,że nie zmienią.Nie zmienią też wpisy Mastalerza i jego popleczników.A jeśli śledzisz fora internetowe to jestem przekonany,że wiesz o wpisach robionych przez Mastalerza i to od lat.Tak kopał pod Dziubińskim i tak kopie pod Kiełbem mając nadzieję na powrót do władzy.

 39. Mariusz Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 10:20

  Nie porównuj Partyki do Kociuby to inna skala tylko problem ten sam. Partyka podniósł rękę a Kociuba wszystko zaplanowała i wykonuje. Na to i tak muszą zgodzić się radni. I jak coś to będzie ich wina :) Dziś Partyka jest w opozycji i próbuje tanim kosztem coś ugrać. Sami dobrze wiedzą że miasto za długo odkładało reformę oświaty. Robią to w pierwszym roku aby do wyborów temat ucichł.

 40. kin Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 10:24

  Nie dziwię się nikomu kto popierał pomysł Mastalerza, że teraz jest w opozycji, prezydent Kielb miał inną wizję przed wyborami obiecywał że nic nie będzie likwidowal obiecywał rozwój a zaczyna od burzenia.Nie dziwię się zwolennikom prezydenta Kielba ze sie na niego zloszcza obiecywal nie likwidowac. Dla mnie to dziwne chwalą się ze będą inwestorzy powinni więc mówić ze jest ciężko ale podejmują ruchy aby było lepiej i ze będą obserwowali czy nowi inwestorzy wpłyną na rozwój miasta i przyciagna młodych ludzi . Jeżeli nie przyciagna to te wszystkie placówki same padną bo nie będą mieć z kim pracować. Praca i pięć arów od rządu na dziecko może zachęcić do powrotu do kraju Tarnobrzezan. Wielu moich znajomych wróci do Polski jeżeli będzie praca.

 41. Mariusz Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 10:47

  Znam takich co wrócili do kraju, znaleźli pracę i szybko ponownie wyjechali. Znaleźli pracę za 1300zł na rękę.

 42. Tarnobrzeżanka z wyboru Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 11:30

  Proszę Państwa! Ta Pani w czerwonych koralach i reszta rodziców poświecili swój wolny czas (kosztem dzieci!) na przygotowanie merytoryczne do spotkania, a nasi włodarze (którym płacimy zarządzanie naszymi pieniędzmi) przyszli z niczym. Czy tak ma wyglądać praca urzędników w naszym mieście? Oddajmy sprawiedliwość rodzicom. Emocje dotyczyły ich własnych dzieci. Czy może być coś cenniejszego o co warto walczyć? Apel do władz – zabierzcie się do budowania miasta, a nie rujnowania. Co będzie następne? Biblioteki, osiedlowe domy kultury? Wstyd.

  • Lucyna Odpowiedz

   16 listopada 2015 at 17:32

   droga Pani martwi się Pani o byt bibliotek, a nikt tam pani ani pani w czerwonych koralach nie widział od dekady, wiec po co ta obłuda

 43. TBGżanka Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 11:37

  Pan Prezydent Mastalerz poległ na próbie reformy oświaty, jak Rejtan szaty darła wówczas w obronie gimnazjum nr 1 naczelnik Kociuba.

  Jeszcze nie tak dawno cuda na kiju obiecywali w kampanii samorządowej, pani Kociuba chodziła od drzwi do drzwi z panami Piaskiem i Kiebłem, no cóż, ja ich nie wpuściłam-z powodu obrzydliwości i pomyj jakie w Niecodzienniku wylewali na pana Mastalerza. Pomyje były emocjonalnymi wynurzeniami, kopaniem zza węgła i po kostkach.

  Nie słyszałam w kampanii nic o tym, kim jest Grzegorz Kiełb ani pani Kociuba, o swoich kompetencjach i pomysłach na Tarnobrzeg nie mówili nic.

  Dziś mogę powiedzieć a nie mówiłam.

  Świetnie pani Kociuba stwierdziła na początku: “postawcie się państwo w sytuacji osób projektujących budżet”

  Jak widać punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

  Za prezydenta Dziubińskiego władze i samorząd były zabetonowane, ale szkół nie likwidowano, za prezydenta Mastalerza dużo huku i błysku, ale mimo wszystko mieliśmy wiele inwestycji. A dziś???

  Król jest nagi. Ani Prezydent ani jego naczelnik NIE DOROŚLI DO PEŁNIENIA WŁADZY.
  Zaraz po wyborach pracę dostała i pani Kociuba i pan Jędral, który znany jest z wystąpień szkalujących poprzedniego prezydenta, na forum grzmi że i rodzina pani naczelnik się ustawia.

  Na koniec zacytuję klasyka: “Miałeś chamie złoty róg”….

 44. nota Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 12:35

  Kociuba to typowa nauczycielka z” poprzedniej epoki”, która trafia do świadomości ludzi jedynie za pomocą krzyku,agresji, poniżania i mściwości, zero pokory.Typowa nauczycielka “osa”.Przepisów nie zna, gospodarzyć nie umie,ekonomii nie rozumie, angielskiego nie umie, nigdzie nie była nic nie widziała, porównania nie ma. Do obliczeń kosztów w oświacie zatrudniła firmę zewnętrzną za duże pieniądze. WSTYD! Oj narobią nieodwracalnej szkody dla miasta, narobią!

 45. Mono Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 12:37

  Czy ktos wie które konkretnie placówki mają być likwidowane?

 46. Inka Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 17:13

  Zastanawiam się kto tak naprawdę rządzi tym miastem, bo prezydent to chyba niewiele ma do powiedzenia.
  Nie chodzi wcale o oszczędności z zamknięcia przedszkola, bo one są znikome. Chodzi o atrakcyjność terenu, a że akurat dopłaty z unii są do domów spokojnej starości, to wyrzućmy dzieci.

  • Pies na baby Odpowiedz

   16 listopada 2015 at 17:39

   Inka, ogarnij się dziewczyno! W dzisiejszych czasach dzieci już w przedszkolu planują swoją emigrację zarobkową. Twoje też wyjadą do Irlandii albo innej bajkolandi, wiec po co rozdzierasz szaty. A jeśli już chcesz się obnażać ze swoich przemyśleń to wstaw chociaż swoje foto w bikini.

   • Aut Odpowiedz

    16 listopada 2015 at 18:21

    O widzę obrońcy władzy też się aktywowali, cechują się taką samą arogancją i chamstwem jak pani naczelnik.

    • Grabarz Odpowiedz

     16 listopada 2015 at 18:52

     Atut, zrozum, że lokalizacja domu starców obok cmentarza jest idealnym posunięciem dla miasta! Zrozumiesz to jak sam będziesz chodził w pieluszce.

    • zainteresowani mieszkańcy Odpowiedz

     16 listopada 2015 at 21:22

     To samo pomyśleliśmy! Ale to było przecież tylko kwestią czasu..

 47. Olo Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 18:06

  To może wreszcie warto coś zrobić żeby nie wyjeżdżały, a nie zamykać szkoły i przedszkola.

  • Krystyna Odpowiedz

   16 listopada 2015 at 18:54

   Olo robisz zakupy w każdy weekend Rzeszowie a tu zgrywasz lokalnego patriotę

  • Witek Odpowiedz

   17 listopada 2015 at 02:12

   Nie widzisz co robią aby zatrzymać młodych w mieście? Na tą chwilę likwidują najpopularniejszą dyscyplinę sportu – piłkę nożną, gdyż szkoda miastu 200.000zł Tak więc za 1-2 miesiące młodzież będzie miała za wzór B lub A klasowych kopaczy… W zamian może jakiś inwestor otworzy sklep z pensjami 100zł większymi od najniższej i weź tu żyj.

 48. Nasz Dziennik Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 19:18

  Szanowni Państwo.
  Czytając wasze wpisy nie rozumiem dlaczego nie zwrócicie się o pomoc do swojego proboszcza. Skoro to przedszkole ma takie znaczenie strategiczne dla przyszłości waszych dzieci to tylko duchowny w tej trudnej sytuacji może pomóc rozwiązać ten problem.
  Uczestniczycie w procesjach, wasze dzieci sypią kwiaty pod stopy księży, sławicie Maryję zawsze dziewicę, finansujecie Radio toruńskie, regularnie kupujecie prasę katolicką wiec zapewniam, że Kuria Biskupia nie zostawi was w potrzebie. Nie traćcie wiary.

 49. Zainteresowany Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 21:02

  Kolejne spotkanie z władzami jutro (wtorek) zapraszam zainteresowanych tematem przedszkola.

 50. Nie babci oświatowej Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 21:18

  Babciu wstyd miastu i stołkowi który piastujesz przynosisz! Jak macałaś swojego Grzesia po nóżce to na rzygi mnie brało bleee

 51. zainteresowani mieszkańcy Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 21:32

  WTOREK 17 LISTOPADA, godzina 17:00, KOLEJNE SPOTKANIE z prezydentem w PRZEDSZKOLU NR 6. Kontynuacja rozmowy, w trakcie której mamy nadzieję padną jakieś WNIOSKI i DECYZJE. ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na salę gimnastyczną przedszkola!

 52. gość Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 21:46

  Dość babci Kociubowej! Dość Kielba! Jolka mogła by się pohamować i nie głaskać Grzesia po kolanku przy wszystkich. Taka napalona z niej rura? Stara rura!

  • SHY Odpowiedz

   16 listopada 2015 at 23:47

   CHAM i PROSTAK!

  • obscenic Odpowiedz

   17 listopada 2015 at 04:05

   Hi hi hi hi hi hi hi.Poważnie tak było?Może PM zaswędziało?
   Chuć chuć chuć chuć chuć?

 53. Pływak Odpowiedz

  16 listopada 2015 at 23:01

  To może do tego przedszkola na spotkanie z prezydentem niech przyjdą rodzice i nauczyciele i pracownicy, a nie pół miasta.
  A w ogóle o co bijecie pianę, szukajcie dzieci, budujcie most, prezydent stwierdził, że was nie likwiduje.

 54. Ojiiilopwe Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 01:07

  Prezydent powiedział, że żadnej uchwały związanej z likwidacją P6 nie będzie, poczekają na politykę rządu,6 latki wrócą, a problem będzie z gimnazjami, po co więc kolejne spotkania w P6 dajcie spokój.

 55. obserwator Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 02:18

  Jeżeli to prawda, że nie będzie likwidacji to jest to jakaś kpina! Podstawy merytoryczne do zamknięcia któregoś przedszkola są niepodważalne. Każdy mieszkaniec to widzi. Niepubliczne przedszkola zabierają dzieciaki. Publiczne świecą pustkami(co najmniej 3) A prezydent Kiełb ma determinację tylko w przypadku niszczenia inicjatyw swojego poprzednika Mastalerza. Kilka krzyczących pań i wymiękł.

  • Gość Odpowiedz

   17 listopada 2015 at 09:39

   Nie chodzi o to, żeby nie racjonalizować, ale racjonalizować z udziałem osób zainteresowanych. Wszyscy wiedzą jaka jest sytuacja w oświacie tarnobrzeskiej, o konieczności zamknięcia niektórych placówek też.

   Ale na Boga – nie w ten sposób, decyzją wybranej grupy, na podstawie przesądów i na sybko dorabianej ideologii. Trzeba było

   1) powołać przy prezydencie społeczny komitet;
   2) odbyć konsultacje społeczne;
   3) wspólnie z zainteresowanymi (dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, przy zaproszeniu młodzieżowej rady miasta) podjąć decyzję najmniej uwierającą (np. na Serbinowie są koło siebie 3 przedszkola, plus jeszcze przedszkole katolickie przy parafii NBNP) i najmniej szkodliwą, szczególnie dla dzieci i pracujących rodziców;
   4) podjąć decyzję o wstrzymaniu naboru do danej placówki, tj nie przyjmować więcej dzieci, a nie robić z rodziców wariata, jak w przypadku gimnazjum nr 3;
   5) spokojnie przeprowadzić racjonalizację.

   Ale do tego potrzeba pomyśleć, a to jak widzę, niektórych boli. Nie wiem co obserwator z 02:18 oglądał, ale ja widziałam wrzeszczącą naczelnik i zakłopotanego prezydenta bez argumentów.

   • :) Odpowiedz

    17 listopada 2015 at 10:03

    A wszystko po to aby odsunąć problem o kolejne kilka latek. O kilka lat spokojnego przerostu zatrudnienia w oświacie i żerowania na publicznych pieniądzach. Jeszcze mówieniu, że problemu nie ma albo że jest ale trzeba o tym rozmawiać, najlepiej długo :) Którzy dyrektorzy, którzy rodzice zgodzą się na zlikwidowanie swojej placówki? Zejdź na ziemię.

    • Miodek Odpowiedz

     17 listopada 2015 at 13:16

     otoż to!

    • Gość Odpowiedz

     17 listopada 2015 at 13:18

     Jestem na ziemi i wiem co mówię, bo w oświacie pracuję od dekady, na szczeblu trochę wyższym niż nauczyciel od tablicy. Dyrektorzy tarnobrzeskich placówek znają sytuację od lat, i jest to tylko kwestia szacunku do adwersarza, którego władzom miasta (tym i poprzednim) brakuje.

     • :)

      17 listopada 2015 at 14:14

      Oniemiał bym gdybym usłyszał z ust któregoś dyrektora, że trzeba zamknąć jego placówkę gdyż w klasach ma np. 16 uczniów. Dlaczego oświata nie ma szacunku do publicznych pieniędzy? Nic w tym mieście nie można zrobić gdyż połowę budżetu zjada przerost zatrudnienia w oświacie. Od wielu lat o tym wiecie. W ostatnich latach o 25% zmniejszyła się ilość uczniów a etatów nauczycielskich o ok 1% O tym chcecie porozmawiać? Dyskutować? Ile jeszcze lat chcecie przeciągać temat? Czy do Was to dociera?

 56. Tarnobrzeżanka z wyboru Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 08:32

  Podstawy merytoryczne są żadne. Słupki są zrobione tak, aby zdeklasować 6-tkę – porównanie do paru najbardziej nabitych przedszkoli w centrum. Dlaczego zabrakło w nim przedszkoli z obrzeży miasta? Mało dzieci? Odpowiedź jest prosta – NIE MA SZEŚCIOLATKÓW. Świetnie przygotowane, z najwyższą ewaluacją poszły do szkół. A może trzeba było ich trzymać na siłę, mamić psychologami i podwyższać frekwencję? Kolejny czynnik- plotka o likwidacji przedszkola, trudno się dziwić że rodzice obawiając się słusznych jak widać pogłosek przepisywali dzieci w inne miejsca.
  A dzisiejsze spotkanie wynikło z inicjatywy prezydenta.

 57. rodzic 77 Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 09:14

  prezydent ! wha wha wha , ham , prostak i KLAMCA glosowalem na niego i baaaardzo zaluje bylem na tym zebraniu i powiem tak ,jakim prawem kobieta ktora ma synusia kibola ktory siedzi na zalezu w pierdlu wypowiada SIE NA TEMAT DZIECI !!!!!!! KU…A MAC ty babo niewiem jakim cudem objelas funkcje naczelniczki !!!??? pytam sia jak ,zero wiedzy ,zero kompetencji ,zero kultury , kompletne zero ,byc moze pan prezydent czule i doglebnie cos pomogl ?
  ZWOLAC REFERENDUM ODWOLAC PREZYDENTA ZA BRAK KOMPETENCJI !!!!!!!!!!!

 58. Tadek Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 09:42

  Żadne :) Żadne to argumenty nie przekonają obrońców przedszkola: nauczycieli i rodziców. Jako mieszkaniec tego miasta dziwię się kolejnej władzy strachu przed krzyczącymi nauczycielami. Z demografią nie wygrają. Dobrze wiedzą, że co roku nabór będzie jeszcze mniejszy bo wiedzą, że w każdym roku jest mniej urodzeń. Więc na co czekać? Co się zmieni? Wszystko wiadome. Kolejna władza boi się koniecznej reformy. Czy nikt nie widzi, że oświata pożera budżet miasta? Radni przychodzą tylko pierdzieć w stołki i brać diety a niewygodne decyzje odkładać w nieskończoność.

  • Doctor Pawlica Odpowiedz

   17 listopada 2015 at 13:19

   Tadziu, niektórzy radni przychodzą napatrzeć się na Iwonę “Paris Hilton” Kołek i zobaczyć jej wypasionego smartfona.

   • Medical Odpowiedz

    17 listopada 2015 at 16:52

    :D

 59. Helga Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 17:54

  Likwidować i po problemie, a dzieci i tak znajdą miejsce w innych przedszkolach. Nie ma dzieci przywiązanych do stolików.
  LIKWIDOWAĆ i się nie stresować, bo po co !

 60. zainteresowani mieszkańcy Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 21:01

  UDAŁO SIĘ!!! PRZEDSZKOLE ZOSTAJE! A rok 2016/2017 będzie dla SZÓSTKI pełen zmian i INNOWACJI! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za walkę z nami o przedszkole naszych dzieci! A panu prezydentowi gratulujemy podjęcia na dzisiejszym spotkaniu słusznej decyzji i wycofania się z tego niczym nieuzasadnionego pomysłu. DZISIEJSZE SPOTKANIE przyniosło wiele pomysłów, obietnicę WSPÓŁPRACY I WSPARCIA ze strony władz, która oczywiście będzie szóstkę kontrolować. Ale my – rodzice, dzieci, nauczyciele – RAZEM SPEŁNIMY WSZYSTKIE OCZEKIWANIA! Cóż.. JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI! Wyobraźcie sobie uśmiech dziecka, które słyszy, że nie musi zmieniać przedszkola, ulubionej Pani ani koleżanek.. BEZCENNE!

 61. kin Odpowiedz

  17 listopada 2015 at 23:39

  Gratulacje

 62. Ewelina Odpowiedz

  21 listopada 2015 at 14:36

  A mnie mocno zastanowił fakt, że w Przedszkolu nr 13 są 4 grupy przedszkolaków a w innych przedszkolach po trzy grupy 3 latki, 4 latki i 5 latki. Moje dziecko chodziło do P2, jako 6 latek poszło do 1 klasy, panie w przedszkolu stwierdziły, że one go dobrze do szkoły przygotowały, może iść, daje radę, jest ok. Przedszkole nr 13 jest w takim razie przedszkolem najsłabiej przygotowującym dzieci do edukacji szkolnej, inne przedszkola są w stanie przygotować dzieci do pierwszej klasy a trzynastka nie? Pani Naczelnik powinna się pani nad tym faktem pochylić IMO Jak te panie tam pracują, tylko ich wychowankowie nie dają rady rozpocząć nauki w szkole?

 63. kin Odpowiedz

  24 listopada 2015 at 16:59

  Panie z p13 wiedzialy jak sie ustawić sa Mundre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>