Niespodzianki nie było. Siarka Tarnobrzeg przegrywa ze Stelmetem Zielona Góra (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie mieli żadnych szans w starciu z Mistrzami Polski z Zielonej Góry, przegrywając 54:64 (8:19, 14:22, 12:10, 20:13) w meczu 6. kolejki Tauron Basket Ligi. Stelmet już na samym początku zbudował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymywał przez całe spotkanie.

Mistrzowie Polski doskonale weszli w to spotkanie – głównie dzięki akcjom Karola Gruszeckiego prowadzili 8:0. Później Siarka potrafiła zbliżyć się nawet na trzy punkty po trójce Daniela Walla, ale Stelmet bardzo szybko odskakiwał. Rewelacyjny był Szymon Szewczyk – po jego dziewięciu punktach było 19:8. W drugiej kwarcie także dominowali goście. Po rzucie Adama Hrycaniuka zielonogórzanie wygrywali 18 punktami, żeby ostatecznie zakończył pierwszą połowę wynikiem 41:22. W drużynie z Tarnobrzega nieźle radził sobie Gary Bell, ale to było zdecydowanie za mało na tej klasy rywala.

Trzecia kwarta była już trochę mniej ofensywna w wykonaniu ekipy trenera Saso Filipovskiego, ale nie oznaczało to, że Siarka w większym stopniu odrabiała straty. Co prawda gospodarze wygrali tę część meczu dwoma punktami, ale przed ostatnią kwartą brakowało im aż 17 punktów do remisu. Do końca spotkania Stelmetowi udało się utrzymać bezpieczną przewagę, ostatecznie goście wygrali 64:54.

Najlepszym strzelcem Stelmetu był Karol Gruszecki, który rzucił 16 punktów. Szymon Szewczyk dołożył do tego 15 punktów i 10 zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Gary Bell z 14 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema asystami.

W ramach 7. kolejki rywalem Siarki będzie Trefl Sopot, jednak mecz ten rozegrany zostanie dopiero 13. stycznia 2016 r. Na parkiet podopieczni trenera Pyszniaka powrócą 30. listopada br. kiedy to w ramach 8. kolejki TBL zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń.

SIARKA TARNOBRZEG – STELMET ZIELONA GÓRA 54:64 (8:19, 14:22, 12:10, 20:13)

SIARKA: Bell 14 (2×3), Zalewski 12 (1×3), Młynarski 9 (1×3), Robbins 8, Patoka 5, Wall 4 (1×3), Paul 2, Harris 0, Pandura 0
STELMET: Gruszecki 16 (1×3), Szewczyk 15 (1×3), Zamojski 10 (1×3), Hrycaniuk 6, Bost 4, Moldoveanu 4, Durisić 4, Koszarek 3 (1×3), Mateusz Ponitka 2, Zywert 0, Marcel Ponitka 0