IKS Jezioro Tarnobrzeg Wicemistrzem Polski!

Drużyna IKS Jezioro Tarnobrzeg w składzie: Krzysztof Żyłka, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek i Dawid Sowa zdobyła tytuł Wicemistrza Polski, podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, rozegranych w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

Podopieczni trenera Jacka Lachora, mimo osłabienia spowodowanego nieobecnością w składzie wicemistrzyni Europy Karoliny Pęk, wygrali wszystkie spotkania grupowe, w ćwierćfinale pokonali Start Białystok 3:2 a w półfinale IKS AWF Warszawa również 3:2. W finale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość pierwszego zespołu z Zielonej Góry, przegrywając walkę o złoty medal 1:4.

To 46 medal wywalczony przez zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w obecnym sezonie. Jeszcze w tym roku tenisiści IKS będą mieli świetną okazję do powiększenia swojego dorobku, początkiem grudnia walczyć bowiem będą w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Walką o medale w krajowym czempionacie nasi tenisiści zakończą tegoroczny udany sezon.

foto&źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg